bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Як отримати статус тимчасово безробітного для ВПО
08.06.2017

У зв’язку з конфліктом на сході України та складною соціально-економічно ситуацією тисячі людей зіштовхнулися з проблемою працевлаштування та відсутністю належного соціально-економічного захисту. Для багатьох статус тимчасового безробітного – можливість отримати допомогу на шляху до працевлаштування. Для вирішення цієї проблеми ми підготували короткий порадник.

Для набуття статусу безробітного потрібно звертатися до районного, міськрайонного, міського, районного у місті  центру зайнятості за місцем проживання внутрішньо переміщеної особи.

Документи:

  • паспорт громадянина  України або тимчасове посвідчення громадянина України;
  • облікова картка платника податків;
  •  довідка ВПО;
  • трудова книжка (цивільно-правовий договір чи документ, який підтверджує період зайнятості);
  • у разі потреби:  військовий  квиток,  диплом  (інший  документ  про освіту), копія довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією;

якщо відсутні документи, що підтверджують факт звільнення:

·         заява про припинення трудових  відносин,  справжність  підпису на  якій  нотаріально  засвідчена,  або  документ,  що  підтверджує  факт припинення зайнятості (цивільно-правовий договір, витяг з Єдиного  державного  реєстру  юридичних  та  фізичних  осіб-підприємців), або відповідне рішення суду — у разі припинення трудових відносин (припинення зайнятості) у судовому порядку;

·         розрахунковий  документ  (квитанція),  що  підтверджує надсилання  зазначеної  заяви  роботодавцю  рекомендованим листом з описом вкладення.

Крім документів, зазначених вище, окремими категоріями громадян для реєстрації подаються:

·     випускниками вищих навчальних закладів та професійно-технічних навчальних  закладів,  які  навчалися  за  державним  замовленням  і звернулися  до  центру  зайнятості  протягом  одного  року  з  дня закінчення  навчання,  —  направлення  на  роботу  або  довідка  про надання  можливості  самостійного  працевлаштування  чи  довідка про самостійне працевлаштування, а ті, що навчалися на контрактній основі і звернулися до територіального органу протягом одного року з  дня  закінчення  навчання,  —  довідка  навчального  закладу  про підтвердження форми навчання. Випускники вищих та професійно-технічних  навчальних  закладів,  які  навчалися  за  державним замовленням та є внутрішньо переміщеними особами і звернулися до  центру  зайнятості  протягом  одного  року  з  дня  закінчення навчання, зазначену довідку не подають;

·      військовослужбовцями  (крім  військовослужбовців  строкової служби) збройних сил, національної  гвардії, служби  зовнішньої розвідки,  інших  військових  формувань,  утворених  відповідно  до законів,  Держприкордонслужби,  СБУ,  Держспецтрансслужби, поліцейськими,  особами  рядового  і  начальницького  складу державної  служби  спеціального  зв’язку  та  захисту  інформації, органів  внутрішніх  справ,  органів  і  підрозділів  цивільного  захисту, податкової міліції, а також особовим складом воєнізованих аварійно-рятувальних  служб,  утворених  відповідно  до  законодавства  на постійній основі (далі — військовослужбовці), які звільнені із служби за станом здоров’я, у зв’язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів без права на пенсію, — військовий квиток, у якому зазначена дата взяття їх на облік у військовому комісаріаті відповідно до законодавства.

Результат розгляду заяви

Рішення про  надання  статусу  безробітного  чи  відмову  у  наданні такого  статусу  приймається  центром  зайнятості  не  більше  семи календарних  днів  з  дня  подання  особою  заяви  про  надання  статусу безробітного. З наказом  про  надання  (відмову  в  наданні)  статусу  безробітного, визначення  розміру  і  строку  виплати  матеріального  забезпечення  на випадок безробіття, відкладення, скорочення тривалості та припинення виплати  такого  забезпечення  особа  ознайомлюється  під  час відвідування  центру  зайнятості,  про  що  ставить  підпис  у  відповідному додатку до персональної картки. У разі прийняття центром зайнятості рішення про відмову у наданні статусу  безробітного,  особа  може  повторно  подати  заяву  про  надання зазначеного  статусу  не  раніше  ніж  через  сім  календарних  днів  з  дня прийняття такого рішення.

Рішення центру зайнятості про відмову у наданні статусу безробітного може бути оскаржене в установленому законодавством порядку.

З наказом  про  надання  (відмову  в  наданні)  статусу  безробітного, визначення  розміру  і  строку  виплати  матеріального  забезпечення  на випадок безробіття, відкладення, скорочення тривалості та припинення виплати  такого  забезпечення  особа  ознайомлюється  під  час відвідування  центру  зайнятості,  про  що  ставить  підпис  у  відповідному додатку до персональної картки.

У разі прийняття центром зайнятості рішення про відмову у наданні статусу  безробітного  особа  може  повторно  подати  заяву  про  надання зазначеного  статусу  не  раніше  ніж  через  сім  календарних  днів  з  дня прийняття такого рішення. Додаткову інформацію щодо працевлаштування в Україні можна знайти у постанові Кабінету Міністрів України від 20.03.2013р. №198 «Про затвердження Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу».

Першу та другу частини серії матеріалів читайте відповідно тут і тут.

Матеріал підготовлений у рамках спеціального медіа-проекту «Інформація для свідомих дій: почуй голос постраждалих внаслідок конфлікту на сході України», що  впроваджується Ресурсним центром ГУРТ за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США. 

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.