bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Конкурс грантів «Консолідуємося заради перемоги України»
30.05.2022

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій  в межах програми «Громадськість за демократизацію», яка фінансується Європейським Союзом, оголошує конкурс грантів «Консолідуємося заради перемоги України».

Мета — надати підтримку ОГС, які впроваджують гуманітарні і волонтерські ініціативи, інформують суспільство про виклики і шляхи допомоги громадянам, консолідують громадян й громадські організації навколо волонтерства та впроваджують заходи щодо протидії дезінформації з боку ворога.

 

Пріоритети конкурсу: 

Проєктні пропозиції, що подаються на конкурс, мають передбачати діяльність організації за одним або кількома з тематичних пріоритетів цього конкурсу:

 • Допомога поруч - надання підтримки внутрішньо переміщеним особам в центрах гуманітарної підтримки та волонтерських центрах для ВПО в містах-хабах Вінниця, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Львів, Полтава, Ужгород, Чернівці. Перелік міст не є вичерпним, підтримка також буде надаватися центрам для ВПО з інших регіонів України.

Пріоритети підтримки: гранти надаватимуться ОГС, які надають допомогу ВПО в гуманітарних та волонтерських центрах. Підтримка може надаватися на аналіз безпосередніх потреб ВПО, на управління та координацію допомоги ВПО, на інституційну підтримку ОГС, які координують діяльність центрів та залучають волонтерів, підтримку інформаційно-просвітницьких та комунікаційних заходів для ВПО. 

Прохання звернути увагу, що витрати на закупівлю гуманітарної допомоги не фінансуються.

 • Тримаємо зв’язок - налагодження комунікації між особами/організаціями, які потребують допомоги (ВПО, люди на тимчасово окупованих територіях, поранені, люди, які перебувають у небезпеці тощо) і тими, хто може її надати (забезпечення медикаментами, надання притулку, перевезення тощо).

Пріоритети підтримки: гранти надаватимуться ОГС, які на постійній основі займаються збором, обробкою та поширенням відповідної інформації та підтримують розвиток і функціонування різних комунікаційних каналів (зокрема інформаційні портали та платформи) в різних регіонах України. В описі проєктної пропозиції потрібно зазначити стратегію розвитку відповідних інформаційних ресурсів. Ю

 • Незламні громади - ініціативи щодо пом’якшення різних негативних наслідків війни у територіальних громадах на місцевому рівні.

Пріоритети підтримки: гранти надаватимуться для підтримки ОГС, спрямованих на подолання безробіття у громадах (ініціативи з працевлаштування для людей, які втратили роботу через війну), ініціативи щодо стимулювання економічної активності у регіонах, надання людям психологічної підтримки, підтримка різних форм позашкільних заходів для дітей-ВПО (комунікаційні заходи, майстер класи, інформаційні зустрічі тощо), інші ініціативи щодо активізації життя в громадах. 

 • Тримаємо інформаційний фронт - підтримка регіональних громадських ЗМІ, які надають соціально важливу, перевірену та актуальну інформацію на постійній основі, протидіють російській дезінформації.

Пріоритети підтримки: гранти надаватимуться регіональним громадським ЗМІ, орієнтованим на місцеву (регіональну) аудиторію, але не виключаючи й іншомовну, зокрема англомовну, аудиторію  

 • Діємо злагоджено - підтримка волонтерів та ініціативних груп шляхом надання інституційної підтримки ОГС.

Пріоритети підтримки: зміцнення інституційної, операційної та програмної спроможності ОГС задля забезпечення їх виживання, стійкості та адаптації до воєнних умов через залучення до своєї діяльності волонтерів та ініціативних груп.

 • Підтримка інших ініціатив, які  будуть актуальні з огляду на розвиток військових, соціальних та економічних тенденцій в країні в цілому та на локальному рівні зокрема.

Проєктна діяльність має передбачати широке інформування громадськості про хід реалізації проєкту та його результати (розсилку матеріалів проєкту, повідомлення в соціальних мережах, ЗМІ тощо).

Отримувач гранту відповідає за моніторинг стану впровадження проєкту та оцінювання його результатів, дотримання комунікаційної політики та брендування проєктів ЄС. Отримувач гранту подаватиме звіти у форматі, визначеному ІЕД.

