bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

ГУРТ. Самодопомога: презентуємо новий логотип Програми
23.02.2024

Понад 15 років Ресурсний центр ГУРТ працює з груповою соціально-психологічною реабілітацією (ГСПР, групи самодопомоги). У своїй роботі опираємося на багаторічний досвід світових і українських практиків, а також власні напрацювання. Ми бачимо реальну ефективність цієї роботи тут і сьогодні та віримо в потенціал цього напряму. 

Тож раді презентувати вам логотип Програми групової соціально-психологічної реабілітації. Він символізує собою об’єднання, взаємодопомогу та взаємопідтримку в групі, де чують голос кожного учасника. Разом ми можемо переживати й подолати будь-які випробування. Досвід кожного з нас є цінним і може допомогти іншим впоратися з життєвими труднощами. 

Нехай цей логотип буде кожному з нас нагадуванням про силу підтримки дружнього кола.  

НАША СТОРІНКА В INSTAGRAM

 

Групи соціально-психологічної реабілітації – це добровільні об’єднання людей, активність яких спрямована на подолання особистих психологічних проблем, зокрема тих, що викликані соціальними чинниками (вимушений переїзд, втрата засобів до існування, зміна соціального статусу тощо). Учасники групи діляться своїми переживаннями і таким чином підтримують один одного, терапевтичний ефект досягається через цю взаємопідтримку. 

З 2012 року ГУРТ провів сім всеукраїнських шкіл самодопомоги для менеджерів, організаторів і фасилітаторів груп самодопомоги. Після початку війни у 2014 році ми зосередилися на підтримці тих, хто найбільше постраждав від вторгнення росії. Повномасштабні воєнні дії, які розпочалися 24 лютого 2022 року, посилили нашу роботу в цьому напрямі, оскільки дуже велика кількість людей потребувала (і потребує досі) психосоціальної підтримки. Наразі наш пріоритет – робота з ветеранами і ветеранками, родинами учасників бойових дій та вимушеними переселенцями. 

Ми працюємо в тісній співпраці з регіональними громадськими організаціями. На сьогоднішній день групи самодопомоги працюють у Хмельницькій, Київській, Житомирській, Вінницькій, Івано-Франківській, Львівській, Рівненській, Полтавській, Волинській, Дніпропетровській громадах.  

Тільки у 2023 році понад 4000 осіб виявили зацікавленість і бажання пройти первинну психосоціальну реабілітацію та почали відвідувати зустрічі ГСД. Серед них 82% – жінки, 18% – чоловіки, які представляють такі групи:  

     • Вимушені переселенці – 36%  

     • Рідні та близькі учасників бойових дій – 62%  

     • Ветерани – 2%  

Ресурсний центр ГУРТ працює над розвитком групової соціально-психологічної реабілітації за підтримки Уряду Швеції та Національного фонду демократії (NED).  

 

Історії учасників груп самодопомоги можна почитати на порталі ГУРТ

Дізнатися більше про Програму ви можете тут

___________________________________________________________________________

Приєднуйтеся до спільноти змінотворців ГУРТа в соцмережах: 

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.