Статті, підготовлені суспільними журналістами ГУРТа в рамках проекту "Назустріч високим стандартам журналістики в громадському секторі України"
Україна чи США: хто більше зацікавлений в розвитку української науки?
Дискусії щодо проблем освіти й науки останнім часом неабияк актуалізувалися в українському суспільстві. Очевидно, що дедалі більше людей розуміє під словом «еліта» не заможних урядовців, а дійсно освічених людей, котрі своїми науковими досягненнями репрезентують Україну й здобувають їй визнання на світовій арені/
Читати далі
***
Самоорганізація від побутового до національного рівня (відео)
Яких змін можна досягти завдяки самоорганізації? Відповідь на це питання ГУРТ шукав на вулицях Києва, запитуючи мешканців міста.
Читати далі
***
Голтіс: як українець Сахару рятуватиме
Голтіс (справжнє ім’я – Володимир Вукста) - професійний мандрівник, входить до складу команди Equites - групи українських мандрівників-екстремалів, організатор суспільних ініціатив, автор оздоровчої методики «Зцілюючий імпульс» і, впершу чергу, особистість, яка ламає стереотипи. ГУРТ у форматі PRоГОну мав змогу поспілкуватися з Голтісом та дізнався про найближчі ініціативи його команди.
Читати далі
***
Наталія Окша: Органи влади та громадськість мають працювати в партнерстві
Конструктивний діалог між владою та громадськістю – один із важливих кроків до побудови розвиненого та демократичного суспільства. Чи зробила цей крок Україна? Остаточної відповіді не дати, адже хоч і існує чимало інструментів для налагодження такого діалогу, проте, як показує практика, вони не завжди виправдовують очікувань.
Читати далі
***
Пітер Кулой: Якщо ви не маєте грошей, але маєте здібності, тоді варто співпрацювати з бізнесом
Пітер Кулой – один із найвідоміших угорських філантропів. Колись він був успішним фінансистом (Пітер досі залишається в списку найбагатших людей Угорщини). З Пітером ГУРТ мав нагоду поспілкуватися на Міжнародній конференції «Благодійність 2020: бачення та стратегія розвитку».
Читати далі
***
Тамара Віхарєва: для створення соціального підприємства потрібно бути патріотом своєї країни
Тамара Віхарєва - керівник громадської організації “Євпаторійській інформаційно-консультаційний центр” розповіла ГУРТу про досвід створення соціального підприємництва, метою якого є розвиток депресивного північно-західного регіону Криму.
Читати далі
***
Аксель Холлінг: Головна стратегія розвитку - єдність громадських організацій з громадою
У той час, коли благодійництво в розвинутих країнах Західної Європи стало уже звичним явищем для громадян, в Україні тенденція з власної ініціативи допомагати тим, хто цього вкрай потребує, лише поступово входить в традицію. Досвідченіші в цій сфері європейці вже понад 10 років обмінюються успішним досвідом із Україною. З одним із них, Акселем Холлінгом, менеджером проекту з розвитку фондів громад, мав нагоду поспілкуватися ГУРТ на Міжнародній конференції «Благодійність 2020: бачення та стратегія розвитку».
Читати далі
* * *
Мішель Терещенко: З непрозорістю благодійної діяльності я вперше зіткнувся в Україні
«Допомогти може лише той, хто сам не потребує допомоги», — переконаний Мішель Терещенко, прямий нащадок славетних українських цукрових магнатів і благодійників Терещенків. ГУРТ скористався нагодою й поспілкувався з паном Мішелем на IV Міжнародній конференції Українського форуму благодійників «Благодійність 2020: бачення та стратегія розвитку».
Читати далі
* * *
Коаліція «Молода Черкащина»: менше демагогії, більше справ
Часто, для більш ефективної та активної діяльності, організації об’єднуються в коаліції. Не винятком стала й Коаліція молодіжних громадських організацій Черкаської області «Молода Черкащина», про яку більше можете дізнатися в цьому матеріалі.
Читати далі
* * *
Освітяни можуть долучитися до обговорення навчальних програм
Освітня реформа в Україні на шляху свого впровадження супроводжується неоднозначними оцінками експертів і частими конфліктами між сторонами-учасниками. Для того, щоб налагодити конструктивний діалог між Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України та освітянами з регіонів, 16 лютого 2012 року в стінах Кабінету Міністрів України відбулася відеоконференція.
Читати далі
* * *
Ефективне використання самодопомоги в Україні: приклад Бородянки
У 2009 році для сприяння розвитку української Вікіпедії, була створена громадська організація «Вікімедіа Україна». Про історію створення організації, її цілі, досягнення, слабкі та сильні сторони української Вікіпедії ГУРТу в рамках PRоГОну розповів виконавчий директор «Вікімедіа Україна» Юрій Пероганич.
Читати далі
* * *
Вікімедіа Україна: українці за поширення вільних знань
У 2009 році для сприяння розвитку української Вікіпедії, була створена громадська організація «Вікімедіа Україна». Про історію створення організації, її цілі, досягнення, слабкі та сильні сторони української Вікіпедії ГУРТу в рамках PRоГОну розповів виконавчий директор «Вікімедіа Україна» Юрій Пероганич.
Читати далі
* * *
Соціальне підприємництво - бізнес із людським обличчям
Україна тільки відкриває для себе такий спосіб введення бізнесу. І якщо одні вітчизняні підприємці ще розмірковують над перевагами новітнього «підприємницького світогляду», інші – заявляють про перші досягнення в якості соціальних підприємств.
