bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

7-й День Інформаційних технологій для НУО: медіа-звіт

10 квітня 2015 року в Києві відбувся 7-й День Інформаційних технологій для НУО, організований корпорацією Microsoft та Ресурсним центром ГУРТ. Цього разу наскрізними темами заходу, окрім власне інформаційних технологій, були успішні практики неурядових організацій в сфері національної оборони, європейської інтеграції та реформування України.

Мета заходу, за словами організаторів, – дати можливості громадським організаціям налагодити зв’язок із партнерами, дізнатися про можливості безкоштовних програм у сфері інформаційних технологій від корпорації Microsoft, побачити вдалі приклади діяльності ОГС.

7-й День Інформаційних технологій для НУО зібрав понад 100 керівників і менеджерів всеукраїнських та регіональних організацій.

Змістовну частину заходу відкрила координаторка соціальних проектів компанії «Майкрософт Україна» Олександра Чувакова: «У кожній країні, де працює корпорація Microsoft, вона намагається допомогти реалізувати країні потенціал завдяки технологіям. У межах цього плану ми надаємо громадським організаціям безкоштовне програмне забезпечення і сервіси. Зокрема, Office 365, що дозволяє організації створити своє корпоративне середовище, не прив’язане до робочого місця».

Після відкриття відбулась подіумна дискусія «Від революції до еволюції: як агенти змін можуть забезпечити сталість суспільних перетворень в Україні?». Серед запрошених учасників були лідери організацій та ініціатив, що виникли або розвилися на хвилі Майдану: співзасновниця Відкритого університету Майдану Юлія Кочерган (м. Київ), співзасновниця та координатор волонтерів Центру зайнятості Вільних людей Марина Лебідь (м. Київ), співзасновник середовища «Тепле місто» Юрій Філюк (м. Івано-Франківськ), співзасновник Волонтерської сотні Арсеній Фінберг (м. Київ), менеджер прав інтелектуальної власності Донецького центру сучасного мистецтва «Ізоляція» Оксана Кириченко (м. Київ) та програмний директор Impact HUB Odessa Олександр Славський (м. Одеса).

«В 2004 році ми вирішили, що, якщо зміниться влада, все в нашій країні відразу стане краще, ми опинимося в Європі й будемо досягати найвищих цілей. Революція Гідності переконала: якщо ми хочемо змін, маємо здійснювати їх самостійно. Я зіштовхнувся із гуманітарними проблемами в своєму рідному місті і тепер мірою своїх сил намагаюся їх долати», – зауважив Арсеній Фінберг, далі розповівши про рецепт сталості, який допомагає йому не вигорати. Про це дивіться у відео нижче.

«Були люди, які вірили, що революція має бути не тільки на Майдані, але й в головах. Так почався Відкритий університет Майдану. Тема ж нашої дискусії сьогодні стосується сталого розвитку, й це дуже тішить. Сталість критично важлива, і в нашому проекті також. Я сама була серед тих, хто виступав за закриття ВУМу після завершення революційних подій. Зараз у нас уже 10 регіональних осередків, які заснували звичайні люди, і, що цікаво, часто це підприємці», – долучилася до дискусії Юлія Кочерган.

Про сталість результатів діяльності і досягнення Центру зайнятості Вільних людей під час подіумної дискусії розповіла Марина Лебідь. Її виступ дивіться у відео нижче.

«Ми думали про те, що хочемо жити в динамічнішому просторі, ніж той, що був в Івано-Франківську того часу. Перше, що нам допомогло, – це ціннісна база, яка дозволяла швидко приймати правильні рішення. Другий момент – продуманість кроків. Виходячи з цього, ми не займаємося разовими проектами, а намагаємося робити винятково програмні речі. Нещодавно ми переглянули свою діяльність, тож тепер «Тепле місто» – це навіть не середовище, а платформа для середовища, яка допомагатиме новим проектам ставати якіснішими і результативними», – співзасновник «Теплого міста» Юрій Філюк.

Учасникам подіумної дискусії запропонували подумати над тим, як успіх локальних ініціатив перенести на всю України, забезпечивши її сталість. Першою на запитання відповіла Оксана Кириченко: «Дуже важливо, щоб сама організація чи група була стійкою і щоб проекти не залежали від засобів фінансування. Але ще важливіше навчити людей, які звертаються до цієї організації або працюють з нею, сталому розвитку. Від цього залежить майбутнє всієї країни».

«Та модель, яку ми маємо використовувати, – це поєднання діяльності громадських активістів, їхньої амбіційності, бажання змінювати світ, бізнесу та держави. Тільки разом ці три складові забезпечать сталість розвитку всієї України. Не знаю поки, як цього досягти. Однак ми пропонуємо вирощувати лідерів думок, здатних запалити інших», – резюмував програмний директор Impact HUB Odessa Олександр Славський.

Після подіумної дискусії слово взяли представники корпорації Microsoft, які розповіли про юридичні та технічні аспекти захисту інформації, кар’єрні можливості для молоді в корпорації Microsoft, презентували можливості порталу Microsoft CityNext.

Pадник з правових питань «Майкрософт Україна» Ольга Прокопович зазначила, що дата-центри Майкрософту щороку проходять незалежну аудиторську перевірку на відповідність внутрішнім стандартам компанії, а також міжнародним стандартам у сфері ІТ. Особливу увагу вона звернула на Стандарт ISO 27018, прийнятий у січні 2015 року, що контролює діяльність провайдерів хмарних сервісів. Серед його вимог – прозорість діяльності в галузі повернення, перенесення і видалення особистої інформації, що зберігається в центрах обробки даних; обмеження щодо поводження з особистою інформацією, включаючи її передачу через мережі загального користування, зберігання на портативних носіях, а також належний порядок дій із відновлення даних, невикористання даних корпоративних клієнтів у рекламних цілях тощо. Ольга підкреслила, що Майкрософт був першою компанією в світі, яка сертифікувала свої дата-центри згідно з цим стандартом.

