bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

PRоГОн


Про PRоГОн

PRоГОн – це PR Громадських Організацій.

Інформуймо про себе та будьмо успішними! Welcome to PRоГОн!

13.10.2017

«Фонд громади Вознесенська»: розвиток через підтримку молоді

Фонд громади Вознесенська з’явився у 2004 році. Він був створений для того, аби допомагати мешканцям міста вирішувати соціальні проблеми. Про його діяльність і досягнення розповіла Вікторія Бальцер.

Читати більше...

09.08.2017

Фонд «Подільська громада» – платформа для консолідації активних вінничан

«Ми допомагаємо тим, хто допомагає іншим», − девіз вінничан, які з 2008 року працюють над розвитком свого міста. Вінниця має бути сучасною і комфортною, а стати такою вона зможе лише за активної участі містян. Тож фонд «Подільська громада» обрав шлях підтримувати тих, хто працює в цьому напрямі.

Читати більше...

20.06.2017

ФРІ – означає «свобода»

Долучитися до неформальної освіти, взяти участь у цікавому проекті, знайти однодумців з усієї України – це неповний перелік можливостей, які отримує молодь, вступивши до лав Фундації регіональних ініціатив, або ФРІ. Одна з найбільших всеукраїнських молодіжних громадських організацій дає змогу кожному небайдужому й активному знайти собі справу до душі.

Читати більше...

17.02.2017

ГО  «Кримська діаспора»: у часи кризи треба інвестувати в себе

У рубриці PRоГОн на вас чекає ближче знайомство з командою молодої, але вже добре відомої громадської організації «Кримська діаспора». Ці люди знають, як не коритися обставинам, а продовжувати йти вперед і відкривати для себе нові можливості.

Читати більше...

22.09.2016

Prometheus: «Україна не женеться за авангардом на заході чи сході, а сама формує фронт інновацій»

ГУРТ знайомить вас із командою інноваторів Prometheus, яка відкриває українцям доступ до знань. Активісти розповіли про те, як їм вдалося зробити онлайн освіту чимось звичним для України та отримати широке визнання власної ідеї з боку громадськості та партнерів.

Читати більше...

Асоціація велосипедистів Києва: якщо українські міста стануть велосипедними, виграють усі

29.06.2016

Упродовж останніх років українські міста стають зручнішими для велосипедистів. Про останні тенденції розвитку велоінфраструктури у рамках рубрики PRoГОн і Сезону здорового способу життя ГУРТу розповіла координаторка волонтерського напрямку Асоціації велосипедистів Києва Анастасія Макаренко.

Читати більше...

БФ «Повернись живим»: «Ми йдемо нога в ногу або на декілька кроків вперед подій на фронті»

12.06.2016

Про свою роль в організації, мету, організаційні процеси та мотивацію розповіли волонтери БФ «Повернись живим», які допомагають армії стати професійнішою й більш технологічно укомплектованою.

Читати більше...

Ярослав Макаренко: «Запорука нашої ефективної діяльності – це насамперед чесність у роботі»

01.06.2016

ГУРТ у рамках рубрики PRoГОн завітав до Благодійного фонду «Благодійна організація «Крила Фенікса», де поспілкувався з його директором Ярославом Макаренком, який розповів про роль волонтерів у підтримці армії.

Читати більше...

Євген Фомін: «Впровадження змін насправді потребує не великих фінансових вливань, а великих ідей»

20.04.2016

У рамках традиційної рубрики PRоГОн портал ГУРТ завітав до громадської організації «Фундація прав людини», де поспілкувався з її засновником і директором Євгеном Фоміним.

Читати більше...

Київське відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»: «Ми допомагаємо людям зняти «вуаль страху»

01.12.2015

ГУРТ не оминув своєю увагою активну діяльність Київського міського відділення «Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» і відвідав офіс організації при Київській міській клінічній лікарні №5. 

Читати більше...

Eleos-Ukraine: Об’єднуючи людей, ми служимо іншим

30.11.2015

У межах традиційної рубрики порталу ГУРТ PRоГОн ми завітали в гості до громадської організації «Eleos-Ukraine», де поспілкувалися з їїдиректором, заступником голови синодального відділу соціального служіння та благодійності Української православної церкви Київського патріархату, протоієреєм Сергієм Дмитрієвим.

Читати більше...

Анна Грищенко: «У соціальному підприємництві немає конкуренції. Ми всі одна команда»

31.10.2015

Благодійний магазин «Ласка» – це унікальний простір в Києві, де відвідувачі насолоджуються атмосферою, але, окрім цього, тут є можливість поділитися власними речами і конвертувати таким чином свої хороші наміри у реальну допомогу. 

Читати більше...

Олеся Саноцька: «Продуктом нашого підприємства є не лише речі, але й люди, які змінюють своє життя»

21.10.2015

Про досвід Спільноти взаємодопомоги «Оселя» та специфіку соціального підприємництва, що працевлаштовує безпритульних, ГУРТ поспілкувався з керівником організації Олесею Саноцькою. 

