bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Учасники проекту «Продуктивні громади» отримали фінансування на реалізацію власних проектів
06.04.2018

Проект «Продуктивні громади», що реалізується Ресурсним центром ГУРТ разом з World Jewish Relief (Всесвітня єврейська допомога), досяг кульмінаційного етапу. Проект покликаний підвищити потенціал існуючих соціальних підприємств та малого бізнесу в Київській області. Його учасники взяли участь у тренінгах, отримали профільні консультації, розробили власні бізнес-плани та ознайомилися з досвідом інших успішних підприємців, які вже втілили свої проекти з допомогою ГУРТа. Після проведення конкурсу бізнес-планів було визначено проекти-переможці, які отримали фінансування. З початку 2018 року учасники отримали від проекту 216 тисяч гривень у якості фінансової підтримки.

Для реалізації проекту було обрано три громади Київської області: БородянкаБоярка та Васильків. Для визначення зацікавленості участі громади в проекті в 2017 році були організовані зустрічі з представниками місцевої влади. Згодом - проведені заходи у форматі «World café» («Світове кафе») для визначення потреб громад, а також тренінги «Розпочни свій бізнес» за програмою Міжнародної організації праці для зацікавлених учасників. На тренінгах розглядалися різні питання, що стосуються бізнесу: маркетинг, фінансове планування, калькуляція собівартості, управління персоналом тощо. Як свідчать коментарі учасників проекту, ці тренінги були корисними навіть для тих, хто вже мав досвід підприємницької діяльності. Впродовж проекту учасники отримували консультації від експертів щодо фінансових, юридичних та інших аспектів бізнес-планування, також їм надавалася підтримка з оцінки потенціалу їхнього бізнесу.

В рамках проекту «Продуктивні громади», під час навчального візиту, учасники мали змогу надихнутися успішним досвідом підприємниці з проекту, що вже реалізований Ресурсним центром ГУРТ. Як працюють ті, хто отримував грантову підтримку раніше (впродовж 2015-2017 рр.), було продемонстровано в прес-турі, що відбувся в жовтні 2017 року. Під час бізнес-бранчу «Життєздатний малий бізнес – фундамент громадянського суспільства України» відбувалося неформальне спілкування донорів та учасників програм підтримки малого бізнесу.

На початку 2018 року відбувся конкурс бізнес-планів, розроблених учасниками проекту, на який було подано 11 проектів. Чотири із них отримали фінансову підтримку від організації «Всесвітня єврейська допомога».

Приватний підприємець Віталій Рибаченко (Бородянка) надає перукарські послуги вже 20 років, з 2013 року – як приватний підприємець. Помітила його бізнесову «жилку», як він сам вважає, вже теперішня дружина, котра надавала приміщення для його діяльності. Помітивши, що Віталій має потенціал до заохочення інших та створення креативної команди майстрів, сказала йому, що він не довго працюватиме «на когось». Дійсно, так і відбулось. Спочатку він отримав дозвіл від селищної ради на переобладнання кімнати у власному приватному будинку на перукарню, згодом з’явилася можливість винаймати окреме приміщення. Саме селищна рада дала йому інформацію про можливість участі у грантовому проекті.

Розвивати розпочату справу стає все складніше, визнає Віталій, бо постійно дорожчають і витратні матеріали, і комунальні послуги, при цьому пільг для дрібних підприємців не передбачено. Тому допомога від Всесвітньої єврейської допомоги виявилася дуже доречною. Також, завдяки експертній підтримці у написанні бізнес-планів, підприємцю вдалося усвідомити деякі недоліки в своїй діяльності і виправити їх, щоб надалі успішніше розвивати власний салон краси.

Другим переможцем став сервісний центр з технічного обслуговування громадян у Бородянці, який заснували Максим Єрохін та Андрій Дука. Пан Андрій розповів, що розпочав свій професійний шлях як волонтер одного з проектів UNDP, надавав технічну підтримку Центру психологічного розвитку свого міста, там і дізнався про грантову програму для соціальних підприємців, що реалізує ГУРТ.

«У нас в районі практично немає сервісів надання таких послуг (з ремонту комп’ютерів, техніки, тощо), є окремі майстри, але от центру немає», - пояснює пан Дука актуальність свого бізнесу. За послугами Андрія та Максима звертаються не тільки окремі люди, а й організації. Пілотним майданчиком, де майстри реалізовували свою технічну майстерність, була одна з місцевих шкіл, зараз планується співпраця з міською лікарнею, де буде створена локальна інтернет-мережа та вся супутня інфраструктура для доступу в інтернет для лікарів та персоналу. Досвід співпраці із такими об’єктами, як школа та лікарня, свідчить, що учасники проекту мають достатньо вмінь та навичок для обслуговування організацій. Окрім того, вони також допомагають знайти роботу своїм землякам – наразі працевлаштували в Центр трьох осіб, ще з трьома є домовленість про партнерство.

