bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Програма грантів із громадського моніторингу доставки та наявності лікарських засобів
25.08.2020

ПРООН запрошує громадські організації та благодійні фонди до участі у відборі на отримання малих грантів по програмі «Громадський моніторинг доставки та наявності лікарських засобів на місцевому рівні».

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Вступ Це запрошення до подання проєктних пропозицій адмініструється проєктами ПРООН «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні» та «Надання послуг з організації та проведення процедур закупівель Міністерству охорони здоров’я України», які є частиною Програми зі зміцнення демократичного врядування ПРООН. Метою цієї програми є допомога уряду, громадянському суспільству та народу України у розвитку демократичних політик та практик, необхідних для прискорення прогресу в галузі сталого розвитку людства. Це передбачає забезпечення прав людини та гендерної рівності, підтримку антикорупційних ініціатив, сприяння тому, щоб усі громадяни України могли захистити свої права, розвиток законодавчої гілки влади та розширення можливостей громадянського суспільства і молодих активістів та активісток. Проєкт «Громадянське суспільство задля посилення демократії та прав людини в Україні», що фінансується Міністерством закордонних справ Данії та реалізується ПРООН в Україні, заснований на досягненнях попереднього проєкту «Демократизація та права людини в Україні» (2013-2016). Це загальнодержавна п’ятирічна ініціатива, що реалізується в період з 1 квітня 2017 року по 31 березня 2022 року. Метою проєкту є розвиток інституційної спроможності представників громадянського суспільства в регіонах у сферах демократизації та забезпечення прав людини для посилення їхнього впливу на процес реформування в країні, шляхом кращої координації, мережевої співпраці, а також для впровадження більш інклюзивного, демократичного врядування, заснованого на забезпечені прав людини. У 2015 році Міністерство охорони здоров’я України звернулося до міжнародних організацій, включно з ПРООН, із проханням підтримати процес державних закупівель медичних препаратів. Починаючи з 2015 року, ПРООН щорічно здійснює закупівлю низки лікарських засобів та супутніх медичних товарів за кошти державного бюджету, як тимчасове рішення у рамках Проєкту «Надання послуг з організації та проведення процедур закупівель Міністерству охорони здоров’я України». За підтримки ПРООН поступово формується національна програма медичних закупівель, заснована на дотриманні міжнародних стандартів та використанні кращих світових практик. Підтримка ПРООН, що надається МОЗ покликана також допомагати міністерству забезпечувати прозорість та чесність процесу закупівель лікарських засобів та медичних виробів за 27 Державними програмами закупівель медичних препаратів. Серед медикаментів, які закуповує ПРООН, є засоби для лікування таких захворювань, як туберкульоз, гепатит, гемофілія та рідкісні захворювання. ПРООН допомагає МОЗ розбудовувати структурну та кадрову спроможність щодо планування, прогнозування, контролю і оцінювання процесу закупівель для забезпечення прозорих і економічно ефективних закупівель, а також поступової передачі закупівельних повноважень урядовим інституціям. ПРООН відіграє важливу роль у процесі реформування національної системи закупівель та розвитку її потенціалу.

