9 вересня 2009р. у приміщенні УКРІНФОРМу відбувся прес-клуб, який обговорював тему: «Комендантська година для дітей: за і проти».
До участі були запрошені:
Заява голови Всеукраїнської громадської організації «Комітет з боротьби з організованою злочинністю і корупцією» про намір до вересня розробити і направити на розгляд Верховної Ради законопроект, що передбачає введення в Україні «комендантської години» для неповнолітніх – обмеження перебування на вулиці після 22.00, зроблена 10 серпня цього року, викликала суперечки серед фахівців, журналістів та широкого загалу.
Опитування громадської думки, проведене Центром «Ла Страда-України» 3-7 вересня 2009 року, показало, що із 153 опитаних 100 респондентів висловилися «За» введення комендантської години для дітей і 52 – «Проти». Не визначився з відповіддю лише один респондент. За статистикою Міністерства внутрішніх справ України, за повні 8 місяців 2009 року відносно дітей було скоєно 6499 правопорушень, що на 3,3% більше ніж в минулому році.
За цей же самий період самими дітьми було скоєно 8631 правопорушень, з них до суду направлено 7366. 1114 правопорушень діти скоїли в стані алкогольного сп’яніння. Це, абсолютно, невтішні факти, над якими варто задуматися кожному. Чи вирішить щось введення «комендантської години» для дітей?
Це питання знайшло гаряче обговорювання й на сьогоднішньому прес-клубі і викликало дискусію у якій висловлювалися, як категоричні «За» і «Проти», так і більш помірковані позиції доповідачів та преси.
Тетяна Бахтіярова, висловила свою абсолютну підтримку «комендантської години» для дітей і її позицію гаряче підтримала Ольга Швед, яка сказала, що взагалі не розуміє, що мають робити діти до 16 років на вулиці після 22.00 без супроводу батьків. «Це, звичайно, не будуть якісь рейди, що виловлюватимуть дітей після 22 години - каже пані Тетяна, - але певні заходи слід здійснити».
В свою чергу досвідом власної країни поділилася Моніка Платек, яка сказала, що впровадження «комендантської години» не вирішить вже існуючих проблем і що міліція таким чином намагається перекласти свої безпосередні обов’язки на плечі батьків. Моніка розповіла до чого призвело впровадження таких обмежень у Польщі, де як і у будь-якій країні є «погані дяді міліціонери» і «хороші». Так от «погані» знаходили дівчаток, що забарилися на вулицях і лякали їх великими штрафами та проблемами, які вони і їхні батьки тепер матимуть, і при цьому, люб’язно погоджувалися закрити на все очі за невеличкі послуги з боку дівчаток.
Ну як вам така перспектива наслідків впровадження «комендантської години» для дітей? Але, водночас, 80% дітей вперше пробують алкоголь, тютюн, траву та інші наркотичні речовини саме у віці 13-16 років і звичайно, ж не серед білого дня. Насправді, це дуже спірне питання і до обговорення його та прийняття остаточного рішення повинен долучитися кожен.
Коментарі
Я підтримую Моніку Платек. Не потрібно забувати хто в нас кришує повій. І деякі дівчата(в яких немає батьків або батькам немає до них діла)можуть поповнити ряди нічних метеликів не зовсім добровільно. Ми як завжди говоримо про наслідки. Може би ми щось робили з нормальними дітьми щоб вони не ставали правопорушниками. Я з одного боку "за", а з іншого розумію, що це нічого доброго для дітей на разі не принесе.
З одного боку "за", з іншого "проти"... Це все природньо. За ТРВЗ у світі немає нічого поганого чи гарного. Кожне явище, подія в чомусь хороші, а в чомусь погані. З урахуванням цього особисто мені завдання бачиться в наступному: хороше - посилити, а погане - послабити. Над цим і треба працювати.
Поражает очередной вариант "с больной головы на здоровую". Нетонятны сами критерии отбора возвраста и времени. Почему именно до 16 а не до 18 лет? Почему именно после 22-00? Тёмная пора суток? тогда зимой после 18-00 не стоит появлятся на улицах. И если поднять статистику взрослой преступности, особенно в алкогольной стадии - взрослым этот "комендантский" час как минимум с 15-00 делать нужно. Корень "зла" не в этом. А утроить наряды ППС, организовать нормальную работу милиции, ДНД, службы защиты прав потребителей? Многократно ужесточить сроки за торговлю "наркотой", заставить милицию не "крышевать" наркоту а бороться с ней, ужесточить наказание "за неналежне виховання дітей" и ввести нормальній механизм контроля за родителями.
Ужесточить наказание за продажу алкоголя и табака несовершеннолетним, вплоть до уголовной ответственности. Поймали малыша с бутылкой слабоалкоголки или с сигаретой - где взял? - продавца к "стенке" - лицензии лишить. Купил взрослый и дал малышу - растление несовершеннолетних. А вводить "комендантские" часы - малоефективно.
Вводя "коменданский" час, автоматически все несовершеннолетние становятся преступниками. Одни если захотят - -найдут что покурить и выпить а потом украсть, вторые просто попадут под "зачистку территории", притом будучи законопослушным. Бороться с равнодушностью взрослых нужно, а не с последствиями этого равнодушия.