Не фінансуватимуться витрати на закупівлю гуманітарної допомоги.

 До участі у конкурсі запрошуються неприбуткові організації громадянського суспільства, які мають:

 • статус неприбутковості та офіційно зареєстровані в Україні не менше 3 місяців станом на 25.05.2022;
 • спроможність впроваджувати грантові проєкти та звітувати за ними (включаючи фінансове звітування);
 • наявність будь-якого з інформаційних каналів (сторінка у фейсбуці, телеграмі, твіттері, вайбері, інстаграмі, веб-сайт тощо).

Конкурс не передбачає надання підтримки політичним партіям, релігійним громадам та пов’язаним із ними ОГС.

Максимальний розмір гранту – 240 000 гривень.

Мінімальний розмір гранту – 80 000 гривень.

Загальний бюджет конкурсу – до закінчення коштів на субгрантинг.

Тривалість проєктів – 1,5-4 місяці. Переможці конкурсу під час виконання грантової угоди мають право подати нову грантову заявку.

Кінцевий термін подання грантових заявок – постійно діючий конкурс.

Зверніть, будь ласка, увагу на аплікаційну форму, бюджет проєкту (із рекомендаціями з підготовки бюджету проєкту), стандартну грантову угоду, методологію оцінки грантових заявок та критерії прийнятності, з якими ви можете ознайомитись нижче!

Додаток А. Аплікаційна форма (див. Додатки)

Додаток Б. Бюджет проєкту (Рекомендації з підготовки бюджету проєкту) (див. Додатки)

Додаток С. Стандартна грантова угода

Методологія оцінки грантових заявок

Критерії прийнятності

Проєктні пропозиції з додатками слід надсилати на адресу [email protected] одним електронним листом. Додатки до проєктної пропозиції мають бути додані у форматі .docx, .xlsx або .pdf. Кожен додаток слід надсилати одним окремим файлом. У випадку неможливості надіслати проєктну пропозицію одним електронним листом (в разі великого обсягу додатків), грантова заявка може бути розміщена на файлообмінних системах із зазначенням посилання на неї.

Подані на конкурс матеріали не рецензуються. Про результати конкурсу буде повідомлено публічно та окремим листом організації.

Рішення про підтримку або відхилення грантової заявки схвалюється колегіально Грантовою комісією. Грантова комісія залишає за собою право надати заявнику вимоги щодо доопрацювання грантової заявки.

Остаточне рішення щодо грантової заявки оскарженню не підлягає.

Причини відмови в підтримці грантових заявок не повідомляються.

Зверніть увагу, що консультації щодо оформлення грантових заявок не надаються телефоном. У разі виникнення додаткових запитань, листи, будь ласка, надсилайте на електронну адресу [email protected]

 

Коментарі

Костянтин Михайличенко   640 днів тому   #  

Шановні друзі, потенційні наші заявники! Якщо у вас виникають будь-які питання щодо нашого конкурсу, пишіть їх сюди, надсилайте мейлом [email protected]. Також звертаю вашу увагу на відповіді на найпоширеніші питання, які ми публікуємо на нашому сайті за лінком (http://www.ier.com.ua/ua/Grants?pid=6664), а також на прийнятні витрати за проєктом (http://www.ier.com.ua/.../%D0%9A%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5...), зокрема ІЕД не фінансуватиме витрати на закупівлю гуманітарної допомоги.

Напрям "Діємо злагоджено - підтримка волонтерів та ініціативних груп шляхом надання інституційної підтримки ОГС" означає те, що наш Інститут не може напряму підтримувати волонтерів (як фізичних осіб) або ініціативні групи, офіційно не зареєстровані як ОГС. Отже цей напрям саме для тих ОГС, які зможуть максимально фінансово підтримати волонтерів та ініціативні групи в їхній діяльності у часи війни.

 •   Пiдписатися на новi
Костянтин Михайличенко   626 днів тому   #  

1. Напрям "Діємо злагоджено - підтримка волонтерів та ініціативних груп шляхом надання інституційної підтримки ОГС" означає те, що наш Інститут не може напряму підтримувати волонтерів (як фізичних осіб) або ініціативні групи, офіційно не зареєстровані як ОГС. Отже цей напрям саме для тих ОГС, які зможуть максимально фінансово підтримати волонтерів та ініціативні групи в їхній діяльності у часи війни.

