bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

35 порад, як можна допомогти планеті
09.09.2014

Допомога довкіллю, або «зелене» життя, зовсім не обов'язково повинна бути пов'язана з головним болем. Навпаки, часто це дуже просто. Та й думка про те, що одна людина нічого не змінить, далека від правди. Якщо кожен із нас приділить хоч трохи уваги цьому питанню, зміни будуть настільки значні, що не помітити їх буде важко. 

В цьому списку можуть бути речі, які вже обговорювалися раніше і широко відомі. Але в нашому випадку й нагадування може зіграти позитивну роль, підштовхуючи людей до правильного напрямку.

1. Замініть лампочку

Якщо кожна сім'я в країні замінить одну звичайну лампочку в будинку на люмінесцентну (енергозберігаючу), то це призведе до зниження рівня забруднення навколишнього середовища аналогічного видаленню з доріг мільйона автомобілів. 
У випадку, якщо вам не подобається світло таких ламп, можна поставити їх хоча б у ті місця, де світло потрібно рідко - в комору, на балкон і т. д.

2. Вимикайте комп'ютер на ніч

Тим, що ви вимкнете комп'ютер, а не залишите його в сплячому режимі, ви можете заощадити до 40 ват електроенергії на добу. Якщо ви не хочете вранці чекати завантаження комп'ютера, то чому б йому не завантажуватися поки ви вмиваєтеся? Або ж можна поставити його на автоматичне включення вранці.
Те ж саме стосується й інших електричних приладів - краще все вимкнути повністю.

3. Використовуйте обидві сторони паперу

Не варто забувати про те, що у кожного аркуша дві сторони і в більшості випадків не буде проблемою, якщо ви надрукуєте або скопіюєте що-небудь на обох. Також другу сторону можна використовувати просто для особистих нотаток. Для того, щоб швидко і просто скоротити кількість використаного паперу вдвічі, налаштуйте свій принтер на друк з обох сторін за замовчуванням.

4. Віддавайте скло на переробку

При переробці скла, рівень забруднення повітря зменшується на 20%, а рівень забруднення води на 50%. А от неперероблене скло може розкладатися мільйони років.

5. Використовуйте екологічні пелюшки

За статистикою, до того часу, коли дитина навчиться самостійно ходити в туалет, батьки використовують від 5 до 8 тисяч підгузків, а це створює кілька тонн сміття щороку. У разі ж, якщо ви використовуватимете пелюшки або інший, більш екологічний матеріал, шкоди для планети буде набагато менше.

6. Сушіть випраний одяг на сонці

Досить повісити мотузку для сушіння білизни і замість використання сушки пральної машини вішати одяг після прання туди. Ваш одяг збереже свої кольори, а також ви заощадите гроші на рахунку за електрику. А ваша улюблена футболка прослужить довше.

7. Вимикайте світло

Завжди вимикайте світло при виході з кімнати, якщо там встановлена ​​лампа розжарювання. У разі флуоресцентних ламп роль грає кількість вмикань і вимикань, тому їх варто відключати лише у випадку, коли ви виходите з кімнати більш ніж на 15 хвилин.

8. Віддавайте газети на переробку

Щодня друкується кілька мільйонів газет. Більше 70% з них зрештою просто викидають у сміттєвий ящик. Якщо ж ви відправите на переробку всього одну газету на тиждень, це вже допоможе зберегти безліч дерев.

9. Купуйте менше води в пластикових пляшках

Близько 90 відстків пластикових пляшок не переробляється, а їх розкладання забере тисячі років. Простий вихід - використовуйте одну пляшку багато разів, це допоможе довкіллю, вашому гаманцю і, можливо, навіть здоров'ю. Можна також використовувати фільтри для води. Очищена таким чином вода навряд чи поступиться по чистоті тієї, що продається в пластикових пляшках.

10. Чистіть зуби із закритою водою

Швидше за все, вам про це вже говорили, але ви все одно не закриваєте воду, поки чистите зуби. Так ви зможете заощадити до 19 літрів води на день! Те ж саме стосується й миття посуду, деякі дії в цьому процесі теж не вимагають постійного потоку води.

12. Полагодьте труби у ванній

Місце у трубі або крані у ванній, звідки капає вода, може і не заважати, проте уявіть, скільки води таким чином витече за рік. А якщо таке місце не одне? Просто полагодьте труби, і це вже допоможе планеті.

13. Посадіть дерево

Це корисно як для повітря, так і для землі. Дерево буде не тільки красиво виглядати, але й, можливо, збільшить вартість ділянки при продажу.
Можна зробити це традицією і, наприклад, садити по одному дереву для кожного члена сім'ї раз на рік.

