bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Національний Ярмарок: підбиття підсумків (відео)
18.11.2011

Уже вчетверте ГУРТ у рамках проекту «Об’єднуємося заради реформ (UNITER)», що фінансується Агентством США з Міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact Inc., провів Національний Ярмарок інституційного розвитку (далі - Ярмарок) – подія, яка привернула увагу активних та успішних організацій громадянського суспільства України.

Цьогорічний Ярмарок зібрав рекордну кількість учасників - понад 300 осіб, які мали змогу ознайомитися з дієвими практиками та інноваційними послугами у сфері організаційного розвитку ІГС, окреслити тенденції та обговорити виклики щодо розвитку громадянського суспільства в Україні, налагодити успішні партнерства для впровадження спільних ініціатив та дізнатися про ваучерну систему програми UNITER для того, щоб ефективно нею скористатися.

Свої унікальні послуги (консультації, тренінги тощо) громадським організаціям запрпонували 30 найкращих сервес-провайдерів. Окрім сервіс-провайдерів, свої послуги та можливості для розвитку громадського сектору продемонстрували і представники донорських організацій.

 Творчий центр ТЦК про послуги, які вони надають ІГС

Інститут соціальної політики регіону про послуги, які вони надають ІГС

Формат Ярмарку включав не лише виставку-презентацію послуг для ІГС, а й унікальні майстер-класи, експертні дискусії, круглий стіл, майстерні.

Любов Паливода, президент Творчого центру ТЦК, була ведучою експертної дискусії «Бачення ролі та стратегія розвитку громадянського суспільства в Україні». На початку дискусії вона представила результати Індексу сталості громадських організацій України, що видається щорічно Агенством США з міжнародного розвитку (USAID). Цей документ USAID надає звіт по семи напрямках сталості ГО Центральної та Східної Європи: правове середовище, фінансова життєздатність, відстоювання інтересів, репутація в суспільстві, співпраця з державними органами, надання послуг та інфраструктура НУО, співпраця з мас-медіа.


Роланд Ковач, директор Проекту «Об’єднаємося заради реформ в Україні (UNITER)», презентував «Здобутки та перспективи ваучерної системи Проекту «Об'єднуємось заради реформ в Україні» (UNITER)». "Не тільки Pact Inc, а інші донори вважають, що рівень послуг із організаційного розвитку має бути високим. Тому ми плануємо розробити сертифікати для провайдерів" - розповів пан Роланд.

Під час експертної дискусії «Розвиток ефективної комунікації в громадському секторі» учасники обговорили, як формувати здоровий попит на публічну комунікацію серед ІГС України, якою має бути промо-продукція ГО, щоб нею не розпалювали вогнища, а також знайшли відповідь на запитання, що потрібно зробити, щоб громадські лідери вийшли в он-лайн.


Ірина Фурсман, віце-президент та співзасновник Global Synergy Group LLC,провела майстер-клас «Технологія партисипативної фасилітації», під час якого розповіла про методи фасилітвції та найбільш ефективні шляхи подолання викликів розвитку ГС в Україні. 

 

Джо Тьопфер, член Berlin open space cooperative та Future Search Networ, провів майстерню «Інтерактивна організація: інвестиція в ефективність».

На круглому столі «Як підвищити ефективність консультацій з громадськістю? Роль громадських рад» обговорили проблемні питання у проведенні органами виконавчої влади консультацій з громадськістю, роль і можливості ГР у підвищенні ефективності консультацій з громадскістю, а також навели приклади успішного досвіду ГР із виконавчою владою. Учасники круглого столу зазначили, що для представників ОВВ потрібно проводити навчання щодо консультацій з громадськістю.

Як відзначила більшість, Постанова № 996 є добре продуманою, але, як Громадським радам, так і Органам виконавчої влади бракує професійної спроможності для її ефективного використання. Представники Громадських Рад дійшли консенсусу в тому, що потрібно більше комунікувати, співпрацювати, а також частіше обмінюватися досвідом. Ярмарок став хорошою нагодою для цього. Адже між чотирма Громадськими радами ( з Дніпропетровська, Вінниці, Донецька та Києва) було підписано Угоду про обмін інформацією щодо проблемних питань експерименту реформування системи охорони здоров'я.

Палку дискусію серед учасників викликала презентація Василя Полуйка, президент Західноукраїнського ресурсного центру, «Як українська ментальність заважає інституційній спроможності і що з цим робити?».

Під час майстер-класу «Стратегічний фандрейзинг» Наталія Мазур, директор з розвитку програми соціальної корпоративної відповідальності компанії Helmer Inc., розповіла, як розробити план фандрейзингової стратегії для організації із залученням ріхних джерел фінансування, про аналіз донорської бази і визначення можливостей для розвитку, а також про побудову обгрунтованої системи надходжень до бюджету організації, що забезпечить сталий розвиток.

Також у рамках Ярмарку відбулося ток-шоу "ГУРТ-ТБ", у якому лідери та активісти громадського сектору, блогери ГУРТа, представники донорських організацій мали змогу перед камерою обговорити нагальні теми інституційного розвитку та розповісти про діяльність своєї організації.

Фінальним акордом і справжнім експромтом заходу стала гендерна феєрія від Юлії Гончар, голови Черкаського обласного осередку Всекраїнської асоціації жінок "Славія". Жінки та чоловіки мали змогу позмагатися між собою та дізнатися хто ж все-таки кращий. Та як показа гра, визначити це не так просто. Адже ми сильні тоді, коли використовуємо жіночий і чоловічий потенціал одночасно. 

Як показала шкала оцінювання Ярмарку, більшість учасників задоволена рівнем організації заходу! 

Захід відбувся в рамках проекту «Інвестуймо в інституційну спроможність громадянського суспільства», який реалізується Ресурсним центром ГУРТ у межах програми «Об’єднуємося заради реформ (UNITER)», що фінансується Агентством США з Міжнародного Розвитку (USAID) та здійснюється Pact, Inc.

 

Контакти

Коментарі

Анна Чайковська   4216 днів тому   #  

СПАСИБІ! Гарно поярмаркували! Нові обличчя! Новий формат! Щиро дякуємо команді ГУРТа за чудовий Ярмарок! Ви як завжди на висоті! Молодці, так тримати! Щасти вам, Боже!

  •   Пiдписатися на новi
Євгенія Кравченко   4216 днів тому   #  

Дякуємо)) приємно)))

  •   Пiдписатися на новi
Дарина Непочатова   4216 днів тому   #  

Спасибі! Захід був гарний. А де можна побачити фото з ярмарку?

  •   Пiдписатися на новi
Євгенія Кравченко   4216 днів тому   #  

Пані Дарино, фото з Ярмарку присутні у цьому повідомленні (під відео з представниками ТЦК). Незабаром з"явиться ще більше світлин)))

  •   Пiдписатися на новi
Дарина Непочатова   4216 днів тому   #  

Дякую. Одразу не побачила:)

  •   Пiдписатися на новi
Анна Чайковська   4214 днів тому   #  

Для друзів є трохи фото на ФБ. https://www.facebook.com/media/set/?set=a.270582112992841.85460.100001231635696&type=3

  •   Пiдписатися на новi
Кушнір Тарас   4188 днів тому   #  

моя відчуття до Ярмарку. дуже чітко, практично у кожному рядку висловлює Vova zi Lvova
https://www.youtube.com/watch?v=ic-wBRUPWw8

  •   Пiдписатися на новi
Кушнір Тарас   4188 днів тому   #  

відчуття\враження - до, підчас та після Ярмарку...

  •   Пiдписатися на новi
  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.