Читати більше...

Кирило Кожемякін та Елеонора Шатківська: «Справжньому дебатеру постійно кортить розвиватися»

20.08.2015

Дебатний рух в Україні з кожним роком набирає помітних обертів в молодіжному середовищі. Про особливості функціонування дебатів нам розповів колишній віце-президент Федерації дебатів України Кирило Кожемякін, а нинішніми актуальними проектами і подіями поділилася секретар Ради ФДУ Елеонора Шатківська.

Читати більше...

StartUpMe School: «Найважливіше і найскладніше на початку – це побороти свої страхи»

30.07.2015

ГУРТ не тільки дає поради від професіоналів, але й збирає історії успіху тих, хто робить перші кроки. Сьогодні своєю історією з нами поділилися засновниці StartUpMe School – Любов Філатова та Надія Мартинець. 

Читати більше...

Олена Корнєєва: «Найскладнішим є те, що ми працюємо з результатом, а не з причиною проблеми»

23.06.2015

Ідея громадської організації «Свідомі люди» виникла ще під час Євромайдану з метою надання психологічної допомоги учасникам подій листопада 2013 – лютого 2014. На сьогодні ГО «Свідомі люди» займається психологічною допомогою військовослужбовцям та переселенцям зі східних областей України. ГУРТ поспілкувався з керівником організації Оленою Корнєєвою про їхню діяльність детальніше.

Читати більше...

Ігор Шрамко: «Часто держслужбовці ігнорують людину з інвалідністю як особистість»

10.06.2015

Знати свої права має кожен громадянин, не кажучи вже про людей із особливими потребами, чий правовий статус в Україні до сих пір не є сталим і чітким. Вже сімнадцятий рік поспіль Харківська громадська організація незрячих юристів (ХГОню) боронить права інвалідів зору і не тільки. Про життєдіяльність ХГОню, особливості волонтерства в організаціях людей із інвалідністю, труднощі, здобутки та досвід спілкуємося з Ігорем Шрамком, адвокатом та членом ХГОню.

Читати більше...

Вікторія Агентаєва: «Найперше, чим ми можемо допомогти молоді, – проконсультувати їх»

2.06.2015

Запорізька міська молодіжна громадська організація «СТЕП» об'єднує громадян України віком від 14 до 35 років. Основним завданням організації є всебічна підтримка молоді, сприяння її соціальній та політичній активності, проведення освітніх заходів та багато іншого. ГУРТу вдалося поспілкуватися з керівником ГО «СТЕП» Вікторією Агентаєвою.

Читати більше...

Олександр Горбатко: «Донбас SOS починався із трьох телефонів, а зараз у нас повноцінний кол-центр»

12.05.2015

Донбас SOS – громадська організація, яка розпочала свою діяльність у березні минулого року. Здебільшого вона складається із волонтерів та громадян із активною позицією. За час існування організація стала справжнім янголом-охоронцем для тих, хто потребує допомоги у зв’язку зі складною ситуацією на Сході України. Допомагають волонтери тим, хто знаходиться у зоні проведення АТО та внутрішньо переміщеним особам. ГУРТ поспілкувався з одним із організаторів цієї надзвичайно потрібної зараз організації Олександром Горбатко.

Читати більше...

Олена Назаренко: «Хотілося б, щоб молоді українці не втратили те сонечко, що в них всередині»

7.05.2015

Головна мета громадської організації «Будуй життя» (м. Запоріжжя) – допомогти молодим людям відшукати їхнє призначення та знайти дієві механізми самореалізації. ГО «Будуй життя» виникла декілька років тому і за цей час встигла втілити досить цікаві проекти. ГУРТу вдалося поспілкуватися з головою правління організації Оленою Назаренко.

Читати більше...

Олена Чорнобривенко: «Наші заходи спрямовані на побудову інклюзивного середовища, де зручно всім»

5.05.2015

У Вінниці діє міський центр соціально-психологічної реабілітації для дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Гармонія». Про діяльність цього центру ми поговорили з Оленою Чорнобривенко, котра була серед ініціаторів заснування громадської організації «Гармонія», на базі якої виник центр. Пані Олена ‒ фіналістка конкурсу «Десять видатних молодих людей України 2014» у номінації «Персональні здобутки».

Читати більше...

Юрій Пивоваренко: «Де взяти організатора? Зрозуміло, що ніде. Потрібно самому ним ставати»

18.02.2015

ГУРТ поспілкувався з громадським активістом, співзасновником ВГО «Зробимо Україну чистою», лауреатом Національного конкурсу «Волонтер року 2013» Юрієм Пивоваренком про екологічні акції, підтримку зі сторони держави та його побажання активістам-початківцям.

Читати більше...

Оксана Сивенко: «Якщо волонтерство – поклик душі, в тебе немає вихідних. Ти просто живеш цим!»