Про можливості порталу Microsoft City Next розповіла координаторка цього проекту Дарія Просяник.

«Всі знають слово «хакер». Але ми, як ІТ-компанія, використовуємо його з позитивної точки зору стосовно людей, які починають втілювати свої ідеї в життя, тестувати, надавати можливість друзям спробувати цю ідею на практиці і, спираючись на їхній відгук, модернізують кінцевий продукт. Не треба боятися брати ідеї інших людей і розвивати їх. В цьому немає нічого поганого, тому що це також є показником ефективності і швидкості прийняття рішень», – запевнив у своєму виступі директор з персоналу «Майкрософт Україна» Михайло Завилов. Детальніше про кар’єрні можливості для молоді в «Майкрософт Україна» дивіться у презентації нижче.

Особливу увагу під час загальної сесії привернуло кейс-стаді, яке ґрунтувалося на реальних потребах трьох громадських організаційДонецької міської громадської організації «Альянс», Центру зайнятості Вільних людей та Фонду громади Приірпіння.

Оптимальні варіанти для вирішення кейсів запропонував експерт з хмарних рішень «Майкрософт Україна» Ігор Трегубенко: «Серед проблем, представлених у кейсах, є два основні напрями – зберігання інформації та комунікація. Раніше Майкрософт давав громадським організаціям операційну систему та програми, що входять до пакету Office. З появою наших хмарних технологій з’являється можливість абстрагуватися від підтримки апаратної складової і скористатися вже готовим рішенням. Йдеться про Office 365».

Відеозапис процесу створення тестового середовища та інформацію про його переваги Ви можете переглянути нижче.

У другій половині дня простір заходу поділили на три незалежні потоки, у межах яких організації презентували кращі практики своєї діяльності.

Також визначили переможців конкурсу «Використання ІТ-інструментів у діяльності ГО: рецепти успіху», оголошеного на порталі ГУРТ для представників громадських організацій, які працюють із молоддю в Україні. Ними стали Благодійна організація «Благодійний фонд «Разом до Миру», Асоціація молодих донорів України та Національна скаутська організація «Пласт».

«У трьох паралельних потоках виступило близько 20 спікерів. Вони представляють різні організації, але саме їхні ініціативи є рушіями змін у нашій країні», – зазначила координатор соціальних проектів компанії «Microsoft Україна» Олександра Чувакова.

Презентації спікерів

Про можливості порталу ГУРТ для громадських організацій та їхнього мережування розповіла редактор порталу ГУРТ Катерина Полякова.

Досвідом участі у проекті «Світ добра» поділилася директор МБО «Партнерство «Кожній дитині» Василина Дибайло.

Про геймифікацію благодійності за допомогою проекту «Світ добра» розказав координатор проектів ВБО «Даун Синдром» Вячеслав Зирянов.

Можливості проекту «Відкритий світ інформаційних технологій» (IDEA) презентував директор представництва PH International Україна Андрій Гайдамашко.

ІТ-досвідом Громадської платформи «Нова країна» поділився координатор ІТ-групи ГП «Нова країна» Іван Пушечніков.

Про діалог поколінь як інструмент розвитку молодіжного лідерства розповіла координатор програми «Місце зустрічі: Діалог» Леся Харченко.

Куратор Міжнародного архітектурного фестивалю CANactions Віктор Зотов розповів у своїй презентації про урбанізм. 

IT рішення для регіонального розвитку запропонував координатор ГП «Нова країна» Максим Левківський.

Промоцію велокультури серед (НЕ)велосипедистів презентувала координаторка з інформаційних заходів Асоціації велосипедистів Києва Анастасія Макаренко.

Чи можна допомагати грошима, не витрачаючи грошей? На це запитання у своїй презентації відповів ініціатор Першої благодійної торгової платформи«Мурахи» Дмитро Федоренко. 

Про співпрацю громадського сектора і державних організацій з працевлаштування людей із інвалідністю розповіли голова ГО «Паросток» Ірина Саранча.

Про проект Британської Ради «Активні громадяни» розповів його координатор Віталій Тихонович.

Про соціальне підприємництво як спосіб вирішення проблем розповів член Наглядової Ради Грантового фонду «Борщ Foundation» Богдан Купич.

Як IT впливають на розвиток країни, у своїй презентації показав координатор ВЦВ «Народний проект» Артем Ковальчук.

IT для сироти – БФ «Разом до миру» (переможець конкурсу рецептів успіху)

ДонорUA: перший всеукраїнський реєстр донорів крові – Асоціація молодих донорів України (переможець конкурсу рецептів успіху)

Система оцінки третьопробників – Національна скаутська організація «Пласт» (переможець конкурсу рецептів успіху)

ІТ як засіб покращення роботи та підвищення професіоналізму – ВМГО «Айсек в Україні» (учасник конкурсу рецептів успіху)

Херсонська медіа-школа – Медіа-школа при комісії з питань науки міського учнівського парламенту управління освіти Херсонської міської ради (учасник конкурсу рецептів успіху)

ІТ-Толока – Громадська спілка «Воля Громади» (учасник конкурсу рецептів успіху)

Більше фото з заходу дивіться тут

Контакти

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 2  - Нi  

Коментарі

Олена Приліпко   2605 днів тому   #  

Такі заходи просто необхідні, адже дають можливість почерпнути корисну інформацію, обмінятись думками з приводу різних тем, а презентації спікерів краще будь-яких слів демонструють кар’єрні можливості для молоді, які відкриває „Майкрософт Україна”. Дуже пізнавально!!!!

  •   Пiдписатися на новi
  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.