bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Чи має бути національна мережа ОГС в Україні?
14.02.2017

З травня 2016 року Ресурсний центр ГУРТ у партнерстві з Мережею ОГС Естонії (NENO) реалізовує проект «ТрансФормуй ГУРТ!». Ця співпраця має на меті вивчення можливості побудови сучасної національної мережі ОГС України за європейськими принципами управління та функціонування, яка сприятиме посиленню впливу громадянського суспільства на всі сфери життя в країні.

У листопаді 2016 року ініціативна група проекту, яка складається з лідерів українських ОГС, здійснила навчальний візит до Естонії, де вивчала місцевий досвід створення мереж. Мережування громадських інституцій є поширеною світовою практикою. Завдяки такій консолідації відкривається багато можливостей – громадські та благодійні організації можуть брати участь у формулюванні позицій громадянського суспільства, бути учасниками діалогу з владою на всіх рівнях та впливати на діяльність донорських організацій, озвучуючи актуальні потреби.

Ресурсний центр ГУРТ ініціював всеукраїнське обговорення можливості створення національної мережі ОГС. Аби отримати максимально повну картину, обговорення організовуються у різних регіонах України. У грудні 2016 року вони відбулися у Львові та Дніпрі, у січні-лютому цього року – Запоріжжі, Харкові та Луцьку. Далі буде.

«Основна функція таких мереж у світовій практиці – представлення, просування і захист спільних інтересів організацій громадянського суспільства. В усіх аналогічних асоціаціях, об’єднаннях, платформах у розвинених країнах передбачена система збору позицій та їх узгодження. Ніхто не каже про унісон думок. Але мають існувати механізми, що дозволяють ці думки обговорювати і формувати спільну позицію. Цим проектом ми не створюємо мережу «імені ГУРТА». Натомість ми щиро зацікавлені  бути частиною національної мережі, яка представлятиме інтереси всього сектора», – зазначив Богдан Маслич, виконавчий директор Ресурсного центру ГУРТ.

Довідково: проект фінансується Міністерством закордонних справ Естонії і триває з травня 2016 по грудень 2017.

Контакти

Коментарі

Олександр Малицький   2715 днів тому   #  

Давно назріле питання. Просто проект має бути відкритим для доєднання тих, хто ще не дозрів чи з якоїсь ін. причини того не бажає. Я - "ЗА"!
Голова Миколаївської екологічної організації "Зелений рух" Олександр Малицький, 093-5549446

 •   Пiдписатися на новi
Естер Андріяко   2696 днів тому   #  

Хто при нашій українській свободі, заважає створити вам собі бажану мережу і там собі працювати? Навіщо цей «сир-бор» публічний?
Чи бажаєте за наш «кривавий піт» створити собі статус «громадські царі всея України» і будете нами, тими, хто «собаку на просуванні демократії на Україні з’їв», керувати?

То я зауважу, що не лише я, з 1993 року в громадському русі, але й більшість моїх колег в нашій НДО…
Більшість з вас, молодих, іще реально «під стіл пішки ходили», коли ми, на міському і обласному рівні, відкрито виступали проти свавілля державних чиновників, просували концепцію прав людини, практично захищали знедолених.
Розвиненим, самостійним НДО така мережа нічого не дасть, окрім, чогось подібного до "ярма" і зайвого клопоту.

Ми, як представники НДО, зазвичай, завжди виступаємо партнерами якоїсь справи, і повірте на слово, виконуємо добросовісно взяті зобов’язання, але ніколи не залежали і не будемо залежати від когось, бо боролись саме за незалежність, щоб діяти і працювати так, як вважаємо за потрібне, а не так, як хтось вказує і «направляє».

Для мене - така ідея, реально "попахує" "комсомолом" і не є ознакою демократії і є прямим порушенням свободи вибору і діяльності.

 •   Пiдписатися на новi
Естер Андріяко   2696 днів тому   #  

2) Онлайн журнал "Гурт" - досконально виконує свої інформаційні і просвітницькі обов'язки, не порушуючи при цьому демократичних прав і свобод клієнтських НДО, навіщо вам, користуючись нашою любов'ю і повагою до вас, "зганяти" людей в мережу?
Чи вже вибачте на слові "зажралися" і влади захотіли і регалій?
Навіть і не чекала від ГУРТа такого...

