Hacklab — це простір для творчості та винахідництва, де ідеї стають реальністю. TechSoup допомагає майстерні отримувати сучасні інструменти для роботи над інноваційними проєктами.
>>>>
Діяльність ГО «Бахмутьська Фортеця» розпочалася ще у 2014 році, коли її учасники активно надавали допомогу військовим, ВПО, а також організовували акції на честь державних свят і пам’ятних дат. Сьогодні, у важкі часи повномасштабної війни, «Бахмутська Фортеця» зосередилася на підвищенні громадянської активності та свободі слова. Про те, як працює організація без присутності в рідному місті та як програма TechSoup допомагає їй долати цифрові виклики, читайте в матеріалі.
>>>>
Ресурсний центр ГУРТ продовжує надихати та надихатись історіями успіху підприємців, які не здаються, борються і досягають успіху, попри все. З початком повномасштабної війни Ксенія Клейнос, як і багато інших українців, стала переселенкою. Змушена була залишити рідний дім у Бердянську та переїхати до Львова. Під час бесіди з Ксенією ми дізналися про її життя до переїзду та про те, що надихнуло на відкриття власної кав’ярні у Львові.
>>>>
Тетяна Осадчук понад 10 років очолює комунальну установу «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю» міста Бердичів Житомирської області. Постійний пошук нових можливостей для розвитку закладу – невід’ємна складова цієї роботи, тому пропозиція від партнерів організувати в Центрі осередок самодопомоги зацікавила Тетяну. Спочатку групи з’явилися для батьків дітей з інвалідністю, та невдовзі вона почала працювати й з іншими аудиторіями і наразі успішно веде кілька різних груп.
>>>>
Громадська організація «Центр реабілітації та відновлення» зараз працює на Хмельниччині, але починала вона свою діяльність у Луганську в 2010-му. Через початок війни у 2014 році члени команди ГО були змушені виїжджати з окупованих територій, частина з них новою домівкою обрали Хмельницький. Коли почалося повномасштабне вторгнення у 2022-му та в місті з’явилося багато переселенців нової хвилі, вони знали, як можуть допомогти цим людям. Чого вдалося досягти за цей час – розповідає керівниця організації Олена Дорога.
>>>>
Майже 15 років Тімеа Софілканич з міста Мукачева, що на Закарпатті, працює з дітьми з особливими освітніми потребами за власною авторською методикою. Разом із чоловіком вони створюють навчальний контент, де розповідають батькам і педагогам про нюанси індивідуального підходу до розвитку кожної дитини. Пані Тімеа поділилася з Ресурсним центром ГУРТ своїм унікальним професійним досвідом і міркуваннями про сучасну систему освіти.
>>>>
У родині Світлани та Романа троє малих дітей. На початку великої війни у 2022 році сім’я виїхала з міста Бровари до Івано-Франківська, однак чоловік одразу ж повернувся назад, аби вступити до лав Збройних сил України. Світлана з дітьми залишилися у Франківську. Випадково жінка дізналася, що місцева громадська організація «Дружина воїна» проводить групи самодопомоги для рідних військовослужбовців. Вона пішла на одну з таких зустрічей – і знайшла людей, у колі яких відчула підтримку та розуміння.
>>>>
Ідея відкрити бургерну з’явилася у Василини Недбала, коли вона перебувала в декретній відпустці. «Чому би не спробувати?» – подумала жінка, і влітку 2023 року в смт Воловець Закарпатської області з’явився заклад із затишною назвою «Family Cafe». Василину та її чоловіка не спинила невизначеність, у якій зараз перебуває наша країна через війну, бо вони переконані: треба працювати, відбудова починається вже сьогодні.
>>>>
Вінницьку громадську організацію «ВКУПІ» у 2011 році заснувала спільнота підприємців для підтримки та розвитку бізнесу в регіоні. Однак з початком повномасштабного вторгнення акцент перемістився на питання збереження та відновлення ментального здоров’я українців, що беззаперечно є одним із найбільш гострих на сьогоднішній день. Ми поспілкувалися з керівницею організації Галиною Бурковською про те, чим зараз займається «ВКУПІ» та чому соціально-психологічній підтримці потрібно приділяти зараз максимум уваги.
>>>>
Російська агресія завдала величезних збитків сільськогосподарській галузі. Важкий сезон у 2022 році не оминув і LukGroupAgro – сімейний бізнес Івана Лукінчука, який живе і працює в селі Підгайчики Івано-Франківської області. Як вдалося впоратися з викликами – читайте в матеріалі від Ресурсного центру ГУРТ.
>>>>