bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Відбулася фінальна подія проєкту «Спадщина для розвитку II»

Нагадаємо, що проект був продовженням проекту «Спадщина для розвитку: підвищення громадської участі у збереженні та використанні потенціалу спадщини місцевих громад». Метою проекту було залучити потенціал молоді та надати молодим лідерам громад навички розумного управління потенціалом спадщини в інтересах місцевого розвитку, а також створити для них можливості реалізувати власні креативні ініціативи у своїх громадах.

Як і попередня ініціатива, проект передбачав практичне навчання лідерів ОГС основам інтерпретації спадщини, підготовку інтерпретаційних планів для громад та надання суб-грантів для проектів, що спрямовані на початок виконання цих інтерпретаційних планів. Зокрема, у червні 2021 року було організовано та проведено майстерню інтерпретаторів спадщини для 20 лідерів молодіжних ініціативних груп з 14 областей України. Ініціативи учасників майстерні із залучення громадськості до збереження місцевої спадщини через її інтерпретацію, пройшли ретельний відбір. В результаті – було надано грантову підтримку проекту для 5 ініціатив, в т.ч. «Фестиваль Mamont Fest – візитівка Понорницької громади» (ГО «Мамонт Фемілі», Чернігівська область), «Створення віртуального туру прилуцькою фортецею 17-19 ст.» (БО «Мистецькі барви», м. Прилуки Чернігівської області), «Фестиваль культурної спадщини Kizim юшка Fest» (ГО «Трансформація», Білозерська ТГ Херсонської області), «Новий Розділ – місто народжене сіркою» (БО БФ «Спадщина. УА», м. Новий Розділ Львівської області), «Волонтерська лабораторія заради порятунку спадщини замку Краснодвір» (ГО «Надвірнянський туристично-інформаційний центр», м. Надвірна Івано-Франківської області).

Загалом, враховуючи результати попереднього етапу проекту, суб-гарнтери досягнули суттєвих результатів, які стали можливими лише завдяки об’єднанню зусиль, розбудові партнерства, налагодженню професійних зв’язків та можливостей, створених Go!Heritage. Так з 2019 до 2022 років лідери мережі підготували плани інтерпретації культурної і природної спадщини для 18 громад з 13 областей України, а також досягнули суттєвих зрушень у залученні мешканців громад до збереження локальних історій, старожитностей, у ревіталізації «комунальних» замків та палаців.

Про здобутки суб-грантів красномовно свідчать цифри: 8 меморандумів / домовленостей між ОГС-виконавцями, місцевою та регіональною владою щодо спільних ініціатив довкола спадщини, 6 волонтерських загонів з порятунку спадщини, понад 2250 відвідувачів презентаційних та навчальних подій, тренінг та 10 презентацій з залученням преси, 25 спонсорів та меценатів волонтерських ініціатив, у коштах - 150 тис. грн. залучено для відновлення спадщини, 11 толок на занедбаних об’єктах, 10 експедицій (інтерв’ю) з носіями спадщини для створення історій для інтерпретації, 2 елементи благоустрою об’єктів (паркан, бруківка), 8 промоційних банерів, 3 інтерпретаційні відеоролики, 1 повнометражний інтерпретаційний фільм, 2 креативні фотозони, 10 декорацій/костюмів для перформенсів, 2 експозиції на об’єктах спадщини, 4 види інтерпретаційних публікацій (5000 примірників), 3 нових туристичних маршрути, і навіть 1 камерний концерт на руїнах замку.

На жаль проектом не вдалося реалізувати «живу» підсумкову конференцію, яка планувалася як масштабний промоційний захід для Go!Heritage, через брутальне вторгнення РФ та воєнний стан в Україні. Нам довелося переглянути наші активності та переформатувати їх з максимальною користю у цей трагічний для країни та людей час. Зокрема, ми організували тури для вимушено переміщених осіб, що тимчасово проживають на Івано-Франківщині, до місць місцевої культурної та природної спадщини. Для цього було запрошено тих ВПО зі Сходу та Півдня України, які мають стосунок до креативних індустрій. У такий спосіб команда проекту та Go!Heritage знайшли однодумців, здатних генерувати потрібні суспільні зміни. З іншого боку тури мали значний терапевтичний та інтеграційний ефект для їх учасників.

Через участь в чотирьох подорожах, організованих в межах проекту, вони познайомилися зі сторітейлерами, майстрами, іншими місцевими знаменитостями, спробували «пірнути» у місцевий стиль життя та оволодіти традиційними культурами праці. Завдяки долученню до живої спадщини, вони поступово зцілювалися від травматичного досвіду та легко інтегрувалися у місцеве соціальне середовище.

На фінальній онлайн-події проекту вони відзначили унікальність отриманого досвіду та свою готовність долучатися в якості волонтерів до проектів, пов’язаних з використанням потенціалу місцевої спадщини Go!Heritage.

Успіх проекту став передумовою для його продовження. Наступна ініціатива АРПІ за підтримки NED «Адвокати спадщини» розпочинається вже у вересні. Про її мету, завдання та плани впровадження читайте у наступній публікації.

Запрошуємо слідкувати за нашими ресурсами в соц-мережах та за веб-сторінкою: arpi.org.ua. Запис круглого столу з ключовими презентаціями та дискусіями розміщено на YouTube https://youtu.be/6TBTWh1Ac2A.

Дякуємо всім, хто разом з нами розділяв задоволення від реалізації цієї ініціативи. Також ми запрошуємо партнерів надалі підтримувати нашу спільну діяльність, а нових учасників активно долучатися. Щиро сподіваємось, що разом ми звільнимо країну від наслідків пекельного хаосу та втримаємо українську ідентичність, наш матеріальний та нематеріальний спадок від непоправних втрат.

Контакти

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.