bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Пропонуємо подумати та попрацювати для себе

Кому потрібний організаційний розвиток (ОР) і як підвищити ефективність інвестицій в розвиток спроможності організацій громадянського суспільства (ОГС) України? На що саме мають бути спроможні місцеві ОГС та як подолати прірву між організаційними потребами ОГС і фактичними потребами громад та цільових груп, з якими/для яких ОГС працюють?

Відповіді на ці питання знайти не просто, але ці відповіді дозволять вивести розвиток організацій громадянського суспільства України на якісно новий рівень.

Невелика група експертів виступила з ініціативою щодо підготовки загальної стратегії з ОР. В додатку надаємо перший драфт концепції.

Ми хочемо обговорити її в середині експертного середовища ОГС, а потім перекласти англійською та надіслати донорам, які підтримують ОР з тим, щоб вони врахували наші побажання.

Пропонуємо вам долучитись до обговорення та доопрацювання концепції загальної стратегії з ОР. Чекаємо на ваші побажання, коментарі, рекомендації!

Любов Паливода

Лариса Татаринова

Богдан Маслич

Контакти

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 17  - Нi  

Коментарі

Башун Олена    3310 днів тому   #  

Дуже користно

 •   Пiдписатися на новi
Юрій Шевчук   3309 днів тому   #  

Правильна і вчасна ініціатива.

 •   Пiдписатися на новi
Наталія Кузовеніна   3309 днів тому   #  

Так, тема цікава і актуальна і концепція виглядає реалістичною для втілення, але мені здається, що ще треба продумати стандарти, до яких ОГС повинні дотягувати, щоби з ними були зацікавлені працювати донорські організації, тоді дійсно мотивація ОГС в розбудові своїй спроможності буде зростати. Це має бути загально прийнятно для всіх ОГС України, як, наприклад, в Молдові.

 •   Пiдписатися на новi
Інна Пузанова   3309 днів тому   #  

Цікава пропозиція. Треба зробити дорожню карту стратегічного розвитку, а потім періодично зустрічатися і обговорювати виконання всіх пунктів карти, щоб все намічене реально втілювалася у життя. Тоді будуть реальні результати. А тема дійсно нагальна і дуже актуальна.

 •   Пiдписатися на новi
Інна Пузанова   3309 днів тому   #  

Цікава пропозиція. Треба зробити дорожню карту стратегічного розвитку, а потім періодично зустрічатися і обговорювати виконання всіх пунктів карти, щоб все намічене реально втілювалася у життя. Тоді будуть реальні результати. А тема дійсно нагальна і дуже актуальна.

 •   Пiдписатися на новi
Борис Кудар   3308 днів тому   #  

Предлагаемая концепция организационного развития украинских негосударственных организаций – это попытка «объединить дух свободы и дух религии». Стандартизация, как и любое другое универсальное понятие, сродни религии: «следуйте стандарту, и будет вам счастье». В тоже время повышение уровня оргразвития - это творческий управленческий процесс. Творчество сложно загнать в рамки стандартов. Когда нам удастся решить эту головоломку, мы сделаем значительный шаг вперед в формировании культуры управления организациями гражданского общества.

 •   Пiдписатися на новi
Юрій Пивоваренко   3308 днів тому   #  

Чудова ініціатива! Дякую!

Пропоную додати в Стратегію такі моменти:

Ціль 3. Надати доступ ОГС до послуг з організаційного розвитку
· Налагодити регулярне проведення масштабних проектів за спільної участі багатьох організацій (взаємодія між ними під час здійснення масштабних проектів сприятиме розвитку їх спроможності).

ЦІЛІ
Короткотривалі
* Бібліотека (до 100 одиниць українською, російською, англійською мовами) – матеріали мають бути добре ілюстрованими і зручними для сприйняття (можливо, переважно це будуть PPT- або Prezi-презентації, або відео);

 •   Пiдписатися на новi
Василь Полуйко   3308 днів тому   #  

Підтримую, свою позицію спробую викласти найближчим часом у своєму блозі.

 •   Пiдписатися на новi
Юлія Ращупкіна   3307 днів тому   #  

Я маю рекомендацію до Вашої стратегії:

Включити гендерний аналіз до концепції організаційного розвитку, що означатиме:

1) аналіз організаційної культури (як цінності, норми, символи
організації відтворюють маскулинність звичної для укр. суспільства
ієрархії, чи навпаки просувають рівне становище жінок в орг. розвитку)
2) аналіз орг. структур (хто приймає рішення, горизонтальна чи
вертикальна структура управління наявна в орг., кількість жінок у
правлячих органах, різниця у ЗП, посадових обов'язках та функціях в
орг тощо)
3) аналіз орг. практик (різниця у ЗП, посадових обов'язках та
функціях в орг між жінками та чоловіками, політика рекрутування
тощо).

Без гендерного підходу до організаційного розвитку навряд чи можна
говорити про повноцінний, гармонійний організаційний розвиток, що
базується на принципах соціальної справедливостї та демократичної
репрезентативності

 •   Пiдписатися на новi
Наталья Суминова   3302 дні тому   #  

Юлия, при чем тут гендерные всплески? Везде и так - одни женщины. Сплошной матриархат. Дайте мужчинам простор для действий и маневров, должны же они стать, когда-либо МУЖчинами.

