bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Національна мережа ОГС України: результати фокус-груп
25.05.2017

Із 2016 року Ресурсний центр ГУРТ у партнерстві з Мережею ОГС Естонії (NENO) за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Естонії реалізовує проект «ТрансФормуй ГУРТ!». Його мета – обмін досвідом між партнерами в питаннях побудови та функціонування мережі організацій громадянського суспільства України.

Як показує практика багатьох європейських країн, коли об’єднані організації громадянського суспільства виступають єдиним фронтом у діалозі між громадським сектором та різними державними і недержавними інституціями, у них значно збільшуються шанси бути почутими. Мережа ОГС дає можливість ефективніше вирішувати соціально значущі проблеми.

Але у вітчизняних реаліях ідея створення такої мережі викликає немало запитань. Представники українського громадянського суспільства прагнуть знати більше про переваги такої консолідації та можливі підводні камені. Ресурсний центр ГУРТ виступив ініціатором обговорення ідеї створення національної мережі ОГС, до якого могли долучитися ГО з усієї України.

Засідання фокус-груп пройшли у Львові, Дніпрі, Запоріжжі, Харкові та Луцьку протягом грудня 2016 – лютого 2017 років. У заходах взяли участь менеджери провідних регіональних громадських організацій. На обговорення виносився широкий спектр питань: від стратегічних – мета діяльності і цілі майбутньої мережі – до суто організаційних – як саме працюватиме мережа, хто буде управлінським центром та із яких джерел вона фінансуватиметься. Представники громадського сектора також міркували над можливими критеріями членства, структурою, шляхами координації та врядування; з’ясовували, які ресурси потрібні для функціонування системи та чи доречним буде запровадження членських внесків.

Дискусії, які зав’язувалися в процесі обговорень, показали, що з багатьох питань консенсусу поки досягнути складно. Проте представники ОГС сходяться на тому, що існують очевидні проблеми, які потребують активних дій. Зокрема, вказують на недостатність взаємодії ОГС із владою та суспільством, відсутність партнерських взаємин із владою на всіх рівнях, низьку спроможність ОГС загалом.

Також вони визнають, що громадські організації слабо впливають на пріоритети донорської підтримки, тому потреби сектора не завжди враховуються. Тож мережа організацій громадянського суспільства бачиться як платформа для комунікацій, пошуку партнерів, співпраці ОГС із різними впливовими інституціями та між собою, підвищення професійного рівня сектору. Вона має створювати можливості для громадських організацій, а не обмежувати їх у діях чи повноваженнях.

Повний зведений звіт за результатами проведення фокус-груп щодо створення Національної мережі ОГС України дивіться за посиланням.

Проект виконується у партнерстві з Мережею ОГС Естонії (NENO). Фінансова підтримка надана Міністерством закордонних справ Естонії.

Контакти

Коментарі

Лилианна Семенюта   2603 дні тому   #  

Первый шаг сделан: собрались и обсудили. Что дальше?

 •   Пiдписатися на новi
Олександр Мандрушин   2598 днів тому   #  

Дальше нужна идея

 •   Пiдписатися на новi
Сергій Чумак   2532 дні тому   #  

"Дискусії, які зав’язувалися в процесі обговорень, показали, що з багатьох питань консенсусу поки не досягнути складно." -От як написали, так і питання вирішуються і вирішуватимуться. В країні прийнято законодавство по громадських організаціях, щоб розрушити останні об'єднання ввівши термін "відокремлені підрозділи", що більше для банків характерно. Особистості в кожному регіоні вирішують все. Об'єдання навкруги них зможе зрушити ситуацію з місця. Як спробу можна зарахувати громадські ради. Треба розвинути все до логічного завершення, а то почали й кинули посередині.

 •   Пiдписатися на новi
Наталія Бородачова   2532 дні тому   #  

Вже діє Українська сторона Громадської Платформи Україна-ЄС (УС ПГС). Чи потрібно створювати нову платформу? Може, краще зміцнювати та розвивати існуючу? Ідеї та шляхи розвитку можуть бути різними, потрібні дискусії. Наприклад, роль та місце бізнес-асоціацій, які відповідно до законодавства України не розрізняються з іншими громадськими обєднаннями - споживачів, екологів, молодіжними і т.д. Мабуть, потрібна загальна структура ОГС з точки зору їх тематичної спрямованості. Тобто, потрібно розвивати те, що вже існує в Україні, а не створювати "обєднання обєднань" із членськими внесками і т.д. Як думаєте?
Наталія Бородачова,
Всеукраїнська федерація споживачів "ПУЛЬС"

 •   Пiдписатися на новi
Наталія Бородачова   2532 дні тому   #  

Вибачте, уточнюю назву: Українська сторона Платформи громадянського суспільства (УС ПГС).

 •   Пiдписатися на новi
Сергій Чумак   2531 день тому   #  

Справедливо сказано. Як об'єднанню організацій осіб з інвалідністю провзаємодіяти з УС ПГС?

 •   Пiдписатися на новi
Олександр Мандрушин   2531 день тому   #  

Та ніяк. Потрібно створити свій інтернет ресурс.

 •   Пiдписатися на новi
Сергій Чумак   2531 день тому   #  

А далі, що з ресурсом робити?

 •   Пiдписатися на новi
Сергій Чумак   2531 день тому   #  

Створений, а далі що з ресурсом робити?

 •   Пiдписатися на новi
Олександр Мандрушин   2531 день тому   #  

Далі розмістити на ньому покрокові інструкції інтернет користувача починаючи від створення пошти до ведення своєї сторінки на ресурсі. Потім: 1-провести тренінг зі стратегічного планування, щоб кожний намалював собі картинку розвитку своєї організації на 1 рік, на 5 років. 2 -провести тренінг написання проектів - розробити декілька проектів згідно з стратегічним планом розвитку. 3 -шукати однодумців, підтягувати матеріальний, людський ресурс для вирішення поставлених задач. Вся діяльність відображається на сторінці в інтернеті, паралельно ведеться он-лайн консультування з організаційних, юридичних, і т.д. питань. Далі по ходу пьеси.

 •   Пiдписатися на новi
Сергій Чумак   2531 день тому   #  

Дякую, пане Олександре!
Це ми зробимо, а як далі будем взаємодіяти з УС ПГС?

 •   Пiдписатися на новi
Сергій Чумак   2531 день тому   #  

Можливо, трохи тут непорозуміння - я думаю про вже створений ресурс, а ви мали на увазі інтернет ресурс: Українська сторона Платформи громадянського суспільства (УС ПГС)? Тобто всю цю роботу, що в нас уже є перенести сюди, так?

 •   Пiдписатися на новi
Наталія Бородачова   2530 днів тому   #  

Звертаюся до Сергія Чумака.
Пропоную подивитися в Інтернеті на відповідних сайтах інформацію про діяльність Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС (УС ПГС) та умови приєднання і співпраці. Успіху!

 •   Пiдписатися на новi
Юрій Пероганич   2232 дні тому   #  

Є досвід створення горизонтального об'єднання бізнес-асоціацій http://uk.prostir.wikia.com/wiki/Українська_рада_бізнесу

 •   Пiдписатися на новi
 •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.