14. Купуйте місцеве

Уявіть, наскільки забруднюється довкілля від того, що продукти харчування довозять з інших регіонів чи країн у ваші місцеві магазини. Тому при можливості намагайтеся підтримувати й купувати продукти, вирощені у вашому регіоні або місті. Таким чином кількість викидів парникових газів може помітно зменшитися.

15. Змініть температуру в будинку

Якщо ви користуєтеся опаленням і кондиціонером, понизьте температуру всього на один градус взимку і підвищіть її на один градус влітку. Кожен градус може заощадити до 10% енергії.

16. Комбінуйте поїздки у справах 

Якщо вам доводиться часто їздити кудись у справах чи з дорученнями, є спосіб заощадити як паливо, так і час. Багато що з цього може почекати пару днів. Просто замість того, щоб постійно кудись їздити, складайте список справ і потім виділяйте час на поїздки один раз на тиждень. 

17. Звертайте увагу на упаковку 

Близько 33 відсотків того, що ми викидаємо на звалища, - це упаковка. Намагайтеся не купувати продукти з декількома шарами упаковки, якщо було б достатньо одного. Таким чином, ви підтримаєте виробників, які завдають меншої шкоди навколишньому середовищу. 

18. Віддавайте старі мобільні телефони на переробку 

В середньому на сьогоднішній день один мобільний телефон використовується близько 18 місяців, тож на звалищі щорічно виявляється близько 130 мільйонів телефонів. Частини телефону і батареї з часом будуть випускати токсичні елементи в навколишнє середовище. Тому краще знайдіть місце, де приймають телефони для подальшої екологічної переробки. 

19. Підтримуйте ваш автомобіль в хорошому стані 

Цим можна не тільки продовжити термін його служби, але й значно зменшити рівень забруднення навколишнього середовища. Хороший стан двигуна, чисті повітряні фільтри, накачані шини можуть значно підвищити продуктивність автомобіля. 

20. Віддавайте непотрібні вішалки 

Часто вішалки для одягу бувають зроблені зі сталі, яку дуже складно якось переробити. Тому замість того, щоб викинути стару вішалку, віддайте її знайомим або, наприклад, в хімчистку, де вона може бути дуже доречною. 

21. Віддавайте на переробку алюміній 

На створення 20 алюмінієвих банок з перероблених старих витрачається стільки ж енергії, скільки на створення однієї абсолютно нової. 

22. Працюйте віддалено 

Якщо є така можливість, спробуйте домовитися з керівником, щоб вам дозволили працювати з дому якусь частину тижня. Це може не тільки заощадити гроші або паливо, але й дозволить вам іноді працювати в зручному для вас середовищі. 

23. Вирощуйте кімнатні рослини 

Вони не тільки прикрасять кімнату, але й сприятмуть очищенню повітря і більшій кількості кисню в будинку. Крім того, можна подарувати їх друзям замість зрізаних квітів, і тоді, можливо, друзі самі почнуть їх вирощувати. 

24. Використовуйте сірники замість запальничок 

Запальнички зроблені з пластика і в більшості своїй є одноразовими, тому щорічно на звалищах їх з'являється більше мільярда одиниць. Сірники, зроблені з дерева, в цьому плані менш шкідливі, але ще екологічнішим вибором стануть картонні сірники, які часто робляться з переробленого паперу. 

25. В магазин зі своїм пакетом 

Розумно не купувати нові пакети щоразу, роблячи покупки в магазині, а взяти з собою свої - навіть один не викинутий пакет вже допоможе довкіллю. Як відомо, поліетиленові пакети сьогодні є одними з основних забруднювачів в наших містах.

26. Віддавайте речі 

Перш ніж щось викинути, подумайте, чи не потрібна ця річ кому-небудь ще. І навіть якщо вона не потрібна тим, кого ви знаєте, цілком можливо, що їй будуть раді в  благодійній організації. 

27. Ні - пластиковим пакетам

Щороку в світі використовується 500 мільярдів пластикових пакетів. Вони не розкладаються і найчастіше з'являються в океанах, а згодом можуть виявитися і в шлунках морських мешканців. Намагайтеся використовувати багаторазові сумки, краще паперові. 

28. Користуйтеся електронними квитками 

Ціна створення одного паперового квитка приблизно $ 10, а у випадку з електронним квитком витрачається лише $ 1. В найближчому майбутньому всі авіакомпанії світу перейдуть на електронні квитки, а поки вибирайте їх самі, якщо у вас є можливість. 

