bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Як громадські організації можуть підвищити політичну активність українців?
28.01.2014

Українці є політично активні, так як майже 70% цікавиться політичним життям України, - пише "Преса України".

Правда, у переважної більшості ця активність зводиться до спостереження усіх політичних боїв на екранах телевізорів чи в Інтереті. 68,9% респондентів на запитання "Чи стежите ви за політичним життям країни у ЗМІ?" відповіли ствердно, а 31,1% - негативно. Про це йдеться в результатах дослідження, проведеного та оприлюдненого компанією TNS в Україні. 

Сергій Пудіч, політолог, науковий співробітник Інституту Політичної Інформації, в коментарі ГУРТу стверджує: "Це не є специфічним соціально-психологічним феноменом українців, тому що політична активність населення напряму залежить від ситуативних політичних дій в країні. Зараз навіть ті люди, які не мають і не хочуть мати жодного відношення до політики та політичних процесів в країні, теж слідкують за новинами та ситуацією. Ви можете собі уявити, що більшість людей в Англії чи Бразилії не слідкують за футболом? Ні. І це тому, що це тема номер один для комунікації між людьми. Зараз тема номер один для українців – Євромайдан, тому кожна людина є політизованою, оскільки бажає бути включеною в комунікаційні процеси соціуму".

Що за таких умов громадські організації можуть зробити для підвищення політичної активності громадян? Про це ми дізналися в представників місцевих і національних громадських організацій. 

КОМЕНТАРІ ГРОМАДСЬКИХ ЛІДЕРІВ

Світлана Закревська, президент Донецької міської громадської організації «Альянс»:

- Громадські організації можуть проводити інформаційно-просвітницьку роботу, для того, щоб повідомляти громадянам, що відбувається в країні. У нашому Донецькому регіоні люди взагалі не в курсі, що відбувається.

Також громадські організації можуть впроваджувати ініціативи, які би замінювали неправдиві джерела інформації. Наприклад, можуть створювати громадські телебачення, або громадські інтернет-портали, щоб доносити до громадян достовірну  інформацію. У нашому регіоні з цим велика проблема - інформація з офіційних джерел доходить у  перекрученому вигляді.

Громадські організації також можуть залучати людей до своєї діяльності. Це потрібно, насамперед, для того, щоб активізувати громадян. Тоді у них прокидається інтерес до того, що відбувається в Україні, у тому числі і до політичних питань. Коли людина тільки сидить біля телевізора і просто "зомбується" завдяки недостовірним джерелам інформації,  або дивиться тільки серіали, то, звичайно, - ні політичної, ні будь-якої іншої активності від неї очікувати не можна. 

Микола Орлов, голова ради громадської організації «Аналітичний центр розвитку міста «ЗЕОН» :

- Рівень політизованості нашого суспільства і так занадто великий. Тому громадським організаціям краще сфокусуватись не на політичній активності, а на політичній освіті. Необхідно зосередитися на питаннях - як стати ефективним депутатом, якими є принципи місцевого самоврядування та державного управління тощо. Також корисним можуть бути заходи з утворення фондів громад, шкіл волонтерства та фандрайзингу, навчань для соціальних аніматорів. Необхідно спонукати громади до підвищення громадської активності та розуміння взаємозв`язку - активний, свідомий громадянин спільноти та відповідальний місцевий політик. Тому, політика політикою, а громадська активність - це громадська активність.

Марта Корень, керівник ОП "Громадський Лідер" Інституту Громадського Лідерства:

- Склалося так, що громадські організації представляють соціальну ініціативу народу. Тому, саме на лідерів покладена роль формування політичної свідомості українців. На жаль, 41% населення вважає, що пересічний громадянин ніяк не може вплинути на рішення влади. Тому, щоб люди стали активнішими, треба аби громадська діяльність приносила конкретну користь їм або їхнім  сім'ям.

Громадські організації і так роблять все можливе, адже тут збираються виключно ініціативні люди, які щодня змінюють світ. Просто робити потрібно це масовіше, щоб ніхто не залишався осторонь. Якщо кожного дня людина бачитиме результати діяльності громадського сектору, то не зможе залишатися байдужою.

