bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

ФРІ – означає «свобода»

Долучитися до неформальної освіти, взяти участь у цікавому проекті, знайти однодумців з усієї України – це неповний перелік можливостей, які отримує молодь, вступивши до лав Фундації регіональних ініціатив, або ФРІ. Одна з найбільших всеукраїнських молодіжних громадських організацій дає змогу кожному небайдужому й активному знайти собі справу до душі. Про діяльність Фундації читайте в рамках рубрики PRoГОн на порталі ГУРТ.

ЦЕНТР ПІДТРИМКИ МОЛОДІЖНИХ ІНІЦІАТИВ

ФРІ – центр підтримки молодіжного руху та молодіжних організацій, поле діяльності якого надзвичайно широке. Сюди входить підготовка молодих лідерів, молодіжна політика, громадянський активізм, захист прав та лобіювання інтересів молоді, робота недержавних організацій, освітня діяльність, організація суспільно значимих акцій, благодійність та багато іншого.

З назви зрозуміло, що діяльність організації охоплює регіони. Усього ФРІ складається приблизно 40 осередків. Станом на березень 2017 року до її складу входило 1062 членів.

Голова Фундації регіональних ініціатив Надія Гранкіна пояснює, чому кількість визначається, як «близько 40». Справа в тому, що ці осередки дуже динамічні. У певному регіоні в якийсь момент молодь активізується, відповідаючи на соціальний запит, – так з’являється осередок. А в іншому місці активність падає – і філіал призупиняє свою діяльність. Цей процес постійний. До того ж активності мають сезонність, адже до організації входить багато студентів та школярів. Тож на час сесій чи ЗНО вони переважно зайняті.

У 2017-му ФРІ виповнилося 15 років. Для громадської організації це солідний вік. А от вік членів Фундації можна визначити як молодий або навіть юний. В середньому це 21-22 роки, є ті, кому за 35. Проте Надія Гранкіна зауважує, що загалом в організації спостерігається постійна тенденція до «омолодження». Приміром, 7 років тому середній вік членів був 25-26 років. А зараз у ФРІ багато неповнолітніх.

«Я пишаюсь людьми, яким зараз 15-16 років, – каже Надія. – Про попереднє покоління говорили, що воно знає в 20 років, чого хоче. Тепер же люди знають це у 15 років. Вони беруть участь і самі реалізують проекти, шукають партнерів, абсолютно комфортно почувають себе зі старшими колегами. В нашій організації не відчувається великої різниці між віковими категоріями».

До ФРІ долучаються молоді підприємці, бізнесмени та політики, представники громадського сектора, студентство та школярі – усі, хто вірить, що своєю активною позицією можна змінити життя на краще.

За Статутом, головна мета діяльності ФРІ – задоволення і захист прав та інтересів своїх членів, а також інших осіб, залучення молоді до участі у громадському житті, сприяння позитивним перетворенням у суспільстві, пропаганда та поширення прогресивних ідей та світогляду серед молоді. Для цього і об’єднуються активні молоді люди по всій Україні, адже конкретно на місці зрозуміліше, які саме кроки потрібні, аби вирішити ту чи іншу проблему. Зі Статутом організації можна ознайомитися тут.

Кожен осередок – окрема функціональна одиниця, де є своє керівництво та служби – залежно від потреб осередку.

Хоча ФРІ – молодіжна організація, реалізовує вона не лише молодіжні проекти. Наприклад, під час президентських виборів ФРІ займалася моніторингом виборчої кампанії та перевіркою списків виборців. Це складні та серйозні завдання, які, на перший погляд, не пов’язані прямо з молодіжними організаціями. Але у ФРІ всім займається молодь, і цими питаннями в тому числі.

ФРІ-ТАБОРИ

Одним із найяскравіших та найвідоміших проектів Фундації є ФРІ-Табори. Вони проводяться вже 11 років поспіль. Це освітньо-мотиваційні заходи, які відбуваються у форматі наметових таборів. Сюди збирається молодь із усієї України, аби познайомитися, навчитися чогось нового та цікаво провести час. Основна ідея – розвиток громадської активності та розбудова громадянського суспільства України.

На кількаденному заході молоді активісти мають змогу послухати досвідчених колег та перейняти щось із їхньої практики. Присвячені табори різним темам – бізнесу, проектному менеджменту, роботі зі ЗМІ, правовим питанням.

Цьогоріч табори триватимуть із 23 червня по 27 серпня. Загалом планується проведення близько 20 таборів на сході, заході, півдні та центрі України. А це – близько 1500 учасників!

Детальнішу інформацію про ФРІ-Табори та про те, як долучитися, можна знайти тут. Вартість участі коливається в межах 250-350 гривень – за ці кошти забезпечується харчування та необхідні для ночівлі в таборі засоби: спальники, каремати тощо.

АКТИВНІСТЬ БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ

ФРІ-Табори – не єдиний всеукраїнський проект. Уже відбулося п’ять хвиль проекту «Допомогти може кожен», мета якого – активізація донорського руху в Україні та розвиток культури донорства.

Стабільно популярними є вуличні університети – міні-заходи освітнього характеру. Зацікавлені в певній темі збираються на вулиці, як зрозуміло з назви, зручно розташовуються на карематах і, наприклад, слухають лекцію. Цей проект прагне викликати інтерес у молоді до неформальної освіти, показати, що існує альтернатива стандартним лекціям в аудиторії.

А ще є регіональні ініціативи – і вони найрізноманітніші. Оскільки чітко визначених напрямів діяльності немає, то перед членами організації відкривається надзвичайно широке поле можливостей. Якщо є бажання, є змога розгорнути активність практично в будь-якій сфері.

Більше про проекти можна дізнатися на сайті організації fri.com.ua.

Гасло ФРІ – будь активним, шукай нових друзів та вражень, розвивайся – в ім'я майбутнього України, будь вільним. Адже ФРІ – означає «свобода».

Контакти

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.