bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Думка молоді: що громадські організації можуть зробити, щоб врядування стало зрозумілим кожному?
07.11.2013

ГУРТ продовжує місяць врядування на порталі! Як свідчить попереднє відео - опитування ГУРТа, громадськість України дуже мало знає про врядування і його ефективність.

ГУРТ запитав молодих людей, що, на їхню думку, громадські організації можуть зробити, щоб врядування стало зрозумілим явищем і почало використовуватись як ефективний метод залучення громадськості до прийняття рішень і до більшої відповідальності кожного за життя громади?

Ольга Кочержук, студентка юридичного факультету

- Як на мене, громадські організації є однією з рушійних сил в демократичному суспільстві. Якщо вони беруть активну участь в житті держави, активізують свої сили і вирішують суспільні питання і проблеми, то значить, перш за все, їм необхідно донести до людей, якою силою володіє громадськість в прийнятті суспільно важливих питань. Тут йдеться і про можливість  громадського контролю над дією закону, контролю над виконанням слова закону та контролю щодо справедливого покарання осіб, що порушили закон.

Вагомою перевагою громадських організацій є те, що наше сьогоднішнє суспільство вже давно втратило довіру до владних структур, а громади,  за своєю природою,  повинні бути незалежними від влади, чим викликають довіру серед громадськості і тим самим зможуть донести до суспільства, якою ж силою воно володіє в прийнятті владних рішень та вирішенні державних питань.

Та, на жаль, сьогодні, я вважаю, громадські організації не вміють використовувати цю свою силу. Але саме вони зможуть "відкрити очі" суспільству загалом і кожній людині зокрема на їх невід'ємний вплив на долю держави і участь у прийнятті рішень.

Марічка Іванець, журналістка

- Думаю, по-перше, необхідне інформування широких мас суспільства про дієвість громадських організацій, а також про конкретні приклади вирішення проблем.

По-друге, це виведення громадських організацій в мережу, адже це заощадить час та допоможе всім членам бути завжди в темі. По-третє, громади повинні очолювати адекватні люди, які зможуть правильно окреслити поле діяльності та створити здорову атмосферу в організації. А найголовніше - це переконання, що бути членом певної громадської організації корисно, адже так можна брати участь у громадському житті та самому вирішувати важливі суспільні проблеми, не чекаючи на допомогу влади.

Іван Байдак, письменник

- Перш за все, варто відзначити, що громадські організації це саме та гілка влади, яка надає безпосередню можливість громадянам брати активну участь у формуванні свого побуту та забезпення комфортних умов проживання. Стосовно "прозорості" праці даних організацій сумнівів не виникає. Тому дане питання здебільшого адресоване самим громадянам, як робочому механізму даних органів: чому самі люди малоактивні, чому не проявляють зацікавлення? Як на мене, саме тут потрібно шукати відповіді.

Юля Бухтоярова, студентка 

- Якщо ми хочемо побудувати громадське суспільство нам не обійтись без участі громадських організацій, які здатні зробити врядування чесним та прозорим. Перш за все, наші люди не свідомі того, що вони є цими громадськими організаціями, тобто це не захмарні чиновники, а звичайні мешканці наших міст, які хочуть зробити наше життя кращим. На мою думку, громадські організації повинні донести до українців розуміння того, що кожний громадянин важливий і кожний своїм маленьким вчинком, немов гвинтик у величезному механізмі, робить крок до кращого майбутнього.

Ольга Голубінка, перекладач

- Як на мене, громадські організації повинні сприяти тому, щоб населення було залученим, насамперед, до електронного врядування, брало участь в обговореннях, відчувало свою роль у прийнятті тих чи інших рішень. В такому випадку, громадяни будуть більш проінформованими, а також матимуть можливість якось впливати на рішення урядовців. Також повинні проводитись опитування населення, голосування, що, в кінцевому результаті, повинно привести до прийняття правильних рішень, які зможуть задовольнити інтереси та потреби різних верств населення. Представники організацій могли б влаштовувати тематичні зустрічі з громадянами, спілкуватись з ними та протоколювати ідеї та пропозиції громадян, а далі - просувати їх на рівень прийняття рішень.