Наталя Ключник, заступник керівника виконавчої дирекції Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад з питань внутрішньої політики, інформації та преси, експерт Ради Європи

- Для підвищення політичної активності громадян лідери громадських організацій мають стати на передову! Саме лідери, яким довірила громадська організація представляти свої інтереси, мають активізувати свої структури.

Послухайте Майдан: люди вимагають лідерів. Тільки лідери громадських організацій зможуть роз'яснити навіщо боротися. Лідери повинні мати конкретний план дій, вмотивований і реальний. Громадяни активізуються самі, якщо за лідером буде шлейф успішних дій служіння громаді і конкретний план - як і що робити. 

Павло Подобєд, голова Київської міської організації Спілки Української Молоді в Україні:

- Важливо, щоб громадські організації допомогли українцям подолати паралізуючий страх. Слід донести інформацію про реальний стан речей не тільки до мирних громадян, але й до силовиків, які відрізані від зовнішнього світу і не мають можливості протягом вже кількох днів дивитися телебачення і користуватися інтернетом. Тим, хто ловить людей, катує, відстрілює – вже немає дороги до цивілізованого виходу із ситуації.  Очевидно, що ці суб’єкти продовжуватимуть свої дії. Натомість, ті люди у погонах, які ще не перетнули точки неповернення – мають шанс урятуватися. Отже, спонукання до роз’яснювальної роботи може бути одним з важливих напрямків діяльності неурядових громадських організацій у сучасних умовах.

Марина Говорухіна, PR-менеджер Української Гельсінської спілки з прав людини:

Фото з офіційного сайту УГСПЛ

- Фактично, діяльність правозахисних організацій у цьому напрямку - це "підбурювання" до захисту своїх прав. Головний меседж  таких організацій - не давайте порушувати свої права! І ми завжди закликали і будемо закликати людей до того, щоб вони хоча б звертались зі скаргами про порушення своїх прав, повідомляли нам про це. Організації мають забезпечити інформування та, як я вже сказала,  "підбурування" до захисту своїх прав. Внаслідок цього, політична активність українців  збільшиться і вони зрозуміють, що ця активність -  це не тільки дивитись новини, а й активно діяти.

Фото, використані у матеріалі, з особистого архіву опитуваних

А що, на Вашу думку, мають робити громадські організації для підвищення політичної активності громадян? Висловлюйте свої думки у коментарях до матеріалу!

Підготувала Ярина Почтаренко

Читайте та коментуйте свіжі матеріали місяця політичної активності на ГУРТі!

Контакти

Коментарі

Сумщенко Ірина   3727 днів тому   #  

Громадська організація , яку я очолюю не підтримує жодну політичну партію, в Статуті прописано, ми- неполітична організація.Що ми можемо? Бути толерантними до всіх членів організації, по поб'ються всі, у нас представники всіх конфесій, так би мовити і напрямів.Ми- всі УКРАЇНЦІ і головне- це стабільність!!! А з таким БАРДАКОМ , як на Майдані, досягти її неможливо. І брехня, що лише 75 процентів слідкують за політичними подіями! Слідкують всі.Я вчора бачилась випадково з деякими з фермерами- радяться- чи сяти чи ні( !!!!) Цитую-"бо з цією революцією залишимось голими"!!!Уявляєте???До чого країну довели з вашими терористичними замахами??? Досить каміння і сутичок.ПЕРЕГОВОРИ!!!

  •   Пiдписатися на новi
Сумщенко Ірина   3727 днів тому   #  

Вибачаюсь-сіяти.

  •   Пiдписатися на новi
Світлана Гапоник   3727 днів тому   #  

Я керівник «Організації роботодавців Печенізького району». В організацію входять керівники різних партій і одна з умов аполітичність. Всіх підприємців і роботодавців цікавить стабільність і при всій владі треба виживати.

  •   Пiдписатися на новi
Сумщенко Ірина   3727 днів тому   #  

Підтримую!!!! використовувати для вирішення різних проблем ЦИВІЛІЗОВАНІ методи!!!!

  •   Пiдписатися на новi
  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.