05.02.2015

Часто навіть без профільної освіти людина здатна виконувати ту чи іншу роботу на гідному рівні, інколи навіть краще за спеціалістів. Прикладів цьому особливо багато в середовищі волонтерів. А все тому, що велике бажання разом із духом доброї волі створюють справжні дива. В цьому пересвідчилася на власному досвіді волонтерка чернігівської обласної громадської організації «Центр сімейної психології та розвитку», лауреат національного конкурсу «Волонтер року 2013» Оксана Сивенко. Сьогодні вона відповість на запитання ГУРТа.

Читати більше...

Юрій Юзич: «Карта поширення Пласту – це карта громадянського суспільства України»

04.02.2015

Про волонтерів «Пласту», діяльність організації на тимчасово окупованих територіях і відомих пластунів читайте у розмові ГУРТа з Юрієм Юзичем, відомим громадським активістом, співголовою всеукраїнського «Пласту».

Читати більше...

Лариса Рибченко: «Нашою місією є впровадження в Україні комплексної допомоги людям із аутизмом»

3.12.2014

ГУРТ продовжує знайомити своїх читачів із громадськими організаціями, фондами та активістами, котрі є піонерами у своїй галузі. Цього разу ми зустрілися з директором Фонду допомоги дітям із синдромом аутизму «Дитина з майбутнім» Ларисою Рибченко. До речі, за сприяння цього фонду в Україні створили єдиний дитячий садок для дітей із аутизмом.

Читати більше...

Сергій Савчук: «Восени МОП збирається направити кроссекторальну  місію в Україну»

10.09.2014

Питання пошуку роботи актуальне завжди. З огляду на це ми поговорили з координатором Міжнародної організації праці в Україні Сергієм Савчуком. В інтерв’ю у межах  ПРОгону він розповів про особливості роботи МОП, соціальний діалог, основні причини безробіття в Україна та поділився дієвими порадами щодо працевлаштування.

Читати більше...  

Роман Штогрин:  «Держслужбовцями мають ставати ті, хто пройшов волонтерську і громадську діяльність»

11.08.2014

Робота з людьми з інвалідністю вимагає індивідуального підходу і має свої особливості. Сьогодні нашим співрозмовником є Роман Штогрин –державний службовець у минулому, а нині – директор Вінницького міжрегіонального центру професійної реабілітації інвалідів «Поділля». Ми познайомились з Романом на тренінгу «Ефективний менеджмент волонтерських програм», який організовує Центр волонтеріату "Добра Воля" за підтримки ГУРТа, і одразу вирішили з ним поспілкуватись, адже це людина, яка прагне бути корисною та налаштована на результат. У інтерв'ю Роман поділився порадами щодо реформування державної служби, власним досвідом та планами на майбутнє.

Читати більше...

 Володимир Марценюк: «Українським чоловікам треба вчитись ставати татами»

06.08.2014

Про важливу роль жінки у вихованні дитини та материнську турботу говорять усі. А про татусів часто забувають, хоча і їхня роль у сім'ї незамінна. Володимир Марценюк, керівник Українсько-шведського проекту "OLEH", в рамках якого було започатковано цілий рух татусів - "тато-школи",  відповідав на наші запитання чи усім чоловікам треба вчитись бути татом та чи взагалі можна цього навчатись. 

Читати більше... 

Людмила Руденко-Кардаш: «Для громадських активістів обов’язковими є наполегливість і терплячість» 

30.07.2014

Громадська діячка, тренер, бізнес-консультант, директор Миколаївського міського фонду ЛАСКА «Сприяння економічним і соціальним реформам», а віднедавна голова Експертно-громадської ради при Миколаївській міській раді Людмила Руденко-Кардаш розповідає про "Новий Миколаїв", сталий розвиток міста, про реформування громадських рад та слухань, а також про своє бачення розвитку міста. 

Читати більше...

«Дивовижні»: наше завдання не ремонт дворів чи ліфтів, а ремонт свідомості

02.07.2014

Нині все більше ініціатив спрямовано на те, щоб громадяни без зайвих зволікань власноруч покращували світ навколо себе. Учасники громадської ініціативи «Дивовижні» вважають: останнім часом, особливо після Майдану, багато людей в Україні відчули, що кожна маленька справа може спричинити суттєві зміни у суспільстві. Головне, щоб ця хвиля активності та бажання змін не згасала. Рух суспільно-відповідальних людей «Дивовижні» конкретними діями змінює на краще місто, в якому живуть. Саме про це у рамках PRоГОну ГУРТу розповіла засновниця громадської ініціативи «Дивовижні» Марія Насєдкіна.

Читати більше... 

Асамблея інвалідів України: «Наше гасло - не робіть для нас, без нас»

18.06.2014

Футбол на стадіоні для вболівальників, які страждають на незрячість? Оперні театри, кафе та ресторани облаштовані для людей, які пересуваються на візках? Робота чи навчання для людей з інвалідністю у відомих організаціях? Або перемога у судовій суперечці з аптекою, яка не облаштувала своє приміщення для людей з інвалідністю? Все це можливо і вже частково працює в Україні. Про це та інше - у розмові в рамках PRоГОну з Наталкою Скрипкою, директором Національної Асамблеї інвалідів України.

