bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

День Європи: чому європейці святкують його двічі
20.05.2015

День Європи – це щорічне святкування миру і єдності, спрямоване на поширення ідей європейської ідентичності. Однак у деяких країнах їх два – 5 і 9 травня. ГУРТ вирішив розібратися, чому європейці святкують День Європи по-різному.

Перша дата пов’язана зі створенням 5 травня 1949 року Ради Європи, яка є відкритою міжнародною організацією для всіх європейських держав, що визнають принцип верховенства права. Статут Ради Європи першопочатково підписали десять держав. Сьогодні до її складу входять 47 країн. В 1995 році Україна також увійшла до складу Ради Європи.

9 травня 1950 року міністр закордонних справ Франції Роберт Шуман висунув пропозицію щодо об'єднання під єдиним керуванням вугільних і сталеплавильних ресурсів європейських країн. Європейську спільноту з вугілля та сталі створили в 1951 році, а до її складу увійшли  Бельгія, Західна Німеччина, Італія, Люксембург, Нідерланди та Франція. Новоутворена організація мала сприяти економічному розвиткові країн-членів шляхом утворення загального ринку для продукції вугільної і металургійної промисловості. Саме ця пропозиція французького міністра заклала основи європейської інтеграції. У 1985 році Європейський Союз вирішив увіковічнити день проголошення Декларації Шумана та затвердив 9 травня Днем Європи.

В Україні святкування Дня Європи впровадили указом президента в 2003 році, що зумовлювалося курсом на європейську інтеграцію. До речі, Україна – єдина держава-не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи. Однак оскільки в Україні на 9 травня припадає відзначення річниці перемоги над нацизмом, святкування Дня Європи вирішили перенести на третю суботу травня.

До 1997 року святкування Дня Європи мало переважно культурно-мистецьку спрямованість та носило обмежений характер. Проте в 1997-1998 роках до нього долучилися держави-кандидати на вступ в ЄС. Тож святкування набуло певного політичного забарвлення, оскільки мало формувати громадську думку стосовно підтримки вступу до Євросоюзу.

Контакти

Коментарі

Марина Кошовець   2903 дні тому   #  

Головне в цій статті, як на мене, - в кінці. День Європи в Україні має суто політичне забарвлення. Хто тільки не спекулює на європейскому питанні у нас в останні роки. Тому я не сприймаю цей день як свято. Мені більше подобаються дні якоїсь країни в Україні, це розвиває культурно та світоглядно.

  •   Пiдписатися на новi
  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.