У неділю, 13 травня 2018 року, відбувся перший тренінг для тренерів Олександрійщини. Навчання здійснюється з ініціативи Анни Орловської, тренера з організаційного розвитку Vashart_gallery за підтримки Young Agents of Change.
Учасниками тренінгу стали громадські активісти, представники місцевого самоврядування та системи безоплатної правової допомоги. Під час навчання вони розробили три фандрейзингові кампанії: створення інклюзивного майданчику для дітей з особливими потребами, запуск менторської програми для сільських жінок-лідерок, відкриття громадського простору для місцевих активістів.
Головні тези з тренінгу:
Грошей завжди мало. Людям легше ділитися ресурсами, що в них є.
Є різні види ресурсів: фінансові, людські, технічні, матеріальні та інтелектуальні.
Ми не просимо, а залучаємо ресурси на добру справу.
Кожне слово має своє відмінне значення. Не слід прирівнювати благодійника до філантропа, донора, спонсора, інвестора, мецената. У кожного з них свої відмінні мотиви, слід враховувати їх у фандрейзинговій кампанії.
Гроші як вода, слід знати коли відкриваються крани і час підставляти відро. Якщо у людини не має грошей, то вона не зможе зробити пожертву навіть за великого бажання. Для успішного фандрейзингу важливо обрати вдалий час.
Прозорість і вдячність ідуть пліч о пліч з успішною фандрейзинговою кампанією. Дякуйте своїм жертодавцям, звітуйте публічно про залучені ресурси.
Забудьте про скромність, але й не скочуйтеся до нахабності. Це дві крайнощі, яким не місце в фандрейзингу.
Створюйте дієві бази даних, системно підтримуйте контакти з жертодавцями.
Записувала: Антоніна Олійник
Коментарі
Дякую!