bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз


РЕЗУЛЬТАТИ

Групова соціально-психологічна реабілітація допомогла багатьом людям подолати особисті кризи та відновитися. Протягом років роботи в цьому напрямі маємо чимало здобутків: мотивуючих історій та практичних рецептів успіху. Раді ділитися цими результатами. 

Наразі групи самодопомоги працюють у Хмельницькій, Київській, Житомирській, Вінницькій, Івано-Франківській, Львівській, Рівненській, Полтавській, Волинській, Дніпропетровській громадах. 

Від початку 2023 року понад 4000 осіб виявили зацікавленість та бажання пройти первинну психосоціальну реабілітацію і вже почали відвідувати зустрічі груп самодопомоги. Серед них 82% – жінки, 18% – чоловіки, які представляють такі групи: 

· Вимушені переселенці – 36% 

· Рідні та близькі учасників бойових дій – 62% 

· Ветерани – 2% 

 
 • ГО «ВКУПІ»: «За 2023 рік ми провели 484 зустрічі груп самодопомоги»
 • Війна внесла свої корективи в діяльність багатьох громадських організацій. Запити українців вимушено змінилися, то логічно, що й ГО змінюють фокуси уваги в роботі.

  Вінницьку громадську організацію «ВКУПІ» у 2011 році заснувала спільнота підприємців для підтримки та розвитку бізнесу в регіоні. Однак з початком повномасштабного вторгнення акцент перемістився на питання збереження та відновлення ментального здоров’я українців, що беззаперечно є одним із найбільш гострих на сьогоднішній день. Ми поспілкувалися з керівницею організації Галиною Бурковською про те, чим зараз займається «ВКУПІ» та чому соціально-психологічній підтримці потрібно приділяти максимум уваги.  Читати далі
 • Ганна Пирог: «Проговорений біль перестає бути травмою – він перетворюється в життєву історію»
 • За офіційними даними, в Україні майже 5 млн внутрішньо переміщених осіб, з них 3,6 млн стали переселенцями від початку повномасштабного вторгнення у 2022 році. Багатьом потрібна психологічна та соціальна підтримка.

  Ми поспілкувалися з Ганною Пирог, яка працює з вимушеними переселенцями, використовуючи методику групової соціально-психологічної реабілітації. Ганна разом з родиною ще у 2014 році залишила свій дім у Криму та переїхала до Житомира, тож у роботі спирається не тільки на професійний досвід психолога, але й на життєвий.  Читати далі
 • Полтавська філія Суспільної служби України: «Розбудовуємо громадянське суспільство понад 30 років»
 • Від проголошення Незалежності України і до сьогоднішніх днів наше громадянське суспільство постійно бореться з безліччю викликів – від невизначеності та бідності 90-х до війни сьогодення. Є низка громадських організацій, які діють давно, швидко реагують на суспільні запити і становлять важливу частину розбудови та підтримки української спільноти. Одна з таких організацій – Полтавська філія Суспільної служби України.

  Уже понад 30 років команда однодумців втілює на Полтавщині актуальні та корисні ініціативи. Серед кількох напрямів роботи є і соціально-психологічна реабілітація. Про здобутки і виклики за роки роботи розповідає голова організації Ганна Кіященко.  Читати далі
 • Ольга Шулик: «На групах самодопомоги я навчилася собі довіряти»
 • Українці зараз живуть у стані постійного стресу. Навіть якщо людина думає, що з нею все нормально, загальна тривожність та відчуття нестабільності й невизначеності не можуть не впливати. За даними Міністерства охорони здоров’я України, близько 15 млн наших співгромадян після війни потребуватимуть психологічної допомоги та психосоціальної підтримки.

  Підтримка потрібна всім, у тому числі й сильним людям. Сильним людям – особливо, адже вони часто є натхненням для інших. Дизайнерка, власниця бренду Ольга Шулик переконалася в цьому особисто – прийшовши якось на групу самодопомоги і знайшовши в такому спілкуванні джерело ресурсу.  Читати далі
 • ГО ЖОО «Воскресіння»: «Підтримуючи один одного, ми зробимо багато корисного в наших громадах»
 • Ресурсний центр ГУРТ продовжує розповідати про організації, які системно використовують групову соціально-психологічну реабілітацію у своїй діяльності. На Житомирщині, у місті Бердичів потужним центром надання психосоціальної допомоги є ГО ЖОО «Воскресіння». Голова організації Оксана Трибун поділилася з нами досвідом роботи з групами, вагомими результатами цієї праці і баченням перспектив.  Читати далі
 • Єлизавета Мельник: «На довірі й повазі, як у колі ГСД, має формуватися нова культура спілкування»
 • У кожної людини, котра прийшла в групу самодопомоги, власна мотивація. Головне – що різним людям із різними проблемами групова соціально-психологічна реабілітація дає змогу відновитися, а коло стає ресурсом і «місцем сили».