29. Відключіть зарядний пристрій 

Не потрібно залишати зарядний пристрій в розетці, коли нічого не заряджається. Багато хто не знає, що недостатньо просто відключити сам пристрій (телефон, ноутбук і т.д.), потрібно обов'язково висмикнути його з розетки, оскільки електрика при цьому все одно витрачається. 

30. Ходіть пішки 

Якщо ви завжди їздите на машині, заведіть звичку раз на тиждень, замість поїздки на автомобілі, сходити кудись пішки. Наприклад, це може бути один похід на роботу або в магазин. Крім іншого, ви ще й зміните обстановку. 

31. Використовуйте ганчіркові серветки 

Замість одноразових паперових серветок, можна придбати ганчіркові. Вигода в тому, що їх можна прати. Так вдасться заощадити й гроші на серветки, й папір.

32. ​​Підвезіть колегу 

На жаль, в більшості випадків люди їдуть на роботу в машині одні, тобто зазвичай ще три місця залишаються пустими. Спробуйте домовитися з колегою або колегами, які живуть недалеко, що ви їх підвезете. Ви не тільки зменшите кількість виділених в атмосферу парникових газів, а й можете отримати цікавих попутників. 

33. Платіть за рахунками онлайн 

За деякими підрахунками, якби всі платили за комунальні та інші послуги в інтернеті, замість використання паперових квитанцій, можна було б зберегти кілька десятків мільйонів дерев на рік. 

34. Користуйтеся інтернет-банкінгом 

Банки поки не замислюються на цим, але можна було б заощадити значні ресурси, якби всі їхні клієнти користувалися інтернет-банкінгом, замість паперової бюрократії.  

35. Використовуйте акумуляторні батареї 

Десятки мільярдів батарей виробляються і продаються щороку, й безліч із них - одноразові лужні. При цьому переробляється зовсім небагато. Купіть зарядний пристрій і пару акумуляторних батарей, вони дорожчі, але окуплять себе через кілька місяців використання. 

Джерело

 А як Ви допомагаєте планеті? Діліться у коментарях!

Контакти

 • Ресурсний центр ГУРТ
 • (044) 296 1052
 •  https://www.gurt.org.ua/

Коментарі

Ігор Алексєєв   3600 днів тому   #  

"Тим, що ви вимкнете комп'ютер, а не залишите його в сплячому режимі, ви можете заощадити до 40 кіловат електроенергії на добу." - без кіло.

 •   Пiдписатися на новi
Хренова Вікторія    3598 днів тому   #  

Ігоре, дякую! Виправили

 •   Пiдписатися на новi
Юлія Матвієнко   3590 днів тому   #  

Ми вдома збираємо папір (упаковки, рекламні буклети, використані зошити і т.д) протягом 2 років і можу повідомити, що сім'я з 3 людей, що включає 1 школярку і 1 студентку, не маючи підписки на друковані видання здатна зібрати більше 10 кг паперу на рік; при тому кожен аркуш використовується з двох сторін(дуже рідко потрібен "чистий" для якогось офіціозу, використовуємо "чернетки") і чисті листочки із зошитів видираються або відрізаються і використовуються для нотаток.
Макулатури збираємо по 12 кг другий рік поспіль. Якраз на морозиво відсвяткувати вистачає)

 •   Пiдписатися на новi
Дмитро Бородін   1601 день тому   #  

ОПИТУВАННЯ! БУДЬ ЛАСКА ПРОГОЛОСУЙ ТА ПЕРЕПОСТИ ДРУЖЕ, ЯКЩО ТОБІ НЕБАЙДУЖЕ !!! 
-------------
Cьогодні на планеті визначено 36 найважливіших глобальних проблем, що чекають людство у XXI столітті.
https://forms.gle/gjHSsEdqD64FY5Fz7

 •   Пiдписатися на новi
Ілля Вовк   2339 днів тому   #  

Відсутня 11-а порада :)

 •   Пiдписатися на новi
Дмитро Бородін   1601 день тому   #  

ОПИТУВАННЯ! БУДЬ ЛАСКА ПРОГОЛОСУЙ ТА ПЕРЕПОСТИ ДРУЖЕ, ЯКЩО ТОБІ НЕБАЙДУЖЕ !!! 
-------------
Cьогодні на планеті визначено 36 найважливіших глобальних проблем, що чекають людство у XXI столітті.
https://forms.gle/gjHSsEdqD64FY5Fz7

 •   Пiдписатися на новi
 •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.