Марина Порошенко привітала переможців Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності

17 травня 2018 року Марина Порошенко завітала з візитом до Одеського центру професійно-технічної освіти. Перша леді зустрілася з учнями інклюзивних груп, зокрема тими, що отримують професію у навчально-практичному центрі (НПЦ) з підготовки монтажників санітарно-технічних систем та устаткування, створеному в рамках проекту «Державно-приватне партнерство для поліпшення санітарно-технічної освіти в Україні».

В Одеському навчальному закладі реалізується всеукраїнський експеримент, спрямований на розвиток інклюзивного освітнього середовища та сприяння соціальній інтеграції дітей з особливими освітніми потребами. У навчанні використовуються сучасні технології: учні спілкуються за допомогою смартфонів – ставлять запитання майстру і отримують зворотній зв’язок.

«На спеціальності «Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування» у нас навчається 8 учнів з вадами слуху, зараз вони на 2-му курсі. Загалом в нашому навчальному закладі 32 учні з особливими освітніми потребами (з порушеннями слуху), - розповідає Іван Болокан, координатор НПЦ, майстер виробничого навчання. – Сьогодні Марина Порошенко побачила реальних дітей, які отримують робітничу спеціальність сантехніка. У нашому НПЦ, створеному в рамках проекту «Державно-приватне партнерство для поліпшення санітарно-технічної освіти в Україні, учні працюють із найсучаснішим обладнанням, використовують гаджети та отримують допомогу викладачів-сурдоперекладачів».

Перша леді побажала успіху у навчанні учням, щоби їхні навички, які вони отримають в навчальному Центрі, знадобилися їм в професійному житті.

Керівництво ПТНЗ з гордістю представило також хлопців, які отримали перше місце на Всеукраїнському конкурсі фахової майстерності, що пройшов 26 квітня в Києві. Марина Порошенко привітала переможців, які сказали, що їм подобається професія і вони впевнено досягають у ній успіхів.

В Одеському ПТНЗ прогнозують, що в майбутньому кількість учнів в інклюзивних класах збільшуватиметься, і молодь з особливими освітніми потребами зможе отримувати практичні та затребувані на ринку професії.

Одеський центр професійно-технічної освіти бере участь в українсько-швейцарському проекті «Державно-приватне партнерство для поліпшення санітарно-технічної освіти в Україні», що фінансується Швейцарською агенцією розвитку та співробітництва (SDC) у партнерстві з компанією «Геберіт Трейдінг» (Geberit) та виконується Ресурсним центром ГУРТ за підтримки Міністерства освіти і науки України. Проект спрямований на створення сучасної системи підготовки учнів професійно-технічних навчальних закладів з професії монтажник санітарно-технічних систем та устаткування. Завдяки проекту було створено 25 навчально-практичних центрів для монтажників санітарно-технічних систем та устаткування в різних областях України.

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 4  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi

Мої активи

Нові можливості з ГУРТом! 

Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.