bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Як ви розумієте врядування: опитування громадськості (відео)
28.10.2013

ГУРТ продовжує місяць врядування на порталі! Пропонуємо Вашій увазі думки людей, які працюють у різних сферах. Ми запитали: 

  1. Що таке врядування?
  2. Яким воно має бути?
  3. Де Ваш голос найчастіше враховується?

Євгенія, приватний підприємець,  вважає  "...врядування має бути всюди, не лише у школах і ВНЗ, а й на роботі і дома. Воно має бути пізнавальним, корисним і охоплювати важливі  речі". Вона також переконана "...одна людина дуже мало може зробити і її голос - це голка у скирті сіна, тому потрібно згуртовуватись. Гуртом і батька легше бити", - зазначає дівчина.

Тарас, аспірант, під "врядуванням" розуміє: "Право громадян об'єднуватися для вирішення своїх особистих питань. Воно має діяти на принципах автономії, базуючись на державних законах, для вирішення своїх внутрішніх справ, наприклад, комунальних проблем". Також він переконаний: "Моя думка враховується, насамперед, у сім'ї. От у нас ремонт і ми радимось, що нам придбати, які нам купити меблі чи лінолеум чи ше щось..."

Тарас, менеджер, відзначає: "Врядування - це об'єднання людей з метою вирішення спільних справ і проблем. Долучатись до врядування мають всі, хто зацікавлений у вирішенні спільних питань, спільної проблеми". Також він впевнений: "Мій голос частіше враховується у тих сферах, де я професійний, кваліфікований...у  маленьких громадах - це може бути релігійна громада чи на роботі в певній сфері".

Олексій, організатор кастингів, вважає, що для вдалого і ефективного врядування необхідно вчасно доносити свої думки до людей, для яких ці думки мають значення. Також він переконаний, що голос людини найчастіше враховується знайомими людьми. При цьому чужі люди враховують Ваші думки не так охоче.

На питання: "Хто має долучатись до врядування?" він зазначає: "Управляти, перш за все, треба собою. Чим більше людина управляє своїми думками і чим більше вона організона, тим більше людей до неї буде прислуховуватись".

ГУРТ закликає долучитися до обговорення питання врядування у громаді! Ваша думка та досвід допоможуть нам розкрити складну і водночас надзвичайно актуальну тему. Візьміть участь в опитуваннях, коментуйте матеріали, присвячені врядуванню, пропонуйте свої теми, дописуйте в блозі. Разом ми зможемо напрацювати корисні матеріали, які стануть в нагоді громадам, що мають намір розвиватися в цьому напрямку!

Читайте та коментуйте також:

Контакти

  • https://gurt.org.ua/

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.