bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Фото-флешмоб #Громада_це у Краматорську: медіа-звіт
06.09.2017

2 вересня 2017 року за ініціативи Ресурсного центру ГУРТ у п’яти містах східної України – Бердянську, Дніпрі, Краматорську, Сєвєродонецьку та Харкові – відбувся фото-флешмоб #Громада_це. Регіональним співорганізатором заходу у Краматорську стала громадська організація «Фонд розвитку громади», яка провела акцію біля входу в Критий ринок.

Фото-флешмоб викликав жвавий інтерес у містян, які з 10 запропонованих варіантів обирали свою асоціацію до слова «громада» та фотографувалися із нею, виявляючи солідарність із громадянами, постраждалими внаслідок конфлікту на Донбасі. З 570 осіб, які виявили інтерес до акції, 200 осіб дозволили себе сфотографувати. Активними учасниками акції, серед інших, стали студенти Донецького медичного університету. Найпопулярнішими асоціаціями в Краматорську стали «розвиток», «вплив» і «добробут».

«Успішна громада – це коли в місті є лідери громадських організацій, котрі прагнуть не тільки жити тут, а й відчувати, що відбувається, контролювати владу, бути разом, обговорювати проблеми і давати свої рекомендації владі, а потім вимагати виконання цих рекомендацій. Тобто громада – це контроль над владою і те, що має поєднувати людей. Такі заходи необхідні! Я сьогодні йшов сюди та бачив зупинки в українському стилі. Відчувається, що люди потроху «прокидаються» і Донбас дійсно стає українським. Ця акція сприятиме тому, щоб усі відчули: наша Батьківщина – це Україна», – прокоментував учасник заходу Анатолій.

«Я вважаю, що успішна громада – це та громада, яка думає про свій розвиток, люди якої активні та розуміють свою відповідальність за те, що відбувається у тому місці, де вони живуть. Ідея фото-флешмобу дуже хороша, але, на жаль, це також ілюструє ставлення громадян: зараз повз нас проходять тисячі людей, звертають увагу – сто, говорять – десять, фотографуються – п’ять. Але це можна змінити: «Терпінням і працею всього добудеш (в оригіналі – «Терпение и труд все перетрут», прим.)», – пояснив голова ГО «Фонд розвитку громади», співорганізатора акції у Краматорську Станіслав Черногор.

«Я люблю портал ГУРТ: багато цікавих тренінгів, пропозицій. Про фото-флешмоб також учора дізналася з порталу. Громада – це, перш за все, люди. Коли нас багато – це успіх, а коли кожен сам по собі – провал», – поділилася учасниця заходу Тетяна.

Фотографії із заходу дивіться в фотоальбомі нижче, а також у соціальній мережі Facebook за хештегами #громада_це та #громада_це_краматорськ.

Слухайте відгуки учасників на ГУРТрадіо:

Матеріал підготовлений у рамках спеціального медіа-проекту «Інформація для свідомих дій: почуй голос постраждалих внаслідок конфлікту на сході України», що впроваджується Ресурсним центром ГУРТ за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.