Майже 15 років Тімеа Софілканич з міста Мукачева, що на Закарпатті, працює з дітьми з особливими освітніми потребами за власною авторською методикою. Разом із чоловіком вони створюють навчальний контент, де розповідають батькам і педагогам про нюанси індивідуального підходу до розвитку кожної дитини. Пані Тімеа поділилася з Ресурсним центром ГУРТ своїм унікальним професійним досвідом і міркуваннями про сучасну систему освіти.
>>>>
Ідея відкрити бургерну з’явилася у Василини Недбала, коли вона перебувала в декретній відпустці. «Чому би не спробувати?» – подумала жінка, і влітку 2023 року в смт Воловець Закарпатської області з’явився заклад із затишною назвою «Family Cafe». Василину та її чоловіка не спинила невизначеність, у якій зараз перебуває наша країна через війну, бо вони переконані: треба працювати, відбудова починається вже сьогодні.
>>>>
Російська агресія завдала величезних збитків сільськогосподарській галузі. Важкий сезон у 2022 році не оминув і LukGroupAgro – сімейний бізнес Івана Лукінчука, який живе і працює в селі Підгайчики Івано-Франківської області. Як вдалося впоратися з викликами – читайте в матеріалі від Ресурсного центру ГУРТ.
>>>>
Чи легко наважитися на зміни, залишити стабільну роботу і поринути в нову сферу бізнесу, та ще й у час війни? Звісно, що ні. Але є люди, які це роблять! Так вчинила й наша героїня, Альона Шибунько з міста Хмельницького, яка пішла з журналістики та разом з чоловіком створила равликову ферму. Однак журналістський досвід і тут вдалося застосувати – завдяки активному висвітленню життя равликів у соцмережі Instagram ферма стала не просто впізнаваною, а й дуже популярною!
>>>>
У новому 2024 році Ресурсний центр ГУРТ продовжує розповідати історії тих людей, які, попри всі виклики, розвивають свої бізнеси. Особливе місце в цьому процесі займає ветеранське підприємництво. Ми поспілкувалися із Сергієм Назаруком з Хмельницького, який після завершення служби в лавах ЗСУ вирішив займатися розведенням креветок, та запитали, що мотивувало його на такий унікальний для регіону бізнес.
>>>>
Бізнеси, які популяризують Україну і український продукт, сьогодні виконують особливу місію. Вони не лише роблять свій внесок у сталість економіки, а й є важливим голосом підтримки національного духу в умовах війни. Вікторія Наріжна з Дніпра працює над створенням видавництва, що випускатиме електронні книжки про Україну для закордонного читача. Чому ця робота нині надзвичайно важлива – читайте в матеріалі від Ресурсного центру ГУРТ.
>>>>
Сімейний бізнес має багато переваг. Серед найсуттєвіших – висока вмотивованість і надійність партнерів. Є і складнощі, проте вони наявні в будь-якому бізнесі. Ми поспілкувалися з Олександрою Кличко, родина якої має на Кропивниччині фермерське господарство і поцікавилися, як же їм вдається організовувати свою сімейну справу та справлятися з усіма викликами сьогодення.
>>>>
За час великого вторгнення кількість зареєстрованих ФОП в Україні не тільки не зменшилася, а й навіть трохи зросла, що підтверджує, що український бізнес гідно тримається у воєнних умовах. Вікторія Пітецька за рік перед повномасштабним вторгненням відкрила у Краматорську студію манікюру. Проте довго пропрацювати не вдалося – почалися військові дії. Перебравшись до Полтави, Вікторія зайнялася відновленням свого бізнесу: знайшла клієнтів, орендувала кабінет для роботи.
>>>>
Ганна Довженко зараз проживає у містечку Пустомити на Львівщині, хоча до повномасштабного вторгнення жила у Харкові. Родина вже півтора року не може повернутися додому через бойові дії. Але жінка не сидить склавши руки, вона з нуля організувала власну перепелину ферму, і тепер її продукція добре відома в Пустомитівській громаді.
>>>>
Через воєнні дії тисячі людей в Україні втратили житло. Багато будинків зруйновані або мають такі пошкодження, що наразі непридатні для проживання. Ігор Перепуст (47 років, с. Синяк, Бучанського району, Київської області) разом із дружиною Оленою нещодавно почали займатися будівництвом, яке вирішує питання швидкої відбудови житла, що на сьогоднішній день стоїть дуже гостро.
>>>>