Правоохоронці звинувачують громадські організації у привласненні коштів та фінансуванні ДНР та ЛНР

Правоохоронні органи порушили низку кримінальних проваджень проти пацієнтських організацій та через суд отримали доступ до їхніх речей та фінансової документації.

МБФ «Альянс громадського здоров’я» та БО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» («ЛЖВ») підозрюють у підтримці сепаратистів та виведенні грантових коштів на територію так званих ДНР та ЛНР. А в БФ «Пацієнти України», яку разом з «ЛЖВ» звинувачують у привласненні коштів, поліція сьогодні провела обшук. Керівники організацій обурені діями СБУ, Нацполіції та Генпрокуратури і вважають це переслідуванням та тиском на активістів.

11 жовтня про обшук заявив Благодійний фонд «Пацієнти України». За даними організації, слідчі Нацполіції та Генпрокуратури прийшли з ухвалою Печерського суду про вилучення документів з офісу БФ для судово-економічної та судово-почеркознавчої експертиз в рамках позапланових податкових перевірок і ревізій.

Згідно з тестом ухвали, «в період 2014-2016 років, службові особи благодійних організацій «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» та «Благодійний Фонд «Пацієнти України», діючи за попередньою змовою групою осіб ... керуючись корисливим мотивом та метою незаконного особистого збагачення, зловживаючи своїм службовим становищем, із залученням третіх осіб, шляхом закупівлі в останніх за завищеними цінами фармацевтичних засобів та препаратів, а також шляхом проведення безтоварних фінансово-господарських операцій, привласнили кошти міжнародної організації «Глобальний фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією» (The Global Fund to Fight AIDS, Tuberculosis and Malaria), розташованої у Женеві (Швейцарська Конфедерація), в особливо великих розмірах, що виділялися в якості грантів Україні для закупівлі фармацевтичних засобів/препаратів та проведення інших заходів з попередження та протидії поширенню ВІЛ-інфекцій/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань».

«Ми розцінюємо такі кроки правоохоронців виключно як тиск на пацієнтські антикорупційні організації, - заявляє Ольга Стефанишина, виконавча директорка БФ «Пацієнти України». Активісти також пов’язують дії силовиків з тим, що саме ці організації займалися просуванням реформи державних закупівель ліків та передачі цієї функції міжнародним організаціям.

Ольга Стефанишина

Нагадаємо, це не поодинокий випадок, а ціла низка подій. Так, минулого тижня «Альянс громадського здоров’я» повідомив, що Шевченківський районний суд м. Києва виніс ухвалу, відповідно до якої за клопотанням Служби безпеки України та погодженням Генеральної прокуратури, слідчі СБУ отримали тимчасовий доступ до речей та фінансової документації ТОВ «Альянс консалтансі». Судове засідання відбулося 21 вересня і без присутності підозрюваних.

Як ідеться в ухвалі суду, «клопотання мотивоване тим, що досудовим розслідуванням встановлено, що у період з початку 2015 року по даний час, невстановлені фізичні особи – представники Міжнародного благодійного фонду «Альянс громадського здоров’я» (ЄДРПОУ: 26333816) та Благодійна організація «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» (ЄДРПОУ: 21721459), діючи умисно та за попередньою змовою групою осіб, за сприяння співробітників ФСБ РФ, розробили та впровадили схему виведення грантових грошових коштів Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією (м. Женева, Швейцарія, далі – Глобальний Фонд) на тимчасово окуповану територію АР Крим для їх використання з метою фінансування терористичних організацій «Донецька народна республіка» та «Луганська народна республіка» (далі – «ДНР» та «ЛНР»), інших антидержавних проросійських та сепаратистських рухів, Інтернет ресурсів».

Дмитро Шерембей

Дмитро Шерембей

«Організаціям, які борються за реформи в Україні, намагаються закрити рот, - вважає Дмитро Шерембей, голова Координаційної ради ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ». - Бо вони викривають корупцію, пропонують рішення і не заспокоюються у своєму бажанні щось змінити. У результаті руйнуються корупційні механізми, які діють в Україні. Ми працюємо у сфері охорони здоров’я, де мільярдні обороти лише в державній системі. Наша діяльність руйнує ті канали, які могла б курувати Служба безпеки України. І вони застосовують свій метод – залякують нас фальшивими кримінальними справами».

За словами пана Дмитра, 10 жовтня вони отримали ще одну ухвалу, від Печерського суду щодо проведення позапланової перевірки ДФС України. Також в своєму блозі на «Українській правді» він повідомляє про 8 судових ухвал, одночасно винесених 21 вересня.

«Хіба не дивно, що різні силові структури діють синхронно й однаково? – питає пан Шерембей. - У Генеральної прокуратури, поліції та Служби безпеки України однакові претензії до нас. Вони синхронно, в один день отримують ухвалу суду на вилучення документів. Аби вони не витрачали дарма час, відкрию їм секрет: на сайті є всі звіти нашої організації, які ми щорічно публікуємо. Ми вже носили в міліцію шість томів звітів міжнародного аудиту, які, на жаль, вони не проаналізували і висновків нам ніяких не дали. Причина цьому проста: їм довелося б висунути претензії міжнародному аудиту Deloitte чи PricewaterhouseCoopers».

На звернення ГУРТа Служба безпеки України відмовилася коментувати те, що відбувається. В прес-службі СБУ запропонували звертатися за допомогою офіційного письмового запиту, а слідчий Павло Левик, за клопотанням якого виніс ухвалу Шевченківський суд, також не зміг прояснити ситуацію.

Фото - 1, 2,

Контакти

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 1  - Нi  

Коментарі

Ігор Алексєєв   338 днів тому   #  

Дуже цікаво було би побачити аналітику на ГУРТі, чому не вирішили із ОРДіЛО всих випускати і нікого не впускати.
Якби так зробили - менше проблем би було, і цієї би не було.

  •   Пiдписатися на новi
  •   Пiдписатися на новi

Мої активи

Нові можливості з ГУРТом! 

Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.