Читати більше...

Лікарняні клоуни: «Ми йдемо до дітей не розважати їх, а допомагати» 

04.06.2014

Марія Гавриловська та Наталія Бордзіловська - організатори лікарняних клоунів розповідають чим та як саме допомагають діткам та як організовують роботу волонтерів.

Читати більше...

Центр зайнятості Вільних людей: «Переселенці зі Сходу планують повертатись додому»

03.06.2014

Про діяльність Центру та його можливості - у розмові з Наталією Швайковською, координатором ініціативи.

Читати більше...

Інститут миру і порозуміння: «Ситуація в країні вирішиться або через діалог, або за домогою сили»

21.05.2014

В форматі PRоГОну ми поспілкувалися з представниками організації і запитали їх експертну думку стосовно того, чому не чому переговори не стали ефективним засобом для вирішення конфлікту під час Революції гідності і яким чином можна будувати порозуміння в країні в ситуації розділеного суспільства.

Читати більше...

Urban Idea: «Прагнемо створити дієвий інструмент впливу на покращення середовища»

14.05.2014

У новому PRoГОні - розмова про карту проблем міста, яка дозволить зібрати пропозиції та ідеї, спрямовані на покращення благоустрою. На питання ГУРТа відповідає Оля Криворучко, співзасновником громадського об’єднання "URBAN IDEA".

Читати більше...

Індієць: «Спільне між українцями та індійцями - чесність - це найголовніше»

02.05.2014

Український та індійський народи мають свою історію дипломатичних та культурних стосунків. У цьому PRоГОні спробуємо доторкнутися до життя індійської громади в нашій державі.

Читати більше...

Член Меджлісу: «Прагнемо відновлення державності кримськотатарського народу в складі України»

16.04.2014

У цьому випуску PRоГОну  пропонуємо познайомитися із історією кримських татар, боротьбою за власну державність та самовизначення, а також із представницькими органами народу.

Читати більше...

Юлія Безнощенко: «Організувати молодь у селі важче, ніж у мегаполісі, але це крок до змін»

8.04.2014

Юлія Безнощенко, голова молодіжної громадської організації «Активна молодь» розповідає про те, як вдалося об’єднати молодь села Сукачі та з якими труднощами зіткнились при цьому. Слухайте новий PRoГОн у форматі аудіо-подкасту.

Читати більше...

Національний реєстр рекордів України: «Українці люблять встановлювати рекорди у вишиванках»

23.03.2014

Чи є українці найбільшими патріотами, що рухає людьми, які встановлюють рекорди, які якості є властивими для тих, хто рухається до вершин, у чому унікальність України у вимірі Національного реєстру рекордів України? Про все це у традиційній рубриці PRоГОн із експертами реєстру Ланою Вєтровою та Віталієм Зоріним.

Читати більше....

Станіслав Шумлянський: «Даємо можливість висловлюватись усім людям, яким є що сказати» (АУДІО)

12.03.2014

Станіслав Шумлянський, директор «Молодого радіо», головний редактор «Каналу громадського подкастингу» розповідає про українську музику, зв'язок музики та патріотизму, а також роль «Молодого радіо» у становленні української музики як явища - у новому випуску PRоГОну.

Читати більше....

Оксана Левкова: «Революція - це наслідок еволюції»

12.02.2014

Пані Левкова ось уже вісім років очолює Всеукраїнську громадську організацію «Не будь байдужим!», відому своїми нестандартними підходами до відродження української мови, культури та історії. «НББ!» - це чи не єдина ініціатива творчих людей, яка послідовно виступає проти совковості і шароварності одночасно. Рок-дійства, літературні вечірки, конкурси на підтримку мови, комікси з історії України, брошури, написані молодіжним жаргоном, реп-перфоменси про Шевченка, значки «Міняю ЧАСЫ на ГОДИННИК» – це неповний арсенал «зброї», якою небайдужики борються за присутність українського в Україні. Про це та інше - у новому випуску PRоГОну.

Читати більше...

Гуідо Бельтрані: Чого швейцарці можуть повчитися в українців?

05.02.2014

З 1999 року дві швейцарські агенції – Швейцарська агенція розвитку та співробітництва (ШАРС) та Державний департамент Швейцарії з економічних питань (ДСШЕП) спільно утримують Швейцарське бюро співробітництва в Києві. Про особливості роботи Бюро, команду та цінності, а також про спільне та відмінне у громадянському суспільстві Швейцарії та України – у розмові із паном Гуідо Бельтрані, директором бюро. Про особливості роботи Бюро, команду та цінності, а також про спільне та відмінне у громадянському суспільстві Швейцарії та України – у розмові із паном Гуідо Бельтрані, директором Швейцарського бюро співробітництва в Україні, у рамках PRоГОну.

Читати більше...

