bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Конкурс проектів зі сталого розвитку міста
08.09.2016

Конкурс «Лейпцизька премія інтегрованого міського розвитку» оголошується вперше і відзначає уже втілені проекти сталого розвитку міста з метою інтенсифікації інтегрованого урбаністичного розвитку в українських містах у майбутньому. Конкурс також має мотивувати українські муніципалітети використовувати методику сталого розвитку та регулярно брати участь у конкурсі на премію зі своїми проектами.

Конкурс на Лейпцизьку премію оголошується в рамках співпраці між Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (Мінрегіон) та Федерального міністерства навколишнього середовища, охорони природи, будівництва та ядерної безпеки Німеччини (БМУБ). Організатори хочуть таким чином підтримати процес проведення реформ в українських містах згідно з цілями „Лейпцизької хартії розвитку сталого європейського міста”, а також посилити використання методики інтегрованого розвитку міста у муніципальних проектах та серед фахівців. 

Цілі конкурсу:

 • Підтримка інтегрованого розвитку українських міст
 • Підтримка проектів та ініціатив в українських містах, які містять новаторський підхід до сталого розвитку українських міст
 • Популяризація найкращих прикладів інтегрованого міського розвитку в Україні.

Метою конкурсу є популяризація інтегрованого розвитку міст в Україні. Проведення зазначеного заходу передбачає підтримку сталого розвитку міст, їхніх мікрорайонів і міських просторів та покращення співпраці між міськими адміністраціями, політиками, бізнесом, науковими колами та громадськістю.

У рамках конкурсу відзначатимуться новаторські проекти та методики інтегрованого розвитку міста, що були успішно реалізовані в співпраці з представниками чи організаціями громадянського суспільства протягом останніх чотирьох років.

Спектр таких новаторських проектів та методик інтегрованого розвитку міста є дуже широким. Відповідно такою ж широкою може бути і тематика поданих заяв, зокрема:

 • Розробка інтегрованої стратегії розвитку міста, його окремого району або його особливого простору
 • Створення інформаційної або дорадчої структури для розвитку міста, його окремого району або його особливого простору
 • Випробовування нової методики для активування та залучення мешканців до процесів розвитку міста, його окремого району або його особливого простору
 • Розробка нових форматів співпраці між міською адміністрацією, громадою міста, представниками громадського суспільства, бізнесом та науковими колами для розвитку міста, його окремого району, чи його особливого простору
 • Реалізація некомерційних будівельних проектів для розвитку міста, його окремого району або його особливого простору, під час яких успішно використовувались партисипативні підходи.

Призовий фонд має бути використаний для подальшої реалізації (нових етапів) відзначених ініціатив.

УМОВИ УЧАСТІ

Право на участь у конкурсі мають українські міста та громади, адміністративно-територіальні одиниці, спілки, комунальні підприємства, організації громадянського суспільства (громадські організації, ініціативи тощо). Згідно з умовами конкурсу всі згадані вище учасники можуть подати один або кілька проектів. Подавати проекти повинні їхні автори. На конкурс можуть подаватись проекти, що були реалізовані протягом останніх чотирьох років. Будівельні проекти мають бути закінчені та перебувати в експлуатації. Проекти співпраці, ініціативи, методики та інструменти планування тощо мають перебувати у фазі реалізації, а не концепції.

КРИТЕРІЇ ОЦІНКИ ПОДАНИХ ЗАЯВ

Усі подані проекти оцінюватимуться за їхньою методологією та внеском у розвиток кварталу, міста чи регіону. При цьому використовуватимуться такі критерії:

 • різноманіття залучених сторін – до проекту були залучені зацікавлені особи з різних сфер;
 • дія – проект робить внесок для підтримки інтегрованого розвитку у малому чи великому масштабі;
 • сталий ефект проекту – проект враховує соціальні, економічні та екологічні фактори;
 • новаторська складова – проект являє собою новий підхід для розвитку міста і вносить вклад до його покращення;
 • зразковий характер проекту – ідея проекту може бути використана також в інших містах;

Роботи будуть оцінюватись колегією журі згідно за переліченими вище критеріями. За кожен критерій буде виставлятись оцінка від -1- (дуже погано) до -10- (дуже добре). Рішення щодо диференціації та вагомості окремих критеріїв залишає за собою журі конкурсу.

Відповідно до суми оцінок за окремі критерії буде визначено місце проекту. Якщо декілька проектів матимуть одну і ту саму суму балів, то журі обговорить та розподілить проекти за призовими місцями. Ухвалення рішення відбувається за рішенням колегії журі (більшістю голосів).

Закінчення терміну для надсилання запитань - 14 жовтня 2016 р.

Закінчення терміну для подачі заяв на конкурс - 4 листопада 2016 р.

Вручення премій пройде в рамках Українсько-німецької конференції інтегрованого розвитку міста (24.11.2016). Одночасно відбудеться виставка проектів, що надійшли на конкурс. Конференція є публічним відкритим заходом.

ПРИЗОВІ ВИНАГОРОДИ

В рамках конкурсу будуть визначатись наступні премії:

 • 1-ша премія: 10.000 євро
 • 2-га премія: 6.000 євро
 • 3-тя премія: 4.000 євро

Відзнаки: до 5 x 1.000 євро

Премії будуть передані авторам конкурсного проекту (необхідно буде подати підтвердження авторства). Організатори залишають за собою можливість розподілити призовий фонд іншим чином, ніж вказано вище. Загальна сума призового фонду становить 25.000 євро.

Призовий фонд має бути використаний для подальшої реалізації (нