bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

#Громада_це: 1500 українців долучилися до фото-флешмобу на підтримку ВПО
06.09.2017

Понад 1500 громадян долучилися до фото-флешмобу #Громада_це, що відбувся 2 вересня 2017 року в п’яти містах східної України – Бердянську, Дніпрі, Краматорську, Сєвєродонецьку та Харкові.

Метою заходу, ініційованого Ресурсним центром ГУРТ у рамках спеціального медіа-проекту «Інформація для свідомих дій: почуй голос постраждалих внаслідок конфлікту на сході України», була консолідація громади й підкреслення позитивного внеску внутрішньо переміщених осіб у її розвиток.

Учасники фото-флешмобу із 10 запропонованих варіантів обирали свою асоціацію до слова «громада» та фотографувалися із нею, виявляючи солідарність із громадянами, постраждалими внаслідок конфлікту на Донбасі.

Учасники та учасниці фото-флешмобу у Бердянську, співорганізатор – ГО «ПРОЛІСОК-БЕРДЯНСЬК»

Учасниці фото-флешмобу у Харкові, співорганізатор – ГО «Фонд «Професійний розвиток Харкова»

Загалом співорганізатори у п’яти цільових містах сфотографували понад 1000 учасників. Інші ж обирали свої асоціації до слова «громада», але з різних причин відмовлялися від фото. Найпопулярнішими варіантами стали «розвиток» та «успіх».

Голова правління ГО «Міст 3.10» Ірина Сельницька, яка долучилася до фото-флешмобу у Сєвєродонецьку, акцентувала на тому, що такі заходи важливі для України: «Ми спеціально приїхали з Лисичанська, щоб висловити свою позицію. Моя асоціація до слова «громада» – це толерантність, тому що в суспільстві живуть зовсім різні люди з абсолютно різними відчуттями. Тож потрібно ставитися один до одного з розумінням».

Учасниці фото-флешмобу у Сєвєродонецьку, співорганізатор – ГО «Кризовий медіа центр «Сіверський Донець»

Голова ГО «Фонд розвитку громади», співорганізатора акції у Краматорську, Станіслав Черногор прокоментував хід фото-флешмобу:  «Я вважаю, що успішна громада – це та громада, яка думає про свій розвиток, люди якої активні та розуміють свою відповідальність за те, що відбувається у тому місці, де вони живуть. Ідея фото-флешмобу дуже хороша, але, на жаль, це також ілюструє ставлення громадян: зараз повз нас проходять тисячі людей, звертають увагу – сто, говорять – десять, фотографуються – п’ять. Це [ставлення] можна змінити: «Терпінням і працею всього добудеш (в оригіналі – «Терпение и труд все перетрут», прим.)».

Переселенець із Донецька, пенсіонер, в минулому шахтар Василь Дудко – учасник заходу у Дніпрі – зазначив, що громада для нього – не пустий звук і що він хоче бути активним громадянином та спільно вирішувати проблеми, що стоять перед громадою, яка його прийняла. Він обрав варіант «підтримка», бо вважає, що важливо надавати підтримку один одному.

Учасники можуть знайти свої фотографії у соціальній мережі Faceboоk за загальним хештегом акції #громада_це та/або за хештегом свого міста – #громада_це_бердянськ, #громада_це_дніпро, #громада_це_краматорськ, #громада_це_сєвєр, #громада_це_харків.

Медіа-звіти з міст-учасників флеш-мобу дивіться за посиланнями нижче (ОНОВЛЮЄТЬСЯ):

Ресурсний центр ГУРТ висловлює щиру подяку за допомогу в проведенні фото-флешмобу #Громада_це регіональним співорганізаторам: ГО «ПРОЛІСОК-БЕРДЯНСЬК» (м. Бердянськ), ГО «Сила Майбутнього» (м. Дніпро), Фонду розвитку громади (м. Краматорськ), ГО «Кризовий медіа центр «Сіверський Донець» (м. Сєвєродонецьк), ГО «Фонд «Професійний розвиток Харкова» (м. Харків).

Матеріал підготовлений у рамках спеціального медіа-проекту «Інформація для свідомих дій: почуй голос постраждалих внаслідок конфлікту на сході України», що впроваджується Ресурсним центром ГУРТ за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.