Ярина Зембіцька, студентка економічного факультету

- На мою думку, необхідно популяризувати діяльність громад, а отже створювати організації і громади на всіх рівнях людського розвитку, систематизувати внутрішнє середовище громади, залучити малий та середній бізнес для керування громадами (як фінансово, так і у просуванні громад). Я вважаю, що необхідно влаштовувати також різні соціальні заходи для залучення великої кількості учасників.

Андрій Карабіновський, футбольний фанат
 
 
- Громадські організації через приклади з власного досвіду повинні демонструвати те, що будь-яка людина чи група людей можуть досягнути суспільно корисного результату. Необхідно проводити семінари, молодіжні конференції, вести просвітицьку діяльність. Інформація про врядування має поширюватися в ненав'язливій формі, щоб людина виявляла цікавість.
 
Ірина Пуцята, аспірантка 

- Я думаю, що громадським організаціям основну увагу потрібно зосереджувати на молодих людях, зацікавлювати їх долученням до прийняття рішень.Тоді молодь буде поширювати ці здобуті знання і обмінюватиметься досвідом зі своїми друзями, однолітками чи однодумцями. Думаю, що так можна донести ідею ефективного врядування до кожного з нас.  

Юрій Кохан, юрист

- Поняття «врядування» є багатозначним. Але, загалом, - це  процес реалізації влади в суспільстві, спосіб її здійснення заради задоволення потреб та вимог людини (громадянина).

Актульним у цьому руслі є вислів А.Лінкольна - "government of the people, by the people, for the people", що у перекладі на українську означає - "уряд створений народом, що здійснює врядування силами народу і для народу".

Щодо врядування, то вважаю, що саме громадські організаці мають показати приклад кожній людині, залучаючи її до прийняття рішень. А тим самим, нагадати державним діячам, що влада в Україні повинна здіснюватися для задоволення потреб звичайних громадян, а не їх обману, грабунку і розбудови власного бізнесу та збагачення.

Соціальні програми, які сьогодні пропонуються урядом практично не працюють, а на їх реалізацію витрачаються колосальні кошти державного бюджету. Навіщо такий спосіб реалізації влади? Достатньо залучати кожну людину зокрема і всіх разом до прийняття рішень і відповідальності за це. Я вважаю, що це принесе хороший результат для розбудови громадянського суспільства.
 
Оля Павлик, студентка  факультету міжнародних відносин

- Я не спеціаліст у цьому питанні, але думаю, що громадські організації повинні залучати якомога більше людей до співпраці, можливо, шляхом мітингів, акцій, заходів. Вони самі повинні хотіти залучати людей до прийняття рішень і агітувати до цього громадськість. Щоб врядування стало зрозумілим явищем, треба про нього говорити: ЗМІ повинні писати про це, а громадські організації мають пояснювати самим людям, що таке врядування і своїм прикладом показувати, як воно може бути ефективним у прийнятті рішень.

Валентина Дрищук, медіа - експерт

- Навіть якщо багато людей  не розуміють етимологію слова врядування, то, принаймні, знають (нехай і інтуїтивно) про існування такого способу організації діяльності громади і вирішення загальних питань.

Проблема швидше в тому, що люди не вірять в ефективність врядування на будь-якому рівні. Це пояснюється тим, що позитивних прикладів знають не так багато, а звідси випливає і байдужість до механізмів та суті врядування.

Громадські організації  можуть боротися з нігілізмом, наприклад, проводячи моніторинг проблем громад, і після того як буде знайдено таку, що стосується кожного, сприяти її вирішенню шляхом залучення до процесу кожного. Важливою є демонстрація результатів впливу участі кожного на роботу делегованих осіб і роз'яснення щодо механізмів впливу на інших рівнях.

Підготувала Ярина Почтаренко

Долучайтесь до дискусій та обговорень теми врядування на порталі ГУРТ! Слідкуйте за останніми оновленнями із теми врядування: Місяць врядування на порталі ГУРТ: долучайтеся!

Увага! Копіювання доступне лише для зареєстрованих користувачів порталу ГУРТ. Реєстрація займає менше однієї хвилини.

 

Контакти

  • https://gurt.org.ua/

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.