  Особистою історією з Ресурсним центром ГУРТ поділилася Єлизавета Мельник, яка у свої 20 років уже декілька разів вимушено переїжджала. Уперше їй довелося залишити дім ще у 2014-му. У 2022-му вона переїхала з Луганщини в Полтаву, сюди ж пізніше перебралася її родина. Батьки дівчини мають порушення слуху, тож Єлизавета допомагала їм адаптуватися на новому місці, у тому числі використовуючи той досвід, який набула в ГСД. Наша героїня мріє пов’язати своє життя з творчими соціальними проєктами і бачить у групах великий потенціал для цієї сфери.  Читати далі
 • Перший жіночий ветеранський простір «РеХаб»: «Групи самодопомоги – важливий інструмент реабілітації»
 • Сьогодні перед українським громадянським суспільством стоїть безліч викликів, пов’язаних із наслідками війни. Один з найважливіших – відновлення людей після переживання криз. І це не особисті проблеми окремих індивідів, а питання, над яким ми маємо працювати всі разом, оскільки воно прямо стосується відбудови країни в майбутньому. Адже тільки здорова нація може будувати здорову країну.

  Ресурсний центр ГУРТ за підтримки Уряду Швеції та Національного фонду демократії (NED) протягом багатьох років розвиває мережу організацій, які у своїй роботі використовують групову соціально-психологічну реабілітацію. Останні півтора року запит на групи самодопомоги невпинно росте. Особливої уваги і підтримки потребують військові та члени їхніх родин, тож дуже важливий досвід тих організацій, які вже давно працюють з цими людьми. Такою ГО є львівський «Перший жіночий ветеранський простір «РеХаб», який очолює Марія Петришин. Тут надають допомогу ветеранкам і ветеранам та їхнім сім’ям, родинам сьогоднішніх та полеглих захисників України. «РеХаб» є засновником і членом Коаліції ветеранських просторів України, наразі співпрацює більш ніж з 20 ветеранськими просторами по всій країні. Організація базується в комунальному закладі «Будинок воїна», добре відомому містянам.  Читати далі
 • Василина Корсун: «Мій власний досвід, складний, місцями навіть страшний, спонукав мене вести групи»
 • Війна, яка триває в Україні, впливає на кожного. Ми постійно переживаємо стреси та відчуття загрози життю, адже в нашій державі зараз немає цілком безпечних куточків. Сотні тисяч українців живуть у стані постійної тривоги – за своїх дітей, за близьких на фронті та на окупованих територіях. Багато хто переживає втрати і горює, бо війна забрала те, чим людина жила.

  Кожен по-своєму справляється з життєвими випробуваннями. Наша героїня Василина Корсун, переселенка 2014 року, дружина військовослужбовця, який пройшов полон, вірить: її досвід може допомогти людям у схожих життєвих ситуаціях. Жінка не просто прийняла та пережила те, що випало на її долю, а й знайшла в собі сили активно підтримувати інших!  Читати далі
 • БО «БФ «Дерево Мого Життя»: «Наше завдання – дати людям відчуття стабільності»
 • Понад 15 років тому Ресурсний центр ГУРТ почав працювати з такою соціальною технологією, як групи самодопомоги (групова соціально-психологічна реабілітація). У світовій практиці є чимало прикладів позитивних суспільних змін та успішних особистих історій, які стали можливими завдяки цьому інструменту.

  Протягом років ми переконувалися, що це ефективний формат соціальної роботи. Учасники груп долають кризи, оговтуються після важких життєвих подій, вчаться протидіяти негативним соціальним явищам. Це особливо важливо для України сьогодні, у час війни. Багато українців переживають кризи й втрати, і саме в таких групах вони можуть знайти підтримку та відновлення.

  ГУРТ активно розвиває цей напрям в Україні. Робота ведеться в тісній співпраці з регіональними громадськими організаціями, які працюють з вразливими категоріями населення. Ми хочемо познайомити вас з українськими ГО, які використовують у своїй роботі групову соціально-психологічну реабілітацію.

  Одна з них – благодійна організація «Благодійний фонд «Дерево Мого Життя», що працює на Закарпатті – в Ужгороді, Мукачеві та Сваляві. Очолює організацію Любов Михайлюк. Робота команди спрямована на надання психологічної підтримки під час війни тим, хто її потребує.

  Команда психологічно-ресурсного, освітньо-культурного проєкту «Дерево Мого Життя» першою на Закарпатті з початку повномасштабного вторгнення почала надавати психологічну допомогу у групах волонтерам, ВПО та місцевим мешканцям.  Читати далі
 
 
 
 
 
 Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.