 •   Пiдписатися на новi
Богдан Маслич   3307 днів тому   #  

Шановні колеги,
Ініціатива розробки загальної стратегії організаційного розвитку ОГС України викликала значний резонанс. Ми отримали велику кількість листів з питаннями, ідеями, пропозиціями. Зараз існує питання: як зробити так, щоб усі зацікавлені змогли взяти участь у процесі доопрацювання стратегії?
Пропонуємо: 18 жовтня 2012р. з 11:00 до 13:00 провести зустріч для обговорення подальших кроків та створення робочого плану доопрацювання і просування стратегії. Запрошуємо усіх, хто зможе в цей час прийти в офіс Творчого центру ТЦК за адресою: м. Київ, проспект Бажана 30, к. 8 http://ccc-tck.org.ua/text/about/adress.html Зустріч транслюватиметься на порталі ГУРТ в режимі реального часу, тому всі бажаючі зможуть побачити та почути, що відбувається, а за допомогою Skype зможуть дистанційно взяти участь в обговоренні.

 •   Пiдписатися на новi
Богдана Стельмах   3307 днів тому   #  

Я би ще додала програму підготовки тренерів. Оскільки тренінги сьогодні читає мало не кожна ГО, загубитися в просторі якісних і неякісних дуже просто. Було би непогано (і ця потреба давно назріла) підготувати сертифікованих тренерів із різних напрямків і створити своєрідну базу даних. Таке практикується сьогодні в бізнес-середовищі.

 •   Пiдписатися на новi
Юрій Пивоваренко   3306 днів тому   #  

"як зробити так, щоб усі зацікавлені змогли взяти участь у процесі доопрацювання стратегії?"
Для цього пропоную створити Google-документ (https://drive.google.com/), додати в нього усі наявні пропозиції і зауваження, і надати до нього доступ на коментування усім, хто хоче зробити свій вклад у доопрацювання стратегії.

 •   Пiдписатися на новi
Богдана Стельмах   3306 днів тому   #  

Цілком згодна з паном Юрієм. Такий спосіб дасть можливість одночасно всім учасникам групи бачити зміни і не повторюватися в пропозиціях

 •   Пiдписатися на новi
Валерій Панько   3305 днів тому   #  

Щоб не здалося, що провайдери послуг вирішили влаштувати міжсобойчик, варто вийти за рамки третього сектора. Адже ми живемо у відкритій системі суспільних відносин, яку в принципі не хвилюють внутрішні проблеми громадських організацій, провайдери чи якість їхніх послуг.
Якщо у пропонованому документі акцент робиться на "навчимо, поінформуємо і дамо дружній пендєль", то варто включити принцип "спробуй і отримай досвід успіху" через виконання проектів за механізмом соціального замовлення. Тоді й суспільство заворушиться (як бюджетні кошти використовуються), і організації будуть зацікавлені в укріпленні (хочеш бюджетної підьтримки - доведи свою спроможність).

 •   Пiдписатися на новi
Орлов Микола    3305 днів тому   #  

У викладеному першому варіанті, представленому ГУРТом всі речі є логічними і такими що потрібні на сучасному етапі в Україні. Проте це ланцюжок ОГС-провайдери-підготовка провайдерів він як би внутрішне мале коло руху ОГС по спіралі. А ось взаємозвязок з донорами і соціально відповідальним бізнесом прослідковується у цьому варіанті слабше. Можна і треба увязати це між собою, додав велике коло фінансування розвитку ОГС. Я не включив в це коло владу, тому що вона поки що лише на словах декларує прагнення до розвитку громадянського суспільства. Далі ще багато розмістив тут(1 сторінка) http://kerivnyk.org.ua/rozvitok-gromadyanskogo-suspilstva-propozici%D1%97-vid-ekspertiv.html

 •   Пiдписатися на новi
Володимир Волох   3294 дні тому   #  

Шановні колеги! Прошу всіх спуститись на землю! Раджу Вам уважно вивчити піраміду Маслоу - це система людських приорітетів і тоді Ви дійсно зрозумієте, що організаційний розвиток ОГС в Україні повинен мати надійний матеріальний фундамент. А все інше тільки балачки. Коли я розмовляю зі своми колегами на Запоріжжі, щодо активної громадської діяльності та організаційного розвитку організацій, більшість з них відповідає так: "Немає часу на повільні танці". Час - це самий дорогий ресурс і мало хто бажає його змарнувати. Раджу Вам проїхатись по містам і містечкам України, зустрітись з представниками ОГС та вивчити їх думку щодо організаційного розвитку своїх організацій. А ще потрібно знати кількість зареєстрованих ОГС в цьому місті (регіоні) і тоді Ви зрозумієте, що не може громадянське суспільство розвиватись на піщаному фундаменті. На мою думку без матеріальної мотивації розвитку не буде. Тому пропоную в стратегію організаційного розвитку ОГС включити такий розділ: "Механізми фінансування організацій громадського суспільства".

 •   Пiдписатися на новi
Михайло Коновалов   3294 дні тому   #  

Згоден з паном Володимиром. Розділ "Механізми фінансування організацій громадського суспільства" дуже важливий, навіть найважливіший. Практичне вирішення питання фінансування на всіх рівнях і можливостях забезпечить розвиток ОГС і посприяє розвитку суспільства, вирішенню крнкретних проблем. Євгєн Вєга, МСМТ.

 •   Пiдписатися на новi
 •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.