Підтримку отримав також соціальний проект – сенсорна кімната для дітей з РАС (розлади аутистичного спектру) в Боярці. Авторка цього проекту Людмила Ященко справедливо зазначає, що для того, щоб займатися такою справою, треба присвятити їй життя і вірити в можливість перетворення світу на краще. Впродовж двох років вона шукала джерела фінансування цього важливого проекту і дізналася про можливість участі у грантовій програмі завдяки співпраці з міською радою міста Боярка.

Як каже пані Людмила, в Боярці немає інших реабілітаційних центрів чи подібних закладів, а родин, яким це необхідно, багато. Тож вона хотіла їм допомогти і підвищити шанси таких дітей до інтеграції у світ. Діти могли б краще розвиватися, якби в них були можливості, а у батьків часто немає базових умов (житлових, фінансових та інших) для того, щоб дитина розвивала моторику, відчуття. Засновниця вважає, що відкриття такого нестандартного проекту, як сенсорна кімната, має суттєві відмінності від крамниці чи виробництва та потребує того, щоб це була «справа всього життя». Зараз кімната, над проектом якої працює Людмила, в процесі облаштування, а відкриття відбудеться за три тижні.

Ресурсний центр ГУРТ вже декілька років підтримує розвиток малого бізнесу, співпрацюючи з різними донорськими організаціями. З 2014 року триває ефективна та успішна співпраця з Всесвітньою єврейською допомогою.

«Для Ресурсного центру ГУРТ одним із пріоритетних напрямків діяльності є підтримка малого підприємництва у громадах, - коментує виконавчий директор ГУРТа Богдан Маслич. - Ми шукаємо підприємців, які потребують підтримки, аби розпочати власну справу, оскільки вважаємо, що саме малий бізнес здатен найбільше підтримувати соціальні ініціативи у громаді, в якій він працює. Ми навчаємо їх, допомагаємо створити бізнес-план і надаємо часткову фінансову підтримку для його впровадження. Для нас важливо підтримувати саме тих підприємців та підприємиць, послуги яких є найбільш затребуваними у громаді, – тоді такий бізнес напевне буде мати успіх».

«Завдяки перевіреним та надійним місцевим партнерам, що поділяють мету «Всесвітньої Єврейської допомоги», ми розширюємо можливості для людей, що опинилися у скрутному становищі та створюємо привабливіші умови для їхнього життя та життя їхніх сімей, - каже Єкатерина Мітяєв, керівниця проектів з підтримки підприємництва та працевлаштування організації «Всесвітня єврейська допомога». - Наша робота у цій сфері орієнтується на "8 рівнів Цдакі (благодійності)" (“Eight Levels of Tzedakah (Charity)”), оскільки ми твердо віримо, що найголовніша потреба людини - це відчувати себе необхідним і затребуваним. Найвища форма Цдакі (благодійності) – це допомога комусь з пошуком роботи чи заснуванням бізнесу. Це підтримує людську гідність та перетворює отримувача на того, хто сам спроможний дарувати. Наша мета - допомогти створити процвітаючі громади, де кожен має можливість реалізувати свій потенціал, поділяючи спільну  мету та прагнучи процвітання. Всі наші проекти сприяють економічній стабільності через зайнятість, підвищення продуктивності та розвитку підприємництва. Бізнес, що створює робочі місця для інших, - це важливий етап у подоланні країною бідності».

«Ми допомагаємо нашим партнерським організаціям забезпечувати підтримку малому бізнесу та самозайнятим особам. Успішні люди отримують більше інвестицій, оскільки вони мають більший потенціал генерувати «соціальну віддачу» від інвестицій і або забезпечують більше робочих місць для осіб із числа вразливих категорій населення, або створюють попит на товари та послуги від менших постачальників. Україна – це найбільша країна, в якій ми працюємо, і ми дійсно віримо, що громадяни України – це її найбільший актив. Ми прагнемо використати енергію малих підприємців, які не бояться низьких шансів на успіх та будують сучасну економіку своєї країни. Ці люди потребують когось, хто готовий розділити їхні ризики, хто може ними керувати та підтримувати професійно та особисто через забезпечення процесу розвитку нового бізнесу в дуже складній економічній ситуації. Ми вражені високими стандартами підтримки, наданої ГУРТом своїм учасникам, та натхненні прихильністю до зміцнення українського громадянського суспільства та бізнесу. Завдяки проекту ми разом не просто створюємо бізнес-середовище і надаємо кошти власникам малого бізнесу, але й робимо важливий внесок у повільний процес зміцнення місцевих громад та трансформації ділової культури», - додає пані Єкатерина.

Проект «Продуктивні громади» реалізується Ресурсним центром ГУРТ за фінансової підтримки World Jewish Relief (Всесвітня єврейська допомога). Проект сприяє розвитку громад Бородянки, Боярки та Василькова у Київській області завдяки зміцненню потенціалу малого бізнесу та включенню у підприємницьку діяльність вразливих верств населення у цих громадах. Мета проекту - сприяти підвищенню рівня доходів мешканців цих громад шляхом підтримки створення низки успішних бізнесів.

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.