bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Історії успіху самоорганізації українських громад


На ГУРТі пройшов конкурс успішних історій із самоорганізації громад в рамках реалізації проекту «Транскордонна співпраця для розвитку громад». Протягом двох місяців ми отримували ваші історії. Пропонуємо вашій увазі деякі з них. 

 

Дорогу подолає той, хто йде

Марина Коняк, Чернівці

"Майже десять років потому, до нас звернулись мешканці одного невеликого гірського містечка Путильського району нашої області. Ситуація була досить критичною: офіційне сміттєзвалище було занедбаним і небезпечним. Постійний сморід та отруйна рідина забруднювали все довкола. Мешканці втомились писати та оббивати пороги владних структур."

Читати далі

 

Марина Коняк

 

Донецька громада виборола право на безпечне життя

Наталя Сумінова, Донецьк

"У пресі пройшла інформація про заплановане будівництво сміттєспалювального заводу. Спочатку я не звернула уваги і, навіть, пораділа, що нарешті стане чистіше в місті. Через якийсь час ця тема з‘явилася на горизонті знову. Журналісти стали частіше висвітлювати це питання: «Мер міста заклав капсулу зі шведськими інвесторами», «Мер Донецька обіцяє», «Лук` янченко обдурив донеччан та підставив санепідемстанцію і т.д. і т.п."

Читати далі

 

Наталя Сумінова

 

Маленька громада - великі можливості

Галина Чайка, с. Квітневе, Жидачівського району, Львівської області

"В 2009 році в серпні мав відбутись день села в Квітневому. Концепція свята полягала не тільки в тому, щоб організувати концерт. Сільський голова розумів, що провести просто захід для самого села буде замало. Основною метою події було організувати громаду для того, щоб до самого свята зробити щось корисне для села, покращити його благоустрій. У 1984 р. будучи довший час в аварійному стані повністю розвалилась будівля на той час діючого Народного Дому. Це і стало ключем, який призвів до самоорганізації громади. "

Читати далі

 

Галина Чайка

 

Енергоощадність для українців це ознака перспективи чи безнадійності?

Олег Шмілик, м. Моршин, Львівська область

"Тема енергоощадності щораз більше набуває актуальності в Україні. Державна політика загалом та урядові програми, направлені на зменшення енерговитрат, наразі, не в силі кардинально змінити ситуацію на краще. До справи беруться і громадські організації, які в співпраці з органами місцевого самоврядування за підтримки різних фондів та міжнародних програм, намагаються робити перші кроки на місцевому рівні."

Читати далі

 

Олег Шмілик

 

До громади вступай - село рідне розвивай!

Інна Коваль, с. Новолимарівка, Біловодський район, Луганської області

"До сільської громади відноситься: сільська лікарська амбулаторія, один будинок культури, сільська  бібліотека, дитячий садок на 40 місць, Новолимарівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів, водопровідна система, комунальні дороги та мости. Таке господарство потребувало значних капітальних вкладень на його утримання, яких, звичайно, держава не виділяла, в сільській раді їх також не було. А життя вносило свої корективи - населення все більше хотіло жити сучасним життям."

Читати далі

 

Інна Коваль

 

Людям з обмеженими можливостями - гідне життя!

Михайло Шмігельський, м. Стрий, Львівської області

"Щорічно, в Україні, п’ятеро із сотні людей лишаються інвалідами. м. Стрий не є випадком відсутності цієї статистики та присутності існуючої програми роботи з людьми особливих потреб та умов для їх фізичної та соціальної інтеграції у суспільство. Були відсутні лікувальні спортзали, але існували такі аматорські зали у колишніх підвалах, які взагалі, не були пристосовані до занять навіть здорової молоді. Багато випадків травмування здорової молоді було через «тренування» на власний розсуд, без тренерів."

Читати далі

 

Михайло Шмігельський

 

Не 1000 а 1 спосіб врятувати історичну спадщину

Оксана Агаркова, м. Тростянець, Сумська область

"Місту Тростянець дуже пощастило, оскільки, воно отримало чималу історичну спадщину. Але, увага держави до сьогоднішнього дня, нажаль, обмежувалась лише наданням відповідних статусів цим об’єктам. Це в той час, коли необхідною була, навіть, не підтримка цих пам’яток, а рятування їх від руйнування, оскільки, кожна з них має вік вже понад 200 років. Тобто ті об’єкти, якими ми б мали пишатися та які могли би бути своєрідними родзинками нашого міста і приваблювати туристів у місто – руйнувалися."

Читати далі

 

Оксана Агаркова

 

Ця земля не отримана нами в спадок, вона взята в борг у наших дітей

Ганна Геращенко, с. Тернова, Чугуївський район, Харківської області

"Сміттєвими звалищами не здивуєш нікого із жителів України, але в селі Харківської області, де живуть мої батьки, ситуація ускладнюється тим, що мешканці заробляють на життя, вирощуючи овочі в теплицях. Таким чином, сосновий ліс, який розташований вздовж всього села засмічується шаленими темпами не тільки побутовим сміттям, а й величезними об’ємами плівки. Постає питання: як донести до людей, що кидати сміття прямо навпроти своїх будинків, абсолютно, де прийдеться та ще й у місці, де граються їх діти – не є добре?"

Читати далі

 

Ганна Геращенко


 



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.