Наталія Гозак: «Саме зараз ти і я маємо свідомо ставитися до споживання природних ресурсів»

29.01.2014

Від домашнього чаювання до громадської організації – такий шлях пройшли троє випускників Національного університету "Києво-Могилянська академія": Наталія, Олена та Лесь. Як їм це вдалося з ГУРТом поділилась Наталія Гозак – еколог за професією, одна із засновниць Екоклубу «Зелена хвиля» у рамках традиційного PRоГОну.

Читати більше...

Світлана Закревська: Ми вийшли з дорадчого органу при Донецькій ОДА через Майдан (АУДІО)

22.01.2014

ГУРТ у рамках PRоГОну поспілкувався з президентом Донецької міської громадської організації «Альянс» Світланою Закревською. Вона розповіла про особливості громадянського суспільства у Донецьку та своє ставлення до подій Майдану.

Читати більше...

Фонд «Стара Волинь»: Допомагаємо громадам у пошуку «свого обличчя»

15.01.2014

Про активну, добре організовану громаду селища Гриців, що на Хмельниччині, ходить чимало легенд і розповідей. Ще б пак! Програма розвитку сільської громади вперше в Україні розпочалася саме з цього селища (за підтримки Американської корпорації сприяння фермерському рухові та агробізнесу, 1998 р.). У Грицеві уже тринадцять років працюють волонтери Корпусу миру, які допомагають місцевим діючим громадським організаціям підвищувати свою спроможність. А головне - тут живуть щасливі люди.

Читати більше...

Президент Всеукраїнського об'єднання «Георгія»: Збагачуємо культуру українців і грузинів

08.01.2014

Бесік Шамугія, президент Асоціації грузинів України «ІБЕРІЕЛІ» та Всеукраїнського суспільного об’єднання «Георгія», лауреат міжнародної премії доктора Рекевега (Німеччина), кавалер орденів «За заслуги», «Честі», кандидат медичних наук розповів ГУРТу у форматі PRоГОну про діяльність організації, її культурні, освітні і благодійні заходи.

Читати більше...

Павло Арданов: «Пермакультура в Україні - одна із платформ громадянського суспільства»

27.12.2013

Усвідомлена співпраця людини і природи, використовуючи досягнення науки і техніки, в результаті принесе людству такі багатства, про які воно навіть не мріяло. У цьому людству допоможе пермакультура, вважає Павло Арданов, голова Громадської спілки “Пермакультура в Україні”, з яким ГУРТ у форматі PRоГОну говорив про запровадження пермакультури в Україні, про діяльність спілки та яке значення має ця ідеологія для становлення громадянського суспільства.

Читати більше...

Міжнародний Жіночий клуб: гуртуємо жінок з усього світу задля допомоги потребуючим в Україні

25.12.2013

Нел Кортсміт, президент Міжнародного Жіночого клубу Києва (The International Women’s Club of Kyiv (IWCK) та Наталя Мустафіна, голова Благодійного комітету IWCK розповіли ГУРТу у форматі PRоГОну про особливості роботи клубу в Україні. Клуб вже багато років опікується жінкам, дітьми, людьми похилого віку та людьми з особливими потребами.

Читати більше...

Велика Ідея: направляємо творчі сили суспільства на створення соціально значимих проектів

18.12.2013

ГУРТ поспілкувався з командою GARAGE GANG  - авторами платформи «Велика Ідея»  у форматі PRоГОну та дізнався про особливості функціонування сучасної організації другого покоління, а також, в контексті місяця волонтерства, про залучення волонтерів до роботи команди.

Читати більше...

Грецька діаспора України: діємо для збереження культурних надбань

04.12.2013

Олександр Рибалко, громадський активіст, член Еллінського Братства «Енотіта», розповів ГУРТу у форматі PRоГОну про п’ятнадцятирічну діяльність організації та про заходи, що проводяться для збереження національних традицій, культури, мистецтва серед нащадків та прихильників Греції - колиски європейської цивілізації.

Читати більше...

Світлана Ходакова:  «Жінки займають нижчі щаблі управлінської піраміди»

27.11.2013

У форматі  PRоГОну, ГУРТ запитав Світлану Ходакову, голову правління громадської організації "Відкрите суспільство", про саму організацію, команду, про проблеми, які намагається вирішити "Відкрите суспільство" та багато іншогою

Читати більше...

Галина Постюк:  «Наші зусилля спрямовані на закриття інтернатів по всьому світу»

20.11.2013

Сьогодні Всесвітній день дитини, в Україні він відзначається як День спільних дій в інтересах дітей. ГУРТ у форматі PRоГОну поспілкувався із представниками Представництва благодійної організації «Надія і житло для дітей» в Україні - директором Галиною Постолюк та заступником директора з комунікацій та фандрейзингу Дмитром Чуприною, які розповіли про діяльність організації та про актуальність захисту прав дітей в Україні.

Читати більше...