1.2 Загальна інформація ПРООН сприяє Уряду України та неурядовим організаціям у процесі захисту прав найвразливіших категорій пацієнтів на доступність лікарських препаратів. Одним з найважливіших компонентів Проєкту «Надання послуг з організації та проведення процедур закупівель Міністерству охорони здоров’я України» є розвиток процесу державних закупівель у галузі охорони здоров’я України, щоб гарантувати доступ усіх громадян до найнеобхідніших лікарських засобів та медичних виробів. З цією метою, у період з 2017 по 2019 рік ПРООН надавала на конкурсній основ малі гранти пацієнтським організаціям. Як результат, було проведено три раунди громадського моніторингу доставки та наявності лікарських засобів на місцевому рівні по всій Україні (2017: 1-й раунд – у Львівській, Полтавській, Харківській та Черкаській областях було проведено моніторинг наявності та доступності препаратів для лікування онкологічних захворювань у дорослих та препаратів для дітей, хворих на гепатит; 2018: 2-й раунд – у 3 Чернігівській, Вінницькій, Дніпропетровській та Запорізькій областях відбувся моніторинг препаратів для лікування онкологічних захворювань у дітей та гемофілії у дорослих; 2019: 3-й раунд – у Черкаській, Чернігівській, Миколаївській, Херсонській, Хмельницькій, Рівненській, Тернопільській, Вінницькій, Волинській, Житомирській та Львівській областях НУО аналізували наявність та доступність препаратів для хворих на гепатити В та С, розлади аутистичного спектру, дитячу онкологію, рідкісні захворювання (мукополісахаридоз, легеневу артеріальну гіпертензію, муковісцидоз у дітей та дорослих, бульозний епідермоліз), дитячу гемофілію, гемофілію у дорослих, ювенільний ревматоїдний артрит, а також наявність діагностичних реагентів для масового скринінгу новонароджених на фенілкетолурію, вроджений гіпотиреоз, муковісцидоз та адреногенітальний синдром. Щодо медикаментів для лікування орфанних захворювань, у 2019 моніторинг було проведено у 24 областях України та місті Київ. Більше інформації можна знайти у Додатку І. Реалізація такої програми не тільки забезпечила оцінку ефективності доставки закуплених лікарських засобів, але й сприяла посиленню потенціалу пацієнтських НУО щодо проведення публічного моніторингу закуплених лікарських засобів на місцевому рівні. У 2020 році ПРООН має намір провести четвертий раунд програми малих грантів на конкурсній основі і надати українським НУО до 6 грантів.

1.3 Мета та завдання програми

Мета:

1. Отримати дані щодо доставки та наявності ліків, закуплених ПРООН та іншими спеціалізованими організаціями за бюджетні кошти МОЗ, до складів та закладів охорони здоров’я у регіонах: своєчасність доставки та наявність ліків для пацієнтів.

2. Зміцнення потенціалу неурядових, зокрема пацієнтських організацій, щодо захисту прав найвразливіших груп пацієнтів на доступ до медикаментів, визначених законодавством безкоштовними.

Основні завдання:

1. Обрати нозологію та регіони (перелік додається нижче), з якими готова працювати організація та подати заповнену заявку відповідно до наведених інструкцій.

2. Спираючись на методологію, інструменти та інструкції ПРООН, проводити у встановлені терміни моніторинг планування, доставки та наявності лікарських засобів, закуплених ПРООН для Міністерства охорони здоров’я (на національному, регіональному, районному рівнях та на рівні лікарень) щодо певної конкретної програми або декількох програм.Моніторинг має охоплювати щонайменше наступні теми: Які медичні установи у регіонах отримали ліки та у якому обсязі; Відповідність кількості замовлених медикаментів фактичній кількості отриманих; Термін доставки з центральних складів у регіони та/або лікарні; Проблеми, які виникали у процесі розподілу та доставки препаратів до медичних закладів в регіонах.

3. Проаналізувати інші питання, пов’язані з доставкою та розподілом лікарських засобів, рівнем прозорості, обізнаністю лікарів, пацієнтів та інших зацікавлених сторін щодо наявності безкоштовних ліків. А також проаналізувати рівень використання платформи E-liky.in.ua, збір найкращих практик тощо).

4. Підготувати висновки та рекомендації, а також можливі подальші кроки за результатами моніторингу постачання ліків, закуплених ПРООН для МОЗ.

 Більш детальну інформацію щодо участі у програмі та усі необхідні документи можна знайти у додатках до цього оголошення.

Коментарі

Леся Дзундза   842 дні тому   #  

ГО "Мати Тереза" хотіла б взяти участь у програмі грантів із громадського моніторингу доставки та наявності лікарських засобів. Досвіду не маю.

  •   Пiдписатися на новi
ГУРТ   842 дні тому   #  

Добрий день, Лесю!
Зверніться, будь ласка, з Вашим питанням до організаторів. Адресу електронної пошти контактної особи вказано в Доданому Файлі №1.

  •   Пiдписатися на новi
  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.