bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Працевлаштування без трудової та розрив трудових відносин

Для внутрішньо переміщених осіб важливим елементом інтеграції у приймаючі громади є працевлаштування. Однак часто на перешкоді цьому може стати відсутність трудової книжки або належного юридичного оформлення завершення минулих трудових відносин. Однак знання законів та прав дозволить вирішити цю проблему.

Як працевлаштуватися за відсутності трудової книжки?

Дублікат трудової книжки можуть видати на новому місці роботи. Для цього необхідно написати заяву на ім’я нового роботодавця, додати до неї довідку з Антитерористичного центру (АТЦ) чи СБУ про проведення АТО на території, де працював заявник. Якщо потім людина зможе отримати оригінал трудової книжки, усі відомості з дублікату перенесуть в нього.

Як отримати довідку з Антитерористичного центру?

Для отримання довідки, необхідно подати до СБУ запит на отримання інформації про проведення АТО на території, де працював заявник. Цей запит оформлюється письмово в довільній формі. Такі звернення розглядаються не більше місяця з дня отримання, а відповідь на них надходить офіційним листом. Якщо звернення не потребує додаткового вивчення, то відповідь може надійти не пізніше 15 календарних днів від дня отримання.

«У зверненні обов’язково необхідно вказати прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання, контакту інформацію, куди надішлють відповідь. Після чого викласти суть питання, в кінці вказати дату та поставити підпис. Якщо буде порушено хоч одну вимогу складання такого документу, звернення можуть взагалі залишити без розгляду», –  зазначає заступниця начальника відділу представництва Краматорського місцевого центру з надання БВПД Майя Залізняк.

Розірвання трудових відносин із роботодавцями з зони конфлікту

Внутрішньо переміщена особа, яка не звільнилася з роботи (не припинила інший вид зайнятості), у разі неможливості продовження роботи (іншого виду зайнятості) за попереднім місцем проживання, для набуття статусу безробітного, отримання допомоги по безробіттю та соціальних послуг за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням на випадок безробіття, може припинити трудові відносини, надавши нотаріально посвідчену письмову заяву про припинення працівником трудових відносин (за власним бажанням) із підтвердженням того, що ця заява таким громадянином надіслана роботодавцю рекомендованим листом (з описом вкладеної до нього такої заяви). У разі припинення приймання поштових відправлень на/з території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення у зв’язку з обставинами, визначеними у статті 1 Закону України «Про забезпечення прав  і  свобод внутрішньо  переміщених  осіб»,  така  заява  подається  до відповідного  районного,  міськрайонного,  міського,  районного  у  місті центру зайнятості за місцем проживання внутрішньо переміщеної особи. Іншим документом, що підтверджує факт припинення зайнятості, є рішення суду – в разі припинення трудових відносин (припинення зайнятості) в судовому порядку.

Звертатись до: районного,  міськрайонного,  міського,  районного  у  місті  центру зайнятості за місцем проживання внутрішньо переміщеної особи.

Документи:

  • документ, що посвідчує особу;
  • довідка ВПО;
  • опис вкладення до рекомендованого  листа,  яким  роботодавцю відправлено нотаріально посвідчену письмову заяву про припинення трудових відносин або нотаріально посвідчена письмова заява про припинення  працівником  трудових  відносин,  якщо  поштові відправлення до місцезнаходження роботодавця не здійснюються.

Поточне місцезнаходження роботодавця можна визначити на сайті Міністерства юстиції України.

Першу частину серії матеріалів читайте за посиланням.

Матеріал підготовлений у рамках спеціального медіа-проекту «Інформація для свідомих дій: почуй голос постраждалих внаслідок конфлікту на сході України», що  впроваджується Ресурсним центром ГУРТ за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США. 

Контакти

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.