Мирослав Пітцик: «Місцеве самоврядування - це одна із форм свободи» (+АУДІО, ВІДЕО)

13.11.2013

Асоціація міст України об’єднує понад 500 представників українських міст і працює над розвитком місцевого самоврядування та утвердженням демократичних принципів в системі управління державою. Про цінності, діяльність, команду Асоціації, у форматі PRоГОну, ГУРТ поспілкувався із Мирославом Пітциком, виконавчим директором Асоціації міст України.

Читати більше...

 

«Африканська Рада в Україні»: розвиваємо діалог культур

23.10.2013

Президент громадської організації "Африканська Рада в Україні" Мохаммед Сісей розповів ГУРТу у форматі PRoГОну про діяльність організації, заходи, що проводяться для популяризації африканської культури та налагодження діалогу між африканцями та українцями, запобігання проявів ксенофобії та расизму в українському суспільстві.

Читати більше...

«САМУ»: зберігаємо азербайджанську культуру і традиції

09.10.2013

Ільгама Аллахвердієва – віце-голова Спілки азербайджанської молоді України «САМУ». За три роки свого існування ця організація згуртувала до своїх лав вже 10 тисяч членів, і це не межа! Завдяки активним діям та проектам до неї долучається все більше молодих осіб – і не тільки азербайджанської національності.

Читати більше...
  
К12: Квестами змінюємо громаду

26.09.2013

Дмитро Хозін – один з організаторів першого в Україні політико-економічного квесту К12, що протягом 3 років працює в місті Дніпропетровськ. Організація - приклад того, як декілька людей можуть зібрати навколо себе молодь задля соціально-політичних змін у своєму місті, підтримати малий та середній бізнес, та, не багато і не мало, стати мером одного з найбільших міст України. Усе це - у форматі гри!

Читати більше...

«Пенітенціарна ініціатива»: Ми були «піонерами тюремної роботи»

14.08.2013

Серед великого різноманіття громадських організацій України Миколаївський обласний громадський молодіжний рух «Пенітенціарна ініціатива» посідає особливе місце, адже намагається вирішити одну з найгостріших проблем суспільства – соціальна реабілітація і підтримка людей, які порушили закон.

Читати більше...

Євген Шульга: «Ми заохочуємо робити щось більше, ніж просто натиснути «Подобається!»

07.08.2013

Спільноту «Польові дослідження» вирізняє науковий підхід до захисту прав україномовних киян: щоб привернути їх увагу до певних підприємств і заохотити керівників інших враховувати потреби україномовних споживачів, «Польові дослідження» готують та оприлюднюють рейтинги таких підприємств.

Читати більше...

Вірменська громада України: приклад самоорганізації, що вартий наслідування

31.07.2013

На території сучасної України проживає понад сто національностей. Серед них вірмени – одна із найчисленніших громад. За даними перепису 2001 року, чисельність вірменської діаспори на території України складала близько ста тисяч.

Читати більше...

Сергій Кур’янов: «Дітей із синдромом Дауна недаремно називають «сонячними»

24.07.2013

В Україні проживає понад 15 тисяч осіб із синдромом Дауна. Щорічно у країні народжується 450 дітей з такою хворобою. Проте суспільство ще й досі не готове прийняти їх – в Україні відомий лише один випадок усиновлення дитини із синдромом Дауна.

Читати більше...

Партнерство «Кожній дитині»: шукаємо професійних батьків

17.07.2013

За даними ЮНІСЕФ, із восьми мільйонів дітей в Україні 96 тисяч проживають в інтернатах. Допомогти дітям, чиї батьки деякий час не можуть опікуватися ними в силу різних життєвих обставин, має на меті нова форма соціальної роботи – патронат.

Читати більше...

Юлій Морозов: “Волонтерство — це основна причина нашого успіху”

10.07.2013

Юлій Морозов – співзасновник культурно-громадського центру ШELTER+. Ця організація - яскравий приклад того, як маленька ініціативна група може вирости в досить масштабну спільноту.

Читати більше...

Всеволод Речицький: «Українцям необхідно навчитися жити в умовах власної свободи»

28.06.2013

До святкування Дня Конституції України ГУРТ пропонує інтерв'ю з Всеволодом Речицьким – конституційним експертом Української Гельсінської Спілки з Прав Людини (УГСПЛ), представником УГСПЛ у Конституційній Асамблеї України.

Читати більше...

Джаміля Санюк: «Завдяки загальнолюдським цінностям знаходимо точки дотику»

19.06.2013

Громада Духовного управління мусульман України бере активну участь в суспільному житті України. «Ми хоч і меншість, але суттєва», - говорять вони.

Читати більше...

Тетяна Глоба: “Якщо людина не йде до бібліотеки, то бібліотека йде до людини!”

29.05.2013

У форматі PRоГОну журналісти ГУРТа спілкувалися з працівниками Дніпропетровського міського комунального закладу культури Централізована система публічних бібліотек для дорослих.

Читати більше...

Грецька громада в Україні: двадцять сім століть разом

03.04.2013

Однією з найбільш компактних етнічних груп, які проживають на території нашої країни, є греки. Про внесок, що залишила по собі грецька громада на території України, - у цьому випуску PRоГОну.

Читати більше...