2. При неможливості надіслати сканокопію Реєстраційної картки з підписами і печаткою організації, велике прохання повідомити про це у Аплікаційній формі або додатково листом

3. Відповідно до вимог нашого конкурсу, ми не покриваємо будь-які витрати на придбання товарів та обладнання для ВПО. Перепрошуємо, що можливо ми не деталізували ці вимоги в умовах конкурсу, і все це назвали "гуманітарною допомогою". Нагадую, що в оголошенні конкурсу є така фраза "Прохання звернути увагу, що витрати на закупівлю гуманітарної допомоги не фінансуються."

 •   Пiдписатися на новi
Віра Глушко   625 днів тому   #  

Добрий день. Чи зможете відповісти на моє питання, що нижче у коментарі? Дякую

 •   Пiдписатися на новi
Віра Глушко   625 днів тому   #  

Добрий день. Займаємося наданням гуманітарної допомоги як ВПО на місці, так за запитами інших ОГС чи ініціативних груп по всій Україні, так за запитами військових частин, шпиталів. Ввозимо все з-за кордону. Якщо на початку війни ми самі фінансували паливо, то зараз це дуже важко. Чи може проєкт фінансувати паливо? Звісно, ми заплануємо й інші заходи. Дякуємо за відповідь і за підтримку у такий складний для держави час.

 •   Пiдписатися на новi
Костянтин Михайличенко   622 дні тому   #  

Доброго дня! На жаль, ні, придбання пального або інших будь-яких інших товарів або обладнання, не фінансується

 •   Пiдписатися на новi
Евгений Беспалов   623 дні тому   #  

Доброго дня , Як подавати ідеї ?
У маштабі нашої діяльності ми покриваємо тематику "Допомога поруч" та "Тримаємо інформаційний фронт". Готувати дві окремі заявки чи комбінувати в одну ?
Вдячний за відповідь : [email protected] | +380666469112

 •   Пiдписатися на новi
Костянтин Михайличенко   622 дні тому   #  

Доброго дня! Ви можете подати об'єднану заявку на два напрями: "Допомога поруч" і "Тримаємо інформаційний фронт". Дві заявки від однієї організації подавати не рекомендуємо, адже вони конкуруватимуть ще й між собою.

 •   Пiдписатися на новi
Евгений Беспалов   622 дні тому   #  

Дякую !

 •   Пiдписатися на новi
Володимир Андріїшин   617 днів тому   #  

Добрий день, до гранту запрошуються ОГС, а "Тримаємо інформаційний фронт" зорієнтоване на громадські ЗМІ. То чи можуть ЗМІ брати участь у конкурсі? Дякую

 •   Пiдписатися на новi
Костянтин Михайличенко   617 днів тому   #  

Доброго дня! Участь у нашому конкурсі грантів можуть взяти громадські ЗМІ, зареєстровані як неприбуткові, як правило це - громадські організації. ЗМІ, зреєстровані як ТОВ, ФОП та інші прибуткові організації, участь у конкурсі взяти не зможуть

 •   Пiдписатися на новi
Володимир Андріїшин   616 днів тому   #  

Дякую

 •   Пiдписатися на новi
Володимир Андріїшин   617 днів тому   #  

Добрий день, у критеріях прийнятності вказано, що Кожен проєкт має виконуватись на місцевому, регіональному або національному рівні в Україні. А якщо цільовою аудиторією є переміщені особи в європейських країнах, чи не суперечить це умовам гранту. І як тоді позначати місце реалізації, наприклад Україна Польща?

 •   Пiдписатися на новi
Костянтин Михайличенко   617 днів тому   #  

Доброго дня! Це не суперечить умовам гранту. Так і зазначайте - Україна, Польща, Угорщина...

 •   Пiдписатися на новi
Володимир Андріїшин   616 днів тому   #  

Дякую

 •   Пiдписатися на новi
Анатолій Войтко   601 день тому   #  

Де взяти ось ці додатки :
Додаток А. Аплікаційна форма (див. Додатки)

Додаток Б. Бюджет проєкту (Рекомендації з підготовки бюджету проєкту) (див. Додатки)

 •   Пiдписатися на новi
ГУРТ   601 день тому   #  

Добрий день, пане Анатолію. Внизу оголошення є розділ Файли. В ньому знаходяться необхідні Додатки.

