ГУРТ розпочинає новий інформаційний сезон і запускає спецтему «Бюджети участі: за що і як змагатися», що триватиме протягом вересня-листопада 2018 року. Запрошуємо долучатися до обговорення й ділитися власним досвідом у блогах, коментарях та на сторінках наших соціальних мереж (Facebook, Twitter).
У рамках спецтеми ми спілкуватимемося з експертами, розбиратимемося, як працюють бюджети участі в Україна та світі, розповідатимемо про цікаві проекти й успішні кейси.
Якщо у вас є ідеї для матеріалів, що стосуються партиципаторних бюджетів, будь ласка, пишіть їх під цим матеріалом або на електронну скриньку [email protected].
Редакція порталу ГУРТ запропонує інтерв’ю, статті, експертні опитування та огляди, покликані максимально розкрити тему демократичного процесу прийняття рішень, в якому кожен житель населеного пункту має змогу впливати, на що витрачати муніципальний бюджет.
Матеріали за темою:
Коментарі
...ніхто не пише про складнощі співпраці ГО з владою по темі Громадського бюджету, я автор проекту, скажу так, це просто жах, ...тотальна непрофесійність менеджменту від влади...та відсікання проектів на ранніх стадіях з темами не комфортними для влади (проекти розвитку демократії), не випустили навіть на голосування , маю висновок про належне доопрацювання проекту, але до чого причепитися таки знайшли...
Добрий день, пані Вікторіє!
Дякуємо за Вашу думку. Якщо Вам є що розказати, будь ласка, підготуйте блогозапис про свій досвід участі в конкурсі Громадської бюджетної комісії. Нашим читачам було б цікаво прочитати/дізнатися про різні аспекти цього процесу.
З повагою,
Катерина
Доброго дня!
Я є координатором ГБ у Сумах, маю кілька матеріалів щодо новацій та втілення проектів ГБ у нашому місті. Як можна поширити їх через Гурт?
...цікаві проекти -це малювати мурали, фінансувати популістичні речі, болото...
...мій кейс- це не брати участь у конкурсі Громадського бюджету, пуста трата часу та нервів...
Булоб бажаним усвідомити Вам, що Ідея кейса спускається із Вищих Світів із задачею Вам усвідомити, що приватні цілі учасників проекта при доброчесності їх виконання мізерним потенціалом учасника - об'єднуються в Результат "протискування" Проекту через тісні ворота конкурсної цезури. Працюйте над наголосом сумлінності і ретельності виконання обов'язків "менеджерами влади". Це Ваше непереходяче надбання про будь-якому розвороті подій.
нічого не зрозуміла але дякую...мабуть це були слова підтримки????
На уровне города влиять населению как по мне то это фантастика!
На сейчас большая часть населения которая имеет право голоса (в силу возраста) не имеет возможности следить онлайн за предложениями на что потратить деньги громады. Получать информацию по телевидению или радио, банально газет??? Так это пол беды, как получать ответ??? Звонком с стационарного телефона??? Письмом??? нереально глупая затея
Я вижу это лет через 50. Все имея биометрический паспорт сканируя чип на терминалах города голосуют за какие либо идеи куда потратить и где брать.
а сегодня предлагаю крепчать
Бюджет участі - з одного боку це гарна тема. Плюс в тому, що він активує громадян, підштовхує до дій, пошуку і зародження нових ідей. Але мабуть наше суспільство ще не готове до цього. Чому? І в цьому мінус, що в реалії проходять ті проекти, автор яких притягне, ледь не за руку, більше людей до пункту голосування або ледь не сяде поруч, щоб проголосувати в електронному вигляді. Частіше люди голосують лише тому, що їх попросили знайомі, або автор володіє адмінресурсом. Більшість громадян яких попросили проголосувати за той чи інший проект, навіть не аналізують які ще є проекти і який з них краще впровадити. Коли я ходила і агітувала за свій проект - людям подобалось і вони казали: "Да, це классно, це потрібно!" Але сходити до пункту супроводу і проголосувати - це далеко, а в електронному вигляді - важко.
Всіх цікавить думка переможців, але нікого не цікавить як почуває себе той, хто приклав багато зусиль, бігав агетував, набрав багато, але недостатньо голосів. Це звичайно відбиває охоту і гасить ентузіазм. Тож виходить, що в наш час відсутня досконала система голосування.
Це нормальна ситуація. В нашому суспільстві процвітає лінь. В силу малорозвиненості людей в більшості. Та відмови ситеми освіти в України спонукати дорослих людей до самоосвіти чи освіти через задіювання члена спільного ГО. І найбільшу шкоду несе ідеологія "Після мене хоч трава не рости", яка нав'язується в Україні олігархічно-тоталітарного монополізму, де-факто, а не де-юре.
да, згодна, рівень свідомості громади на дуже низькому рівні, підтримую вас, колего, знаю скільки зусиль прийшлось докласти, то шукаймо фінансування через міжнародних донорів,...з Богом!
Доброго дня. Подавали проект. Проект зайняв перше місце по голосуванню, але комісія його блокувала, оскільки сказали, що багато анкет голосування написано однією рукою. Чи можна оспорювати рішення? Дякую
як оскаржити рішення про відхилення проекту? хто має право звернутися в суд, крім автора?