bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Як отримати грант від Європейської Комісії: поради донора

28 квітня 2014 відбулася інформаційна зустріч представників громадянського суспільства щодо конкурсу проектів "Фонд розвитку громадянського суспільства в країнах-сусідах ЄC 2013 – Україна", який оголосила Європейська Комісія.
 
Під час заходу представники Європейської Комісії докладно поінформували про правила подання проектних пропозицій в межах конкурсу.

Загальна мета конкурсу – сприяти розвитку інклюзивного суспільства в Україні та суспільства, до якого дослухається влада. Цього планується досягти, зокрема, за допомогою зміцнення спроможностей громадянського суспільства впливати на національні реформи і демократичні зміни – особливо ті, що стосуються підвищення підзвітності державного сектору. З презентацією конкурсу більше можна ознайомитись на офіційному сайті Європейської комісії.

Примітно, що у цьогорічному конкурсі можуть брати участь лише неурядові організації, які не пов’язані із владними структурами.

Останній термін подання проектних заявок (Concept Notes) – 3 червня.

Мінімальна тривалість проекту - 2 роки, максимальна – 4 роки.

Загальний бюджет конкурсу складає 2 млн. євро. Мінімальний бюджет гранту, що може бути виділений у рамках конкурсу проектів, становить 500 тис. євро, максимальний – 1 млн. євро.

Номер конкурсу: EuropeAid/135783/L/ACT/UA

Головний документ, яким необхідно користуватись, продумуючи проектну пропозицію та описуючи концепцію, - це інструкція, основна версія якої - англійською мовою.

Поставити запитання, яке Вас цікавить у рамках підготовки проектних пропозицій, можна на офіційному сайті  до 13 травня

Про відмінності цьогорічного гранту від інших, а також про деякі особливості та пріоритети, розповіла Коломб де Мерсей, представниця Європейської Комісії у сфері громадянського суспільства і ЗМІ:
 
"Індивідуальна сума гранту складає 500 тисяч єро, але, я підкреслюю, - ми не фінансуємо  проект повністю, тому загальна сума, яку вимагатиме діяльність проекту, може бути більшою. Ми хочемо стимулювати партнерство і коаліцію, тому закликаємо організації до співпраці. Співфінансування - один із принципів, який сповідує Європейська Комісія у наданні грантів.

Великий акцент у проекті ми робимо на субгрантах. За правилами, ми не можемо надавати грант маленьким організаціям, наприклад, із невелеких українських сіл, тому заохочуємо великі недержавні організації співпрацювати з ними і залучати до проекту. Ще важливий момент - якщо ви вкажете меншу за заявлену суму - ми не розглядатимемо заявки. Грант має покривати не менше 50% витрат, але не більше, ніж 90%. Крім того, якщо бюджет проекту перевищує 100 тисяч гривень, тоді необхідно розраховувати витрати на аудитора
".

Підсумовуючи слова донора, можна виокремити основні пріоритети Європейської Комісії у наданні грантів:
  • проекти, які подаються коаліціями та консорціями;
  • фінансова підтримка третім сторонам (субгрант);
  • проекти, які спрямовані на роботу у віддалених регіонах і громадах України;
  • врахування гендерних аспектів;
  • заохочується співпраця українських і закордонних недержавних організацій.
Як повідомив Станіслав Топольницький, керівник Сектору «Громадянське суспільство та права людини» Представництва Європейської Комісії в Україні, важливо, на момент подання концепцій проектних пропозицій, аби основний учасник був зареєстрований в PADOR. Саме за допомогою цієї системи можна знайти деталі і зрозуміти, чи ваша організація має право і може претендувати на грант і відповідати вимогам конкурсу.

Чи можуть громадські організації Криму подавати заявки на отримання гранту?  Які вимоги до аудиту? Чи можуть подавати заявки молоді організації, без досвіду? Для чого потрібна реєстрація у PADORі та чи можуть подавати заявки на грант організації, які вже отримують кошти від Європейської Комісії?
 
Відповіді на ці та інші питання дивіться у відео:

Отже, партнерство є великим пріоритетом для отримання гранту. Тому, у рамках зустрічі, відбувся розгляд питання співпраці і коаліції, як важливої складової участі в конкурсі проектів: вимоги, розподіл відповідальності, бюджет та інше.

Наприклад, необхідно, щоб між партнерами була укладена специфічна угода про співпрацю, де буде визначено головного заявника, який, власне, координуватиме проект. Крім того, співзаявники мають також відповідати вимогам гранту.

Більше деталей про партнерство дивіться у відео:

Детальніше про конкурс проектів "Фонд розвитку громадянського суспільства в країнах-сусідах ЄC 2013 – Україна" можна дізнатися за посиланням.
 

 Матеріал підготували: Олександр Кульчицький та Ярина Почтаренко

Контакти

  • Європейська Комісія
  • http://ec.europa.eu/
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 5  - Нi  

Коментарі

Лилианна Семенюта   3069 днів тому   #  

Жаль, что не смогла принять участие во встрече, мне так хочется узнать, насколько возрастные ограничения (50 +) могут подходить под формулировку "врахування гендерних аспектів")

  •   Пiдписатися на новi
  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.