bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Міжнародна організація «Всесвітня єврейська допомога» підтримує малий бізнес в Україні

Фермер-атовець, колишня банківська працівниця, а нині кондитерка, а також власниця магазину текстилю показують на власному прикладі, як розпочати і успішно вести власну справу. Як працює малий український бізнес, показали 13 жовтня у прес-турі Київщиною, організованим Ресурсним центром ГУРТ.

Уже чотири роки Ресурсний центр ГУРТ підтримує представників малого бізнесу. Протягом цього часу вони отримують консультаційну та фінансову допомогу, складають бізнес-плани та втілюють їх у життя. Це робиться для того, аби активні люди могли реалізувати свій підприємницький потенціал та розпочати власну справу.

В рамках туру представники медіа відвідали малих підприємців області, котрі успішно втілюють свої бізнес-ідеї в межах проектів «Розвиток жіночого підприємництва» та «Працевлаштування через підприємництво», що реалізувалися за підтримки Всесвітньої єврейської допомоги.

Костянтин Вовк організував фермерське господарство з вирощування та реалізації ягід у м. Біла Церква. Зайнятися підприємництвом він вирішив після повернення з АТО. Почав з того, що пройшов навчання та отримав матеріальну підтримку. Зараз уже відкрив власний магазин «Кошик», проте не збирається на цьому зупинятися.

«Маю багато планів, – ділиться Костянтин. – Цьогоріч ми засаджуємо першу плантацію ягід. Вона хоч і невелика, проте стане базою для подальшого розвитку. Завдяки культивації саджанців ми зможемо засаджувати нові площі, бо купувати їх – то сьогодні дуже дороге задоволення».

Але вести підприємницьку діяльність безперешкодно не вдається. «Ми планували відкриття другого магазину вже в цьому році, – каже Костянтин. – Але чомусь є жорстка протидія малому бізнесу з боку місцевої влади. Починати свою справу дуже важко. Тому відкриття магазину переноситься на наступний рік».

Також у рамках прес-туру журналісти побували в гостях у Олени Полозок – власниці кондитерської «Добра цукерня». Іще кілька років тому жінка працювала в банку і не думала про зміну фаху. Проте зараз вона не лише із задоволенням займається улюбленою справою, а й створила робочі місця та запросила до себе на роботу кондитерів Олексія та Олену, які мають вади слуху. «Серед нечуючих дуже багато цікавих і талановитих людей. Та бар’єри і стереотипи заважають нам спілкуватися й розуміти один одного. Це потрібно виправляти», – переконана Олена. 

З нуля починала свій бізнес Інна Неліпович, переселенка з Донбасу, яка займається торгівлею. Спочатку в неї був інтернет-магазин. Проте прийшов час виходити офлайн. Виявилося, що нові реалії вимагають нових знань – з’явилася потреба вчитися сучасному підприємництву. Тому Інна шукала партнерів, які зможуть надати всебічну допомогу. «Завдяки навчанню, організованому в рамках проекту, я написала бізнес-план, окреслила цілі, до яких потрібно прагнути, і розробила структуру роботи. Це допомогло мені визначитися з подальшим напрямом діяльності», – поділилася Інна. Зараз жінка має успішний бізнес.

Дивіться сюжет про підприємців, який підготував «24 Канал».

Довідка

Проекти «Розвиток жіночого підприємництва» та «Працевлаштування через підприємництво» реалізувалися за підтримки Всесвітньої єврейської допомоги.

Наразі Ресурсний центр ГУРТ втілює проект «Продуктивні громади», який сприяє розвитку громад Бородянки, Боярки та Василькова у Київській області завдяки зміцненню потенціалу малого бізнесу та включенню у підприємницьку діяльність вразливих верств населення у цих громадах.

Більше про проекти з розвитку підприємництва дивіться на GURT.ORG.UA/BIZ.

Контакти

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 3  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.