bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Історія успіху БФ «Карітас-Київ»: Коли одна радісна людина ділиться з іншою, веселіше стає обом

ГУРТ розпочинає серію публікацій, присвячених історіям успіху учасників Третьої Всеукраїнської школи самодопомоги, яку впроваджував Ресурсний центр ГУРТ у співпраці з БРГО «Життя без шкідливих звичок». Щочетверга протягом місяця ми знайомитимемо вас із випускниками Школи, які успішно використовують здобуті знання на практиці, допомагаючи собі та іншим. Цього разу досвідом поділилися працівники БФ «Карітас-Київ».

***

Навчання в Третій Всеукраїнській школі самодопомоги об’єднало спеціалістів із Харкова та області, Івано-Франківська, Скадовська та Києва. На першій сесії, яка проходила 25-26 вересня 2014 року, учасники мали можливість дізнатися про теоретичні аспекти організації груп самодопомоги.  Кожного ранку та вечора учасники могли бути учасниками ГСД і спробувати себе в ролі ведучого.

Друга сесія проходила 16-18 жовтня. Ми продовжили відшліфовувати мистецтво самодопомоги й працювали на розвиток креативності й пошуку внутрішніх ресурсів для вирішення, насамперед, своїх проблем і відкритих запитань. Також створили закриту групу «Школа самодопомоги» у Фейсбуці, де учасники діляться радісним та наболілим.

Третя сесія принесла ще більше досвіду та навиків роботи із різними типами особистостей. Протягом 6-8 листопада учасники проводили майстер-класи та презентації створених ними груп самодопомоги. Саме так у дружній атмосфері завершилося навчання в Третій Всеукраїнській школі самодопомоги.

Після другої сесії ВШСД створили ГСД для молодих людей, які є клієнтами проекту «Мобільна робота з молоддю в Україні», що реалізується БФ «Карітас-Київ». Метою цієї групи є допомога клієнтам віднайти в собі ресурси для подолання труднощів, в яких вони опинилися, через обмін досвідом.

Наявність тривалого емоційного контакту та близьких стосунків є незамінною потребою цих людей. Групи самодопомоги дозволили їм побачити в співпраці зі спеціалістами фонду більше відкритості та людяності. На першому зібранні визначили лідера групи, правила; далі – зробили акцент на цінностях та значенні тісних стосунків із сім’ями; перспективу досягнення успіху в житті.

На наступній зустрічі було сім учасників, які обговорювали, як бути щасливим, коли не все так, як хочеться. Мотивуючими матеріалами для розвитку ідей стало відео «Цирк Батерфляй», після якого учасники були щиро вражені, оскільки відчули силу принципу рівності.

На кожній зустрічі учасники обговорюють ті теми, які є актуальними на сьогодні, а саме: успіх, конфлікти, цілі в житті, значення підтримки, емоції. ГСД «Ногу звело» починала своє життя із п’яти учасників, які погано розуміли, для чого вони тут. Зараз вони із задоволенням читають преамбулу, приводять нових молодих людей. Їм подобається те, що вони тут говорять лише «Я», а не «Ти», «Ми», «Вони», оскільки розуміють, що те, що вони думають, це є їхньою позиціэю і вони мають право на її висловлення. Навіть якщо не все з цього їм подобається, вони не критикують, а беруть лише те, що їм припало до душі. Одним із правил такої групи є традиція подарунків – так у нас з’явилася троянда з пластиліну.

Учасникам ГСД «Ногу звело» сподобався новий підхід до роботи з ними, оскільки ми всі є рівними в такій групи й керуємося одними правилами. Саме це і є важливою умовою для розвитку поваги та взаєморозуміння, з чого виростають добрі плоди довіри.

БФ «Карітас-Київ» висловлює щиру подяку організаторам навчання, а також наставникам, які ділилися досвідом, здобутим протягом багатьох років. Такі форми роботи відображають якісно новий рівень роботи з клієнтом.

Контакти

  • Ірина Петрівна Пухняк
  • координатор проекту «Мобільна робота з молоддю в Україні»
  • 25marts@ukr.net
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 4  - Нi  

Коментарі

Оселедько Таня   2049 днів тому   #  

Великі молодці!
Пишаюсь, що є такі люди.

  •   Пiдписатися на новi
Ірина Пухняк   2049 днів тому   #  

Дякую без Вас ми не змогли б це зробити.

  •   Пiдписатися на новi
Олександр Старовойтенко   2049 днів тому   #  

Дякую за Вашу історію успіху. Написано просто без всяких наворотов, як є! Це класно! Саме головне що участь в ГСД дає змогу збагачуватись та зростати всім учасникам, кожен зі своєю швидкістю змінюється але , все одно як було раніше, вже не буде. Хто відвідуватиме тривалий час ГСД, буде успішним, займе достойне місце у спільноті. Вітаю! Невичерпної Вам енергії у Вашій справі :)

  •   Пiдписатися на новi
  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.