 •   Пiдписатися на новi
Олександр Малицький   2695 днів тому   #  

Вважаю правом кожного підтримати або не підтримати ідею. Але користатися послугами і одночасно мішати з брудом якось не по-нашому...
Користуючись нагодою, дякую ГУРТові за цінну і корисну інформацію
Олександр Малицький, 093-5549446

 •   Пiдписатися на новi
Естер Андріяко   2695 днів тому   #  

Не затикайте рота, вельмишановний пане, казати правду у вічі і плодити корупцію у громадському русі... Я можу користуватись послугами е-журналу "Prostir.ua". Конкуренція - хороша штука. Знаю, як підприємиця із 15 річним стажем.

 •   Пiдписатися на новi
Олександр Малицький   2695 днів тому   #  

Миколаївська обласна молодіжна громадська організація "Зелений рух" готова приєднатися до проекту і підтримати. Разом ми дужчі.
Який механізм долучення?
З повагою, голова МОМГО "Зелений рух", редактор екологічної газети "Будьмо!" Олександр Малицький, 093-5549446

:

 •   Пiдписатися на новi
Естер Андріяко   2695 днів тому   #  

Звісно ви будете підтримувати... :) Напевно, зам. чи друг організатора і засновника, а може кум :))) Я не люблю "лапші" і "хитромудрих прибамбасів" у відношеннях. Ми підтримали створення свого часу Асоціації на Волині лише з однієї причини: людина прийшла до нас і відкрито сказала: "Люди, я вже 15 років у громадському секторі вкладаю життя, а не маю грошей на прожиття і чим сім"ю годувати. Підтримайте мене заради грантів, щоб я мав змогу робити свою справу за гроші хоч тимчасово... Ніхто з нас і слова "кривого" не сказав на таке. Тут же і скалали протокол "підтримати" і передали людині.... "

 •   Пiдписатися на новi
Естер Андріяко   2695 днів тому   #  

Пане Олександре, на завершення: я також керую Всеукраїнським Бізнес ВІП-Клубом для ділових жінок та підприємиць, http://vipclub.biz.ua
що опікується розвитком прав людини для жінок і дівчат у соціально економічних сферах та розвитком підприємництва серед жінок.
Але, Бог мені Свідок, я не за ким не бігала, і нікого "не затягувала" в Учасники, хоча мені була велика перпектива мати гранти з цієї справи і матеріальну вигоду...
Я, навіть, і сам Клуб не думала організовувати, тай іще на Всеукраїнському рівні.
Люди самі біля мене згуртувались і приєднались, бо я була їм "слугою і помічницею" і не прагнула ними керувати і мати з них вигоду... І вони, бачачи мою щирість, відданість і підтримку, самі до мене "ліпились". І потім їх стільки "наліпилось", що я мусила цю справу брати під контроль і впорядковувати і організовувати структуру і діяльність у ній... Так що ви собі, а я маю свою думку...

 •   Пiдписатися на новi
Богдан Маслич   2694 дні тому   #  

Пане Олександре, ГУРТ планує провести живі обговорення ідеї мережі в усіх обласних центрах України. Поки відбулось 5 таких обговорень. Їх результати через деякий час будуть на порталі ГУРТ. До кінця року плануємо побувати у Миколаєві. Сподіваємось побачити Вас на цьому заході.
З повагою, Богдан Маслич.

 •   Пiдписатися на новi
Естер Андріяко   2695 днів тому   #  

у верхньому коменті опечатка, панство, замість і "... плоди корупцію..." пропущено "не", і " не плодити корупцію у громадському русі..."
Напевно, Олександр Малицький - правий, треба видалитись звідси і прейти на Простір.Юей. Так і зроблю, раз така мова...

 •   Пiдписатися на новi
Естер Андріяко   2695 днів тому   #  

Добре, колеги, успіхів усім і усього найкращого у справах!
Відкланяюсь... Працюйте так, як важаєте за потрібне!
Я своєї думки нікому не нав'язую і товариства також.
Якщо наша підтримка потрібна буде ( на умовах цілковитої щирості), вельмишановна Пані Катерина знає де нас шукати.

 •   Пiдписатися на новi
Олександр Малицький   2694 дні тому   #  

Мені прикро, якщо я когось образив. Але мені теж було неприємно читати підозри про будь-кого на грані образ чи звинувачень у якихось гіпотетичних намірах.
Я, на жаль, не бізнесмен і теж виживаю як більшість пенсіонерів, маючи купу безробітних дітей і чотирьох онуків. Через вінця не ллється, але я навчився не нарікати і не бачити навколо одних шахраїв. А у власних негараздах звинувачую лише себе.
Вам, шановна пані, я зичу успіхів у Ваших справах, здоров'я і задоволення від добрих плодів власної діяльності. Щасти Вам!
Олександр Малицький, 093-5549446

 •   Пiдписатися на новi
 •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.