Олег Левченко: Багато організацій є організаціями для організацій, а не організаціями для людей

07.03.2013

Що може зробити громадська організація, до команди якої входить 8 працівників і волонтер Корпусу Миру та річний бюджет якої, для прикладу, за 2012 рік склав понад 200 000 $? Про це ГУРТ дізнавався в форматі PRоГОну в Олега Левченка, виконавчого директора ГО «Подільська Агенція регіонального розвитку».

Читати більше...

«Молодь за мир»: Зараз у нас 4 маршрути з роздачі бутербродів і 120 бездомних

27.02.2013

«Молодь за мир» - європейських рух людей, котрі вірять у більш гуманний світ, у якому немає місця насильству. Головний їхній принцип – змінити світ, почавши зі зміни себе.

Читати більше...

Донецька ФРІ: Ми формуємо молодіжну політику. Не в телевізорі, а через реальні проекти та ініціативи

20.02.2013

Донецька ФРІ - платформа ініціатив, відкрита для кожного. Саме так позиціонує себе Донецький осередок Фундації регіональних ініціатив (ФРІ). Вони впевнені, що акумулюючи енергію молоді, можна змінити світ. Детальніше про діяльність організації, її успіхи та труднощі розповів ГУРТу в форматі PRоГОну Дмитро Дядик, її екс-голова.

Читати більше...

Тимофій Хомяк: потихеньку Україна буде «видужувати», і наші діти почнуть вивчати правильні віршики

13.02.2013

Тимофій Хомяк – керівник громадської та мистецької організації «Арт-Вертеп» (м. Дніпропетровськ) люб’язно погодився поділитися з користувачами порталу ГУРТ досвідом створення та успішного функціонування своєї агенції, а також розповів в форматі PRоГОну про основні напрями її діяльності, реалізовані проекти та культурний розвиток сучасного українського суспільства.

Читати більше...

Німецька громада в Україні як приклад самоорганізації

23.01.2013

Історично склалося так, що на території нашої країни проживають представники різних етнічних груп, які часто привносять з собою різний громадський та соціокультурний досвід, який значно відрізнявся від місцевого. Одна з них - німецькі переселенці, які залишили значний слід в історії розвитку місцевих громад України. Який внесок залишила по собі німецька громада на території України - у цьому випуску PRоГОну.

Читати більше...

Громадська мистецька формація «МЕТР»: мистецтво заради змін

19.12.12

Як підвищити соціальну та творчу активність молоді? З цим нелегким, на перший погляд, завданням чудово справляються в Рівному, а саме – команда Громадської мистецької формації «МЕТР», про діяльність якої ГУРТу в форматі PRоГОну розповів Павло Осіпов, режисер театру, який діє при організації.

Читати більше...

Дебатний центр: від незграбних школярів до успішних людей

21.11.2012

Детальніше про діяльність Центру, співпрацю з волонтерами та труднощі у роботі розповіла ГУРТу в форматі PRоГОну Ольга Собченко, координатор проектів.

Читати більше...

Кооперативи – основа добробуту сільських громад

14.11.2012

Яку роль у розбудові сільського господарства відіграє кооперація, ГУРТ у форматі PRоГОну дізнавався у Віктора Тереса, президента МБО «Добробут громад».

Читати більше...

«Арт-оптимісти»: Зміни у суспільстві через мистецтво, креатив і творчість

07.11.2012

Зміни у суспільстві через мистецтво, креатив і творчість — чи це можливо? У миколаївській громадській організаціі «Арт-оптимісти» переконані, що так. Досвідом роботи з ГУРТом поділився Микита Худяков, керівник ГО «Арт-оптимісти».

Читати більше... 

Харківський «Зелений фронт»: професійна робота — таємниця успіху

31.10.2012

Обласна ГО «Зелений фронт» демонструє небувалу для Харківщини активність у боротьбі з екологічними проблемами в залах судів, на пікетах, суботниках та інших акціях. Детальніше про успіхи та труднощі боротьби за збереження природи ГУРТу розповів голова організації Олег Перегон.

Читати більше...

Ромська громада України: створюємо позитивний імідж

05.09.2012

Про будні Центру об’єднання та захисту прав ромів та особливості інтеграції ромів у суспільне життя України ГУРТ дізнавався в президента Центру – Михайла Конденка.

Читати більше...

Єврейська громада Іванкова: наука пам’ятати

18.07.2012

Перші згадки про єврейську громаду Іванкова, що на півночі Київщини, датуються 1848 роком, хоча, очевидно, євреї проживали там і раніше. Як громадська організація вона була заснована в 1991 році, проте представники організації більше схильні оцінювати її вік у 162 роки. Адже навіть у радянський час єврейська громада продовжувала напівпідпільно існувати.

Читати більше...

Данило Майоров: Відповідайте тим ідеям, які впроваджуєте (відео)

27.06.2012

Усвідомлення можливостей змінити цей світ і зробити його кращим, стало приводом для юнаків та дівчат із м. Черкаси створити навесні 2011 року Ініціативну групу “Здравіє”, про яку ГУРТу розповів один із активістів Данило Майоров.

