bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

На ГУРТ Бізнес Кемпі підприємці презентували свої досягнення у форматі виставки-ярмарку
19.06.2015

19 червня 2015 року в м. Ірпінь Київської області відбувся ГУРТ Бізнес Кемп. Захід проходив у форматі виставки-ярмарку малого підприємництва учасників проектів, що впроваджуються Ресурсним центром ГУРТ: «Розвиток жіночого підприємництва в Україні» за фінансової підтримки Всесвітньої єврейської допомоги та «Розвиток малого підприємництва в сільських громадах України» за фінансової підтримки Фонду «Монсанто».

ГУРТ Бізнес Кемп вітальним словом відкрив виконавчий директор Ресурсного центру ГУРТ Богдан Маслич: «Переконливий успіх бізнесів, представлених на заході, став результатом вдалого поєднання підприємницького таланту, громадської активності, ефективної донорської допомоги, залученості Державної служби зайнятості та інноваційного проектного менеджменту Ресурсного центру ГУРТ. На прикладі тих підприємців, які присутні на цьому заході, ми бачимо невпинне бажання забезпечити не тільки свій власний добробут, але й сприяти добробуту своїх громад». 

Директор з корпоративних питань та зв’язків з громадськістю «Монсанто Україна» Віталій Федьчук привітав учасників ГУРТ Бізнес Кемпу: «З 2013 року ми започаткували в Україні дві ініціативи в напрямку корпоративної соціальної відповідальності. Одна з них глобальна і називається «Монсанто Фонд», інша – «Україна – житниця майбутнього». Завдання цих програм – покращувати життя сільських громад, допомагаючи їм вирішувати нагальні проблеми. Це може бути сфера підприємництва, як сьогодні; це може бути сфера освіти, охорони здоров’я чи культури. Й коли мене запитують, які найважливіші критерії успішного соціального проекту, я зазвичай виокремлюю те, щоб проект існував після завершення фінансування. Саме це демонструє сьогоднішня виставка-ярмарок».

Програмний менеджер Ресурсного центру ГУРТ Мар’яна Завійська під час вітального слова зазначила: «Підприємництво і розвиток малого бізнесу стали однією з ключових тем Ресурсного центру ГУРТ з 2009 року. Ми розпочали з того, що вирішили допомагати найактивнішим членам місцевих громад.  Підприємці – це люди, які можуть надихати та організовувати. На жаль, поки в Україні малий і середній бізнес не настільки впливовий, як, наприклад, в Західній Європі, де він рухає суспільство і забезпечує його сталість. Роблячи ставку на активних громадян, які готові щось організовувати та робити, ми спланували цього року два проекти, орієнтовані на розвиток підприємництва».

Після завершення вітальної частини присутніх запросили на виставку-ярмарку малого підприємництва, під час якої свої досягнення на широкий загал презентували 10 найуспішніших підприємців-учасників, підтриманих Ресурсним центром ГУРТ

Паралельно із роботою виставки-ярмарку відбувалася презентація можливостей для малого бізнесу в Україні від українських та міжнародних донорських організацій. В онлайн-режимі до заходу долучилася референт із проектів Європейського банку реконструкції та розвитку Дарина Строгаль: «Ми допомагаємо малому і середньому бізнесу спочатку через українських консультантів, надалі надаємо міжнародних експертів, а на третьому етапі ЄБРР як банківська установа може надати пряме фінансування на розвиток конкретного підприємства».

Виконуючий обов'язки директора Київського обласного центру зайнятості Юрій Порохнавець та начальник Ірпінського центру зайнятості Олена Сотник презентували можливості Державної служби зайнятості для малого бізнесу в Україні. «Сприяння започаткування власної справи шляхом надання одноразової допомоги по безробіттю на відкриття підприємницької діяльності є одним із пріоритетних напрямків діяльності Державної служби зайнятості. Непроста ситуація, що склалася в Україні у зв’язку із бойовими діями на Донбасі, звісно, наклала свій відбиток і на зайнятість населення. Зокрема, скорочується кількість робочих місць, кількість людей, які звертаються до ДСЗ за допомогою, пропорційно збільшується. Тож розвиток підприємницької активності стає нагальною потребою», – зазначив Юрій Порохнавець

Спеціаліст із розвитку підприємництва Програми Розвитку ООН в Україні Світлана Закревська презентувала можливості проекту «Швидке реагування на соціальні та економічні потреби внутрішньо переміщених осіб в Україні». Детальніше із інформацією про проект Ви можете ознайомитися в презентації нижче.

 

Координатор проекту «СТАЛО» Наталія Мороз: «Стало» – це національний конкурс бізнес-рішень для сталого розвитку серед малого та середнього бізнесу. Ми шукаємо компанії, які ведуть бізнес відповідно до принципів сталого розвитку. Йдеться про поєднання економічної ефективності, екологічної безпеки та соціальної відповідальності. Ми шукаємо представників фермерських господарств, які займаються органічним виробництвом, представників екобудівницва, компанії альтернативної енергетики та ті, що займаються переробкою відходів, виробників екопродукції». Детальніше про конкурс Ви можете почитати за посиланням

Тренінг-менеджер Ресурсного центру ГУРТ Тетяна Оселедько: «На порталі ГУРТ є спеціально розроблена сторінка, яка може стати у нагоді бізнесу, – Довідник підприємця. Зазвичай у підприємців-початківців виникає дуже багато запитання, відповіді на які ви можете знайти у нашому Довіднику. Крім уже зібраної інформації, користувач може поставити запитання нашим експертам і отримати консультацію онлайн».

У другій частині ГУРТ Бізнес Кемпу кожен із 10 підприємців, підтриманих Ресурсним центром ГУРТ, розповів свою історію успіху, в якій, з-поміж іншого, наголосив на соціальному значенні свого бізнесу для громади. 

Зокрема, Тамара Колесник, учасниця проекту «Розвиток жіночого підприємництва», займається створенням та продажем картин.

Антон Чаукін розпочав свій бізнес – продаж кави – після участі у проекті «Розвиток малого підприємництва в сільських громадах України».

Олена Окопська, учасниця проекту «Розвиток жіночого підприємництва», презентувала сімейний центр «Матусине Сонечко», якийм вона займається разом із сестрою Оксаною Рожновою, котра також брала участь у проекті.

Після тренінгу «Розпочни свій бізнес» у межах проекту «Розвиток малого підприємництва в сільських громадах України» Богдан Дорошенко написав бізнес-план, спрямований на розвиток спортзалу, який раніше був його хобі, і в результаті отримав матеріальну допомогу у вигляді нових тренажерів та якісного спортивного інвентарю.

Після участі у проекті «Розвиток жіночого підприємництва» Тетяна Бондар відкрила власну справу і займається продажем handmade-продукції. 

Наступного дня, 20 червня 2015 року, ГУРТ Бізнес Кемп продовжився конференцією у форматі відкритого простору «Люди та гроші: рецепти розвитку громад». Всі зібрані історії успіху підприємців, підтриманих Ресурсним центром ГУРТ, будуть опубліковані на порталі ГУРТ у мультимедійному форматі.

Контакти

  • Ресурсний центр ГУРТ
  •  [email protected]
  • (044) 296 1052
  •  https://www.gurt.org.ua/

Коментарі

Оля Туринська   3166 днів тому   #  

Цікаво, чи довго будуть існувати їхні бізнеси..

  •   Пiдписатися на новi
Катерина Полякова   3165 днів тому   #  

Сподіваємося, що так :) Незабаром опублікуємо історії успіхів підприємців.

  •   Пiдписатися на новi
  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.