Відбувся перший круглий стіл науковців з питань психології ЛГБТ спільноти

4 грудня 2017 року під Києвом відбувся круглий стіл на тему «психологія спільноти ЛГБТ: наукові дослідження, результати, проблеми, перспективи».

У заході взяли участь представники громадських ЛГБТ організацій, а також більше шістдесяти науковців, представників наукових інститутів, факультетів психології та соціології провідних вищих навчальних закладів столиці.

Відтоді як український уряд неодноразово засвідчив твердість своїх намірів щодо європейської інтеграції України та впровадження універсальних цінностей з прав людини в нашій державі, питання забезпечення рівних прав для ВСІХ громадян України, в тому числі представників ЛГБТ спільноти, все частіше стає предметом активних політичних, громадських та наукових дискусій.

Тема психології ЛГБТ спільноти на сьогодні ще залишається недостатньо вивченою в Україні. Саме тому українські науковці, активісти та громадські діячі зібралися, щоб обговорити актуальні напрями для проведення спільних досліджень та розвитку наукового співробітництва як в межах України, так і з залученням університетів Західної Європи та США.

Після привітальних слів та знайомства учасників, круглий стіл було продовжено дискусією з приводу використання гомофобних настроїв населення для політичних маніпуляцій. Також протягом дня обговорювалися проблеми ЛГБТ родин, психологічні травми, з якими стикаються ЛГБТ діти та підлітки в школах та повсякденному житті, тема крос-гендерної ідентичності, доступ до якісних медичних послуг для ЛГБТ людей, тощо.

Підсумком заходу стала загальна резолюція – підтвердження актуальності теми психології ЛГБТ спільноти для української науки. Було запропоновано найближчим часом започаткувати міждисциплінарну групу з питань дослідження психології ЛГБТ людей та суміжних питань та об’єднати зусилля  української академічної спільноти з роботою західних експертів для більш глибокого вивчення поки що нової для України тематики та її подальшого розвитку. 

Круглий стіл є результатом спільної роботи Інституту психології  імені Г.С. Костюка НАПН України, Української асоціації організаційних психологів  та психологів праці, а також громадської організації «Батьківська Ініціатива «Терго». Вже кілька років поспіль «Терго» активно працює з батьками та рідними ЛГБТ дітей, а також проводить тренінги з толерантності для представників сфери освіти. Організацію підтримує Уряд Німеччини через  Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та міжнародна неурядова організація «Freedom House» в Україні.

Додаткова інформація:

ГО «Терго» — громадська ініціатива з латинською назвою «Терго», що означає «тил», з’явилась у Києві у 2013 році. Головна мета — об’єднати батьків, родичів, близьких і друзів осіб ЛГБТ, які піклуються про життя своїх дітей та родичів в Україні.  

Довідка: Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами німецької співпраці з Україною є:  демократія, громадянське суспільство, державне управління, децентралізація, енергетика та сталий економічний розвиток. Окрім пріоритетних напрямів німецька співпраця охоплює, зокрема, підтримку подолання кризових ситуацій на сході України, а також співробітництво у сфері запобігання ВІЛ/СНІД.

Контакти

  • iryna.nahorna@giz.de
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 1  - Нi  

Коментарі

Ігор Алексєєв   307 днів тому   #  

Надзвичайно важлива і хороша новина!
У нашому суспільстві питання статусу ЛҐБТ є предметом великих суперечок, геть до силових протистоянь, і це має далекосяжні політичні наслідки.
На цьому тлі дуже рідко почуєш справді наукові арґументи із будь-якого із боків.
Тому дуже важливо, щоби наука якнайшвидше з'ясувала істину у цьому питанні.

  •   Пiдписатися на новi
  •   Пiдписатися на новi

Мої активи

Нові можливості з ГУРТом! 

Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.