Читати далі...

Хелена Новак: Не лише лідери мають вплив на розвиток громади

15.06.2012

На території України проживає багато різних етноспільнот. Одна з чисельних – польська громада. Хелена Новак, голова Польського культурно-освітнього товариства «Родина»,що в Броварах, переконана, що якісна взаємодія між різними етносами призводить до позитивних результатів, спонукає до створення цікавих проектів, внутрішньо збагачує та сприяє ефективному розвитку громади в цілому. ГУРТ мав можливість поспілкуватися з пані Хеленою та більше дізнатися про діяльність організації.

Читати далі...

Самоорганізація громади: досвід Дрогобича

06.04.2012

Нещодавно на електронну скриньку ГУРТа прийшов лист, у якому йшлося про ініціативу «Дрогобич – місто нашої мрії – творимо разом», яка сприяла самоорганізації громади. Детальніше про ініціативу, яка реалізується без жодних фінансових затрат, а лише на ентузіазмі людей, ГУРТ дізнавався в автора листа та голови громадської організації «Небайдужі дрогобичани» Святослава Сурми.

Читати далі...

Вануш Ванян: Ми збираємося провести перепис вірмен, які проживають на території України

15.03.2012

Яким чином між собою підтримують комунікацію вірмени, з якими проблемами вони зіштовхуються на теренах України, які відносини в них із українцями та українською владою? Відповіді на ці та інші питання ГУРТ дізнавався у Вануша Ваняна – новообраного голови Союзу вірменської молоді України.

Читати далі...

Вікімедіа Україна: українці за поширення вільних знань

06.02.2012

Про історію створення громадської організації «Вікімедіа Україна», її цілі, досягнення, слабкі та сильні сторони української Вікіпедії ГУРТу розповів виконавчий директор організації Юрій Пероганич.

Читати далі...

Віктор Баранов: порятувати суспільство від деградації спроможна література

14.12.2011

Які перспективи чекають Національну спілку письменників України (НСПУ), PRоГОну розповів новий голова творчої організації Віктор Федорович Баранов.

Читати далі...

Центр у справах сім’ї та жінок: попереджуємо та викорінюємо насильство

30.11.2011

Часом можна почути думку, що державні та громадські організації, до компетенції яких входить соціальна робота з незахищеними верствами населення (йдеться про кризові центри – ред.), нічого не роблять. А чи справді кризові центри такі недієві й не чутливі до людського горя?

Читати далі...

СОКМО: Багато дій, які впливали на прийняття рішень у ВР, починалися саме з Сум

16.11.2011

На стільки ефективні молодіжні організації в Сумах, яких змін їм вдалося досягти - про це та інше ГУРТ спілкувався з Наталкою Лучаніновою, організаційним референтом Сумського обласного комітету молодіжних організацій.
Читати далі..

Від Студентського братства до авторитетної громадської організації
09.11.2011
Про діяльність Східноукраїнського Центру Громадських Ініціатив, взаємодію організації з владою, доступ до генеральних планів і містобудівної інформації ГУРТ дізнавався у Вадима Сабініна, юриста Центру, і Оксани Дрєпіної, заступниці голови СЦГІ.

Читати далі....

До Агентства стійкого розвитку Луганського регіону директор “мігрував” із органів влади

28.10.2011

Представники Агентства стійкого розвитку Луганського регіону розповіли, як їм вдається "вижити" при постійному оновленні команди, навіть не зважаючи на зміну лідера, який до них, до речі, "мігрував" із органів влади.

Читати далі...

Володимир Шейгус: українці готові давати гроші на діяльність громадських організацій

18.10.2011

Володимир Шейгус, виконавчий директор ІСАР "Єднання", розповів про діяльність організації, окреслив стан розвитку громадянського суспільства в Україні, а також поділився секретом, як стати успішною громадською організацією, дотримуючись 5 рекомендацій.

Читати далі...

“Сумський прес-клуб”: нам дуже допомогла підтримка міської влади

05.10.2011

Про історію виникнення Сумського прес-клубу, його діяльність, джерела фінансування, підтримку з боку місцевої влади ми дізнавалися в Алли Федорини - голови організації.

Читати далі...

Фонд “Європа XXI”: життя в трансформаціях

28.09.2011

Про діяльність організації, її членів, досягнення, невдачі, членство в громадських радах, участь Фонду "Європа XXI" у Форумі громадянського суспільства Східного партнерства та ще багато цікавого і корисного ми дізнавалися в Галини Усатенко - президента організації.

Читати далі...

УФБ: Не важливо, звідки гроші йдуть, важливо, куди їх вкладають 

21.09.2011

Діяльність Українського форуму благодійників та ситуацію в сфері розвитку української благодійності та філантропії ГУРТ обговорив із Анною Гулевською-Черниш, директором УФБ, і Лесею Ярошенко, координатором інформаційних проектів.

Читати далі...Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.