Читати далі
* * *
Чи можливий “Тур де Франс” у Києві? (відео)
Можливо, велолюбителів в Україні стало б значно більше, якби для них були створені належні умови. На жаль, навіть столиця не може похвалитися наявністю розвиненої велосипедної інфраструктури. Якщо поглянути на велосипедну мапу Києва, то кількість велосипедних парковок і доріжок викликає співчуття до тих, для кого велосипед є постійним засобом для пересування. Хоча не варто бути песимістами, адже певні зрушення в столиці все ж помітні. Про них (і не тільки) розповіла ГУРТу в рамках PRоГОну Ірина Бондаренко – координатор проектів Асоціації велосипедистів Києва.
Чому я не в громадській організації?
Читати далі
* * *
Закласти власну квартиру заради безпритульних тварин (відео)
Для когось безпритульні тварини - низка проблем, які в українських реаліях нелегко подолати, а для інших - це справа всього життя, яка приносить колосальне задоволення. Серед українців навряд чи знайдеться така віддана боротьбі з проблемою безпритульних тварин жінка як Ася Серпінська - голова Київського товариства захисту тварин, яка свого часу заклала власну квартиру в Києві, щоб на ці гроші купити покинутий корівник в смт. Гостомель і переобладнати його в притулок. ГУРТ у рамках PRоГОну завітав до притулку та поспілкувався з пані Асею.
Читати далі
* * *
Сашко Положинський: ненавиджу благодійність
Харизматичний, має активну життєву та громадську позицію, патріот України, в свої 39 років продовжує вражати життєрадісністю, ентузіазмом і невгамовною енергією. Не вживає алкогольних напоїв і м’яса, - через це дехто називає його занадто правильним, дивуючись чи не нудно так жити, на що Сашко з упевненістю відповідає: «Абсолютно не нудно. Інтерес до життя, його насиченість, інтенсивність, яскраві враження та емоції, на мою думку, зовсім не залежать від м’яса чи алкоголю».
Читати далі
* * *
Віктор Баранов: порятувати суспільство від деградації спроможна література
Які перспективи чекають Національну спілку письменників України (НСПУ), PRоГОну розповів новий голова творчої організації Віктор Федорович Баранов.
Читати далі
* * *
Чому я не в громадській організації?
На одному з навчальних гуртків суспільної журналістики, який проводить ГУРТ у рамках проекту "Назустріч високим стандартам журналістики в громадському секторі України", данський журналіст Йоганнес Вамберг Андерсен порекомендував: «Виходьте в реальність! Шукайте теми, які стосуються простих людей, будьте критичними та допитливими. В цьому і полягає суть суспільної журналістики».
Читати далі
* * *
Центр у справах сім’ї та жінок: попереджуємо та викорінюємо насильство
Часом можна почути думку, що державні та громадські організації, до компетенції яких входить соціальна робота з незахищеними верствами населення (йдеться про кризові центри – ред.), нічого не роблять. Їм закидають: п’яниці, насильники, злодії як були, так і залишаються не вилікуваними, не покараними, ніхто їх не перевиховує. А про жертв і говорити нічого – ніхто ними не опікується, не допомагає. А чи справді кризові центри такі недієві й не чутливі до людського горя?
Читати далі
* * *
Що українці знають про громадські організації? (відео)
Днями на центральній вулиці столиці ГУРТ у рамках PRоГОну дізнавався в пересічних українців, що їм відомо про організації громадянського суспільства. Правду кажучи, це питання трішки спантеличило громадян. Із сорока опитаних лише 4 погодилися говорити на відеокамеру.
Читати далі
* * *
“Сумський прес-клуб”: нам дуже допомогла підтримка міської влади
PRоГОн цього тижня завітав до "Сумського прес-клубу". Про діяльність організації, її членів, досягнення, невдачі, фінансування, підтримку з боку місцевої влади та ще багато цікавого і корисного ми дізнавалися в Алли Федорини - голови організації. Пані Алла також є власним кореспондентом газети "Україна молода" в Сумській області.
Читати далі
* * *
Від Студентського братства до авторитетної громадської організації
6 жовтня ГУРТ побував у Луганську з презентацією "Інвестуймо в інституційний розвиток", тому мав можливість краще познайомитися з організаціями громадянського суспільства цього регіону.
Читати далі
* * *
По той бік благодійності: інтерв’ю з Девідом Хелмером
Як правильно просити гроші? Чому можуть відмовляти потенційні благодійники? Чи можна виміряти ефективність благодійної допомоги? Під час тренінгу з стратегічного фандрейзингу, який був організований і профінансований компанією Helmer Inc , ГУРТ спілкувався з Девідом Хелмером, її власником та філантропом, який особисто підтримує в тому числі українські громадські організації.
Читати далі
***
Шведська модель підготовки журналістів тепер і в Україні
В липні Ресурсний центр ГУРТ розпочав впровадження проекту "Назустріч високим стандартам журналістики в громадському секторі України", в рамках якого ми плануємо підготувати команду громадських журналістів за технологією навчальних гуртків - соціальною технологією неформального навчання зі Швеції.
Читати далі
***
Досягнення Вашої організації - це казка, яка має переконати читача (відео)
Дивіться запис вебінара з Сергієм Іванюком, письменником, журналістом, викладачем, редактором журналу "Однокласник" про те, як громадським організаціям писати про свої досягнення.
Читати далі