Підтримуємо підприємництво задля розвитку громад

Протягом 2017-2018 років Ресурсний центр ГУРТ за фінансової підтримки Всесвітньої єврейської допомоги (World Jewish Relief) виконував проект«Продуктивні громади»  у трьох населених пунктах Київської області – Бородянці, Боярці та Василькові.

Впродовж його реалізації учасники отримали консультації з бухгалтерських, податкових та юридичних питань, а переможці конкурсу бізнес-планів – фінансування для реалізації своїх бізнес-ідей. Завершальним етапом проекту стала конференція у форматі відкритого простору «Як підвищити ефективність програм підтримки малого бізнесу?», що відбулася 22 червня 2018 року в Києві.

Захід об’єднав представників малого бізнесу, влади, міжнародних і національних донорів, менеджерів організацій і проектів, що впроваджують програми підтримки малого бізнесу, заради напрацювання рекомендацій і розробки плану дій із підвищення ефективності таких програм.

«Конференція дала змогу виявити підґрунтя для подальшої співпраці між бізнесом і владою. Більшість програм підтримки бізнесу, на мою думку, носять формальний характер – вони є на папері, але мало діють. Комунікація ж бізнесу, влади та донорських організацій сприятиме виробленню спільного бачення й підвищенню ефективності нашої роботи», – прокоментував перший заступник голови Тетіївської районної державної адміністрації Олександр Возний.

Учасники конференції сформували робочу програму, яка налічувала 17 тем для обговорення. Серед них: перешкоди, з якими зіштовхується малий бізнес, механізми визначення пріоритетних запитів бізнесу в співпраці з донорами, інвестиції для малого бізнесу в сфері креативних індустрій, виявлення потенціалу для підприємницької діяльності у громадах тощо.

Утворивши робочі групи, учасники обговорювали проблеми розвитку малого й середнього бізнесу, а також спільно шукали шляхи їх вирішення. Конференція складалася із трьох дискусійних сесій, протягом яких кожен учасник мав можливість долучитися до обговорення декількох тем, що зацікавили найбільше.

«Такий формат – чудова можливість для нетворкінгу. Тут зібралися люди з різних галузей, які доповнюють один одного та можуть навести конкретні приклади із практичної діяльності, корисні для інших. Наприклад, я змогла поділитися досвідом із моніторингу проектів, видачі грантів, долучитися до обговорення проблем малого й середнього бізнесу. На мою думку, обговорення взаємодії з міжнародними донорами та представниками місцевої влади для сприяння розвитку мікро-підприємництва та нашої країни в цілому – це надзвичайно актуально», – зазначила проектний асистент Міжнародної організації з міграції (МОМ) Наталія Снєгур.

Від обговорення актуальних питань розвитку бізнесу учасники перейшли до планування конкретних дій. Лідери громадських організацій, представники влади та міжнародних донорів запропонували ідеї проектів, згуртувалися в проектні команди і розпочали розробку коротко- та довгострокових планів, які вони розвиватимуть спільно з однодумцями.

«Запрошення до участі представників із бізнесу, влади, громадських організацій дозволило ефективніше й глибше зануритися в проблемні питання та почути різні точки зору. За відносно короткий час учасники конференції, працюючи в невеликих групах, змогли знайти відповіді на свої запитання, поділитися досвідом, а також написати плани дій для реалізації власних проектів», – підсумувала координаторка соціальних проектів компанії Монсанто Наталія Цуман.

За один день проведення конференції учасники розробили 11 проектів, які в подальшому впроваджуватимуть для розвитку малого та середнього бізнесу в громадах.

У червні 2018 року Ресурсний центр ГУРТ також ініціював обговорення розвитку й підтримки малого підприємництва у громадах. За участі місцевої влади, підприємців, громадських організацій та активістів відбулися круглі столи «Підтримуємо малий бізнес – розвиваємо громаду» у Боярці та Бородянці. Також на цих заходах обговорили результативність підтримки малого бізнесу і його вплив на розвиток громади.

«У нас не було проблем із пошуком амбітних кандидатів, які хочуть взяти участь у проекті. В Україні є величезна кількість людей, котрі прагнуть займатися або вже займаються бізнесом. Це дуже сміливі, честолюбні люди, які не бояться ризикувати і не зупиняються, коли їм кажуть «ні». Але з огляду на зовсім небагато років, що пройшли з моменту створення в Україні ринкової економіки, у місцевих підприємців ми поки ще спостерігаємо досить низький рівень фінансової та комерційної грамотності. Тому учасникам проектів необхідна віра в їхні сили, готовність розділити з ними ризики і навчити ефективному маркетингу та фінансовому менеджменту. Підтримка підприємництва – це соціальні інвестиції в громади, які сприяють економічній стабільності, створенню нових робочих місць і наданню необхідних населенню послуг. Ми не просто створюємо бізнес, ми закладаємо основи для довгострокового розвитку на місцях», – прокоментувала керівниця проектів із підтримки підприємництва та працевлаштування організації «Всесвітня єврейська допомога» Єкатерина Мітяєв.

Представники малого підприємництва, які долучилися до проекту, взяли участь у тренінгах, розширили свої знання з юридичних, маркетингових та фінансових аспектів ведення бізнесу, отримали профільні консультації, розробили власні бізнес-плани, ознайомилися з оновленим мобільним додатком «Довідник підприємця» та досвідом інших успішних підприємців. Врешті конкурсна комісія визначила чотирьох переможців, які отримали фінансування для реалізації бізнес-ідей.

«Нас навчили, як стати успішними підприємцями. Звісно, фінансова підтримка – це дуже важливо. Але не дивлячись на те, отримав чи не отримав ти цю допомогу від проекту, ми маємо набагато цінніші речі – досвід і навички відповідно до європейських стандартів», – зазначив приватний підприємець із Бородянки, переможець конкурсу бізнес-планів Віталій Рибаченко.

 

Проект «Продуктивні громади» реалізується Ресурсним центром ГУРТ за фінансової підтримки World Jewish Relief (Всесвітня єврейська допомога). Проект сприяє розвитку громад Бородянки, Боярки та Василькова у Київській області завдяки зміцненню потенціалу малого бізнесу та включенню у підприємницьку діяльність вразливих верств населення у цих громадах.

Контакти

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 5  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi

Мої активи

Нові можливості з ГУРТом! 

Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.