Активісти збирають 10 тис. підписів за невідворотність покарань за порушення виборчого законодавства

Наприкінці жовтня Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» Інституту «Республіка» стартувала зі кампанією збору 10 тисяч підписів. Станом на перше листопада вже зібрано 1116 підписів.

Інститут Республіка

Наприкінці жовтня Всеукраїнська ініціатива “Активна Громада” Інституту “Республіка” стартувала зі кампанією збору 10 тисяч підписів. Станом на перше листопада вже зібрано 1116 підписів.

Активісти розробили петицію до Верховної Ради України та Міністерства внутрішніх з вимогою неминучості покарань за підкуп виборців. Таким чином, Інститут хоче домогтися підвищення якості виборчого процесу, зокрема, сприяти впровадженню ВРУ змін до виборчого законодавства у контексті невідворотності покарань.

Адже на сьогодні лише в поодиноких випадках особи, які порушували закон, були притягнуті до відповідальності. Наприклад, на позачергових виборах 2014 року до Верховної Ради України, за інформацією МВС, зареєстровано 4069 заяв щодо порушення виборчого законодавства, 131 з них стосувалася підкупу виборцівЯк наслідок, за даними Генеральної прокуратури України, впродовж 2014 року порушено 501 кримінальне провадження за порушення виборчих прав громадян, з яких 215 закрито. По решті 194 - рішення не прийняті до кінця звітного періоду поточного року.

Така ситуацію призводить лише до зниження довіри до демократичних інститутів та зниження якості політики загалом.

З метою створення дієвих стимулів для дотримання кандидатами на виборах чесних правил боротьби та поваги до вимог виборчого законодавства. А також з ціллю підвищення довіри до владних інститутів,зокрема й виборних органів, вимагається:

 • від Верховної Ради України – передбачити дієві покарання за всі порушення виборчого законодавства та кримінальну відповідальність за непрямий підкуп виборців – здійснення передвиборної агітації, що супроводжується безкоштовним або пільговим наданням робіт, товарів і послуг виборцям; створити дієвий та ефективний механізм забезпечення невідворотності покарання за непрямий підкуп виборців.
 • від Міністерства внутрішніх справ України – забезпечити ефективне викриття та розслідування виборчих злочинів та інших пов’язаних із виборами порушень, а також притягнення до відповідальності всіх без винятку порушників вимог законодавства про вибори.

Запрошуємо небайдужих та активних громадян долучатися до підписів. Для цього варто сконтактувати з представником “Активної Громади” у вашому місті.

Контакти

 • Наталія
 • 093 287-57-89
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 2  - Нi  

Коментарі

Олександр Малицький   345 днів тому   #  

Ноги корупції ростуть з преференцій, які дає статус нардепа. Позбавте його депутатської недоторканності за кримінальні злочини і туди не полізуть бандити. Позбавте гонорарів за ситуативне голосування і перехід до ін. партії і не полізуть шахраї. Позбавте премій за лобіювання і не підуть олігархи. Не давайте по 2-3 квартири у столиці за кожну каденцію, т. зв. "депутатських" на ремонти під'їздів і дитмайданчики посеред дороги для купівлі майбутніх виборів і відпадуть псевдопартії. Звільняйте за невиконання передвиборчих програм та за 2-3 дні прогулів і забороніть лікуватися у спецлікарнях і за кордоном і балотуватимуться лише незаможні бо порядні фахівці-патріоти. Партіям такі непотрібні, але виборці, нарешті, отримали би можливість голосувати не за абстракну партію, яка, крім обіцянок, нічого й не збирається міняти, а за програму, яка має бути зареєстровану в Мінюсті і бути обов'язковою для виконання.
Нинішнє виборче законодавство підтримувати нема сенсу, бо воно суперечить Конституції (ст. 3, 5, 21, 24 і ще двом десяткам), а отже не може зватися законом і обрані за ним органи не є легітимними.
Нас ціла команда і ми готові збирати підписи за приведення виборчого законодавства у відповідність Основному Закону України.
З повагою, Олександр Малицький, 093-5549446, Миколаїв

 •   Пiдписатися на новi
Алексей Игоревич Потоцкий   344 дні тому   #  

Где ссылка на петицию?

 •   Пiдписатися на новi
Ігор Алексєєв   342 дні тому   #  

просто треба ліквідувати державний сектор економіки :-)

 •   Пiдписатися на новi
Андрій Марків   344 дні тому   #  

Потрібно збільшити вимоги до кандидатів, наприклад:
Виконувати перевірку усіх кандидатів у державні службовці, що обираються шляхом виборів (президента, депутатів) на причетність до корупційних злочинів, співпрацю із спецслужбами або схильність до корупції чи державної зради, з використанням поліграфа (детектору брехні).
Вказану перевірку також застосовувати до кандидатів у державні службовці, які призначаються - міністри, судді, прокурори, керівники державних підприємств (з річним оборотом більше 1 млн. грн.), вищого і старшого офіцерського складу Збройних сил України та СБУ, кандидатів на посади в Національне антикорупційне бюро.
Особи, що відмовились від проходження перевірки або її не пройшли, не можуть бути зареєстровані в кандидати на вказані державні посади.
Хто за, голосуйте за петицію тут https://petition.president.gov.ua/petition/39362

 •   Пiдписатися на новi
Сергій Дрьомов   343 дні тому   #  

Шановні колеги! Проблема насправді надзвичайно актуальна, Проте, вважаю за доцільне надати свої коментарі з цього приводу. Як на мене, питання сформульовано недостатньо коректно. У кримінальному праві України немає принципу невідворотності покарання, адже його існування суперечить іншим принципам та унеможливлює застосування таких важливих інститутів як звільнення від кримінальної відповідальності, звільнення від кримінального покарання, амністія, помилування (в доцільності існування якого у мене особисто є великі сумніви), добровільна відмова при незакінченому злочині. Натомість існує принцип невідворотності кримніальної відповідальності. А це, як кажуть в Одесі, дві великі різниці! З існуючих трьох форм реалізації кримінальної відповідальності лише одна передбачає обов"язкове призначення покарання і його відбування!
Разом з тим, хочу зазначити, що у виборчому законодавстві деяких країн існує механізм, яким передбачається право громадянина "продати" свій голос державі. У такий спосіб частково вирішується проблема підкупу виборців. Вважаю, що Україна повинна вивчити це питання та, можливо, передбачити подібний механізм у національному виборчому законодавстві. Як на мене, вирішити будь-яку проблему виключно репресивними методами неможливо. Доволі часто застосування такого підходу призводить до протилежного ефекту.
З повагою
Сергій Дрьомов

 •   Пiдписатися на новi
Ігор Алексєєв   342 дні тому   #  

Багородний почин!
Але стаття є дуже неповною без згадки, що 2004го Верховний Суд України констатував фальсифікації на президентських виборах, але не зазначив, хто ж у них був винен.
Таким чином ми отримали пізніше найздібнішого правителя, який зробив аж дві революції і тепер покараний хамлом за те, що провів з'їзд депутатів у Харкові на день пізніше, бо не так швидко рухалися його камази із грошима.

 •   Пiдписатися на новi
 •   Пiдписатися на новi

Мої активи

Нові можливості з ГУРТом! 

Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.