 •   Пiдписатися на новi
Анатолій Войтко   601 день тому   #  

Я намагався їх відкрити, там у кожнім вхід у ГУРТ, вхожу, а далі жодних додатків

 •   Пiдписатися на новi
Костянтин Михайличенко   601 день тому   #  

Вітаю пане Анатолію! Я відправив Вам Апл.форму і форму бюджету ел.поштою

 •   Пiдписатися на новi
Костянтин Михайличенко   601 день тому   #  

Пане Анатолію! На ГУРТі спочатку треба зареєструватись і лише потім можна скачувати форми

 •   Пiдписатися на новi
Анатолій Войтко   601 день тому   #  

Так, я зареєстрований ДАВНО й ввійшов у ГУРТ

 •   Пiдписатися на новi
Костянтин Михайличенко   601 день тому   #  

Може у Вас якісь глюки у компі, в мене все скачується

 •   Пiдписатися на новi
Анатолій Войтко   601 день тому   #  

Далі, у ГУРТ, що шукати, де ці додатки?

 •   Пiдписатися на новi
Анатолій Войтко   601 день тому   #  

Можливо, я сьогодні не ввійшов у ЄДНАННЯ, а заявка готова...
У вас є фахівець, я дам віддалений й хай гляне.
Будь ласка?

 •   Пiдписатися на новi
Володимир Березін   592 дні тому   #  

Дідлайн - закінчення коштів на субгрантинг.
Ось ми хочеми написати та подати.
Як це зрбити, щоб не була даремна праця???

 •   Пiдписатися на новi
Костянтин Михайличенко   592 дні тому   #  

Доброго дня!

Наш конкурс постійнодіючий і триватиме до закінчення коштів на субгрантинг, про що буде обов’язково повідомлено.

Можливо Вам також будуть корисні відповіді на найпоширеніші запитання за лінком http://www.ier.com.ua/ua/Grants?pid=6664, які майже незмінні, за винятком термінів конкурсів або реєстрації

Щоб мати оперативну інформацію щодо наших конкурсів грантів і інструменти демократії, підписуйтесь на наш телеграм-канал «Демократія поруч» (https://t.me/democracy_nearby)

 •   Пiдписатися на новi
Андрій Сігітов   536 днів тому   #  

витрати на персонал, задіяний у виконанні Проєкту, що відповідає реальним заробітним платам, в тому числі податки, збори, платежі на соціальне страхування та інші витрати, що пов'язані з оплатою праці; витрати на заробітну плату не можуть перевищувати заробітної плати і витрат, які зазвичай несе 3 грантоотримувач, крім випадків, коли це буде обґрунтовано і підтверджено, що вони необхідні для належного виконання Проєкту;

Підкажіть які це документи потрібно надати???

 •   Пiдписатися на новi
Костянтин Михайличенко   535 днів тому   #  

Доброго дня! На етапі подання грантової заявки жодних документів, які підтверджують "реальні заробітні плати, в тому числі податки, збори, платежі на соціальне страхування та інші витрати, що пов'язані з оплатою праці" вашої організації надсилати не потрібно

 •   Пiдписатися на новi
Надія Хитра   352 дні тому   #  

доброго дня!
Чи даний конкурс грантів досі діє?

 •   Пiдписатися на новi
Костянтин Михайличенко   352 дні тому   #  

Доброго дня! Так, наш конкурс постійно діючий - ось оновлені умови конкурсу - http://www.ier.com.ua/ua/Grants?pid=7049.

Зверніть увагу, що невдовзі ми знов трохи змінимо ці умови - оновлені умови будуть доступні на нашому сайті

 •   Пiдписатися на новi
Надія Хитра   352 дні тому   #  

чи можливо залучати кошти на медичне обладнання для лікарні в межах цього гранту? та чи може благодійний фонд повторно подати заявку на участь в конкурсі, проте іншого змісту?

 •   Пiдписатися на новi
 •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.