bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз


Статті, підготовлені суспільними журналістами ГУРТа в рамках проекту "Назустріч високим стандартам журналістики в громадському секторі України"

 

Україна чи США: хто більше зацікавлений в розвитку української науки? 

Дискусії щодо проблем освіти й науки останнім часом неабияк актуалізувалися в українському суспільстві. Очевидно, що дедалі більше людей розуміє під словом «еліта» не заможних урядовців, а дійсно освічених людей, котрі своїми науковими досягненнями репрезентують Україну й здобувають їй визнання на світовій арені/
Читати далі

***

Самоорганізація від побутового до національного рівня (відео)

Яких змін можна досягти завдяки самоорганізації? Відповідь на це питання ГУРТ шукав на вулицях Києва, запитуючи мешканців міста.
Читати далі

***

Голтіс: як українець Сахару рятуватиме

Голтіс (справжнє ім’я – Володимир Вукста) - професійний мандрівник, входить до складу команди Equites - групи українських мандрівників-екстремалів, організатор суспільних ініціатив, автор оздоровчої методики «Зцілюючий імпульс» і, впершу чергу, особистість, яка ламає стереотипи. ГУРТ у форматі PRоГОну мав змогу поспілкуватися з Голтісом та дізнався про найближчі ініціативи його команди.
Читати далі

***

Наталія Окша: Органи влади та громадськість мають працювати в партнерстві

Конструктивний діалог між владою та громадськістю – один із важливих кроків до побудови розвиненого та демократичного суспільства. Чи зробила цей крок Україна? Остаточної відповіді не дати, адже хоч і існує чимало інструментів для налагодження такого діалогу, проте, як показує практика, вони не завжди виправдовують очікувань.
Читати далі

***

Пітер Кулой: Якщо ви не маєте грошей, але маєте здібності, тоді варто співпрацювати з бізнесом

Пітер Кулой – один із найвідоміших угорських філантропів. Колись він був успішним фінансистом (Пітер досі залишається в списку найбагатших людей Угорщини). З Пітером ГУРТ мав нагоду поспілкуватися на Міжнародній конференції «Благодійність 2020: бачення та стратегія розвитку».
Читати далі

***

Тамара Віхарєва: для створення соціального підприємства потрібно бути патріотом своєї країни

Тамара Віхарєва - керівник громадської організації “Євпаторійській інформаційно-консультаційний центр” розповіла ГУРТу про досвід створення соціального підприємництва, метою якого є розвиток депресивного північно-західного регіону Криму.
Читати далі

***

Аксель Холлінг: Головна стратегія розвитку - єдність громадських організацій з громадою

У той час, коли благодійництво в розвинутих країнах Західної Європи стало уже звичним явищем для громадян, в Україні тенденція з власної ініціативи допомагати тим, хто цього вкрай потребує, лише поступово входить в традицію. Досвідченіші в цій сфері європейці вже понад 10 років обмінюються успішним досвідом із Україною. З одним із них, Акселем Холлінгом, менеджером проекту з розвитку фондів громад, мав нагоду поспілкуватися ГУРТ на Міжнародній конференції «Благодійність 2020: бачення та стратегія розвитку».
Читати далі

* * *  

Мішель Терещенко: З непрозорістю благодійної діяльності я вперше зіткнувся в Україні

«Допомогти може лише той, хто сам не потребує допомоги», — переконаний Мішель Терещенко, прямий нащадок славетних українських цукрових магнатів і благодійників Терещенків. ГУРТ скористався нагодою й поспілкувався з паном Мішелем на IV Міжнародній конференції Українського форуму благодійників «Благодійність 2020: бачення та стратегія розвитку».
Читати далі

* * *  

Коаліція «Молода Черкащина»: менше демагогії, більше справ

Часто, для більш ефективної та активної діяльності, організації об’єднуються в коаліції. Не винятком стала й Коаліція молодіжних громадських організацій Черкаської області «Молода Черкащина», про яку більше можете дізнатися в цьому матеріалі.
Читати далі

* * *  

Освітяни можуть долучитися до обговорення навчальних програм

Освітня реформа в Україні на шляху свого впровадження супроводжується неоднозначними оцінками експертів і частими конфліктами між сторонами-учасниками. Для того, щоб налагодити конструктивний діалог між Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України та освітянами з регіонів, 16 лютого 2012 року в стінах Кабінету Міністрів України відбулася відеоконференція.
Читати далі

* * * 

Ефективне використання самодопомоги в Україні: приклад Бородянки

У 2009 році для сприяння розвитку української Вікіпедії, була створена громадська організація «Вікімедіа Україна». Про історію створення організації, її цілі, досягнення, слабкі та сильні сторони української Вікіпедії ГУРТу в рамках PRоГОну розповів виконавчий директор «Вікімедіа Україна» Юрій Пероганич.
Читати далі

* * * 

Вікімедіа Україна: українці за поширення вільних знань

У 2009 році для сприяння розвитку української Вікіпедії, була створена громадська організація «Вікімедіа Україна». Про історію створення організації, її цілі, досягнення, слабкі та сильні сторони української Вікіпедії ГУРТу в рамках PRоГОну розповів виконавчий директор «Вікімедіа Україна» Юрій Пероганич.
Читати далі

* * *

Соціальне підприємництво - бізнес із людським обличчям

Україна тільки відкриває для себе такий спосіб введення бізнесу. І якщо одні вітчизняні підприємці ще розмірковують над перевагами новітнього «підприємницького світогляду», інші – заявляють про перші досягнення в якості соціальних підприємств.
Читати далі

* * *

Чи можливий “Тур де Франс” у Києві? (відео)

Можливо, велолюбителів в Україні стало б значно більше, якби для них були створені належні умови. На жаль, навіть столиця не може похвалитися наявністю розвиненої велосипедної інфраструктури. Якщо поглянути на велосипедну мапу Києва, то кількість велосипедних парковок і доріжок викликає співчуття до тих, для кого велосипед є постійним засобом для пересування. Хоча не варто бути песимістами, адже певні зрушення в столиці все ж помітні. Про них (і не тільки) розповіла ГУРТу в рамках PRоГОну Ірина Бондаренко – координатор проектів Асоціації велосипедистів Києва.
Чому я не в громадській організації?
Читати далі

* * *
Закласти власну квартиру заради безпритульних тварин (відео)

Для когось безпритульні тварини - низка проблем, які в українських реаліях нелегко подолати, а для інших - це справа всього життя, яка приносить колосальне задоволення. Серед українців навряд чи знайдеться така віддана боротьбі з проблемою безпритульних тварин жінка як Ася Серпінська - голова Київського товариства захисту тварин, яка свого часу заклала власну квартиру в Києві, щоб на ці гроші купити покинутий корівник в смт. Гостомель і переобладнати його в притулок. ГУРТ у рамках PRоГОну завітав до притулку та поспілкувався з пані Асею.
Читати далі 

* * * 
Сашко Положинський: ненавиджу благодійність

Харизматичний, має активну життєву та громадську позицію, патріот України, в свої 39 років продовжує вражати життєрадісністю, ентузіазмом і невгамовною енергією. Не вживає алкогольних напоїв і м’яса, - через це дехто називає його занадто правильним, дивуючись чи не нудно так жити, на що Сашко з упевненістю відповідає: «Абсолютно не нудно. Інтерес до життя, його насиченість, інтенсивність, яскраві враження та емоції, на мою думку, зовсім не залежать від м’яса чи алкоголю».
Читати далі

* * *  

Віктор Баранов: порятувати суспільство від деградації спроможна література

Які перспективи чекають Національну спілку письменників України (НСПУ), PRоГОну розповів новий голова творчої організації Віктор Федорович Баранов.
Читати далі

* * * 

 Чому я не в громадській організації? 

На одному з навчальних гуртків суспільної журналістики, який проводить ГУРТ у рамках проекту "Назустріч високим стандартам журналістики в громадському секторі України", данський журналіст Йоганнес Вамберг Андерсен порекомендував: «Виходьте в реальність! Шукайте теми, які стосуються простих людей, будьте критичними та допитливими. В цьому і полягає суть суспільної журналістики».
Читати далі
 
* * *

Центр у справах сім’ї та жінок: попереджуємо та викорінюємо насильство

Часом можна почути думку, що державні та громадські організації, до компетенції яких входить соціальна робота з незахищеними верствами населення (йдеться про кризові центри – ред.), нічого не роблять. Їм закидають: п’яниці, насильники, злодії як були, так і залишаються не вилікуваними, не покараними, ніхто їх не перевиховує. А про жертв і говорити нічого – ніхто ними не опікується, не допомагає. А чи справді кризові центри такі недієві й не чутливі до людського горя?
Читати далі

* * *

Що українці знають про громадські організації? (відео)

Днями на центральній вулиці столиці ГУРТ у рамках PRоГОну дізнавався в пересічних українців, що їм відомо про організації громадянського суспільства. Правду кажучи, це питання трішки спантеличило громадян. Із сорока опитаних лише 4 погодилися говорити на відеокамеру.
Читати далі

* * *

“Сумський прес-клуб”: нам дуже допомогла підтримка міської влади

PRоГОн цього тижня завітав до "Сумського прес-клубу". Про діяльність організації, її членів, досягнення, невдачі, фінансування, підтримку з боку місцевої влади та ще багато цікавого і корисного ми дізнавалися в Алли Федорини - голови організації. Пані Алла також є власним кореспондентом газети "Україна молода" в Сумській області.
Читати далі

* * *

Від Студентського братства до авторитетної громадської організації

6 жовтня ГУРТ побував у Луганську з презентацією "Інвестуймо в інституційний розвиток", тому мав можливість краще познайомитися з організаціями громадянського суспільства цього регіону.
Читати далі

* * *

По той бік благодійності: інтерв’ю з Девідом Хелмером

Як правильно просити гроші? Чому можуть відмовляти потенційні благодійники? Чи можна виміряти ефективність благодійної допомоги? Під час тренінгу з стратегічного фандрейзингу, який був організований і профінансований компанією Helmer Inc , ГУРТ спілкувався з Девідом Хелмером, її власником та філантропом, який особисто підтримує в тому числі українські громадські організації.
Читати далі

***

Шведська модель підготовки журналістів тепер і в Україні

В липні Ресурсний центр ГУРТ розпочав впровадження проекту "Назустріч високим стандартам журналістики в громадському секторі України", в рамках якого ми плануємо підготувати команду громадських журналістів за технологією навчальних гуртків - соціальною технологією неформального навчання зі Швеції.
Читати далі

***

Досягнення Вашої організації - це казка, яка має переконати читача (відео)

Дивіться запис вебінара з Сергієм Іванюком, письменником, журналістом, викладачем, редактором журналу "Однокласник" про те, як громадським організаціям писати про свої досягнення.
Читати далі

 Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.