bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Конкурс серед медіа для участі у Програмі малих грантів – VII хвиля
21.09.2017

Міжнародна організація «Internews» та ГО «Інтерньюз-Україна»  за підтримки Уряду Канади через Міністерство міжнародних справ Канади оголошують набір на VII хвилю Програми малих грантів на створення медіа-матеріалів про людей, на яких вплинув конфлікт на сході України. Дедлайн - 2 жовтня 2017 р.

Більше грантів у розділі Гранти.

Головні факти про програму:

 • Відбір проходить на конкурсній основі. Аплікант (ЗМІ чи журналіст) надсилає онлайн-форму заявки з описом ідей, формату, героїв для матеріалу, а також зазначаючи бюджет та період виконання роботи.
 • Проект триває два роки та фінансується Урядом Канади. Гранти надаються для створення журналістських матеріалів, які стосуються соціального виміру конфлікту в Україні.
 • Сума гранту за проект (серія матеріалів) може становити до $1000 за умови виконання усіх описаних у заявці умов.
 • Одна хвиля проекту триває 1,5 місяці. За цей час мають бути вироблені та опубліковані усі матеріали від ЗМІ-аплікантів, які пройдуть відбір. Один журналіст або ЗМІ може подати до відбору до 5-ти матеріалів.
 • Відбір учасників здійснюватиме Конкурсна комісія (незалежні експерти) за критеріями, вказаними нижче.

ХТО МОЖЕ ПОДАВАТИ ЗАЯВКУ?                                                     

Зареєстровані ЗМІ (ТБ, радіо, друковані газети, медіа-платформи), або он-лайн ресурси, блогери, громадські організації з усіх областей України. Одні з головних критеріїв відбору – це наявність медіа-майданчика, який має сталу аудиторію та чітка заявка з описом майбутніх матеріалів.

ТЕМАТИЧНІ КРИТЕРІЇ ДО МАТЕРІАЛІВ

У рамках програми надаються гранти на виробництво матеріалів на тему соціального виміру конфлікту в Україні (життя переселенців, військових, ветеранів АТО та їхніх родин, громад у зоні конфлікту, відновлення інфраструктури та екології тощо). Особливу перевагу матимуть аналітичні матеріали на складні теми (екологічна, гендерна, соціальна аналітика у пов’язаності із конфліктом).

ДЕТАЛЬНІЙ ОПИС ТЕМ, ЯКІ БУДУТЬ ВИСВІТЛЕНІ ЗАЯВНИКАМИ:

 • Життя ветеранів АТО та їхніх родин після повернення додому;
 • Історії від першої особи: життя і особливості побуту до і після того початку конфлікту;
 • Шляхи і способи реінтеграції внутрішньо переміщених осіб та ветеранів у життя громад;
 • Проблема пошкодження інфраструктури під час конфлікту на Сході та впливу на життя цивільних осіб;
 • Економіко-соціальні і житлово-комунальні проблеми, з якими зіштовхуються внутрішньо переміщені особи;
 • Специфічні проблеми жінок та чоловіків, дівчаток та хлопчиків, які виникають через конфлікт;
 • Вплив конфлікту на навкошлишнє середовище (стан заповідників, проблема замінування, особливість функціонування промисловості під час конфлікту).

КРИТЕРІЇ ДО УЧАСТІ В ПРОГРАМІ ТА ВИМОГИ ЯКОСТІ ДО МАТЕРІАЛІВ:

 • Перед тим, як подати заявку журналіст/медіа має зробити попереднє дослідження і викласти в аплікаційній формі бачення матеріалу – “story pitch” (хто, де, коли, чому, навіщо).
 • Медіа має чітко і зрозуміло викласти тему матеріалу, що відповідатиме запитам конкурсу і проекту;
 • Видання мають дотримуватися всіх журналістських стандартів (достовірність, збалансованість, відокремленість фактів від думок та оцінок автора, точність і повнота інформації);
 • Розробники матеріалів обов’язково мають залучати декілька експертних думок (для аналітичних матеріалів);
 • Матеріали мають бути побудовані з урахуванням гендерного балансу (представлення думок, історій як чоловіків, так і жінок)
 • Великою перевагою буде використання мультимедійних інструментів: фото, відео, інфографіки тощо або створення лонгрідів.

ПОДАННЯ ЗАЯВКИ НА УЧАСТЬ

Для участі у відборі до Програми малих грантів учасники мають заповнити онлайн-анкету та детально у ній описати ідеї майбутніх матеріалів.  Анкета знаходиться за посиланням:  http://bit.ly/smallgrants7wave

Перед поданням заявки, дуже радимо ознайомитися з рекомендаціями, які допоможуть якісніше підійти до виконання: http://internews.ua/2017/04/applications-advices/

Останній термін заповнення і надсилання онлайн-анкети: понеділок, 2 жовтня, 18:00. Результати попереднього відбору будуть повідомлені після 3 жовтня 2017 р.

Умовою отримання гранту є гарантія розміщення виробленого матеріалу в ефірі/на шпальтах. У випадку, якщо на грант подається не ЗМІ, а незалежний журналіст, він має надати письмову згоду головного редактора на публікацію виготовленого матеріалу.

Учасники попередніх хвиль можуть подаватись на гранти повторно.

Додаткову інформацію можна отримати у координатора Програми: Юлія Бабко, e-mail:  [email protected], (063) 710 13 96

Контакти

Коментарі

Олександр Малицький   2346 днів тому   #  

Прошу повіідомити, чи може це бути ціла незалежа газета, чи можна надати матеріали за 2017 рік чи лише з моменту включення до конкурсу, чи можуть матеріали носити прогнозно-попереджувательний характер. А також, чи одразу проект, чи спершу ідею і чи може це бути комплекс проблем?
Чи можуть грантові кошти бути використані на придбання техніки?
з повагою, Олександр Малицький, ред. екологічної обласної організації і її голова, заст. ред. загальноукраїнського тижневика, гол. екол. комісії Громадської Ради при Миколаївській ОДА, 093-5549446

 •   Пiдписатися на новi
Олександр Малицький   2287 днів тому   #  

на жаль, не отримавши відповіді на запитання, не могли своєчасно якісний продукт. Просимо повідомити, чи буде, коли і чи будуть змінені вимоги для участі в наступній хвилі: маємо критичну ситуацію зі знищенням НПП "Бузький Гард" - унікальну природну перлину і історичну святиню та загрозу національній безпеці.
З повагою, Малицький Олександр - голова ГО "Зелений рух" Миколаївщини та голова екологічної комісії Громадської Ради при ОДА, 093-5549446

 •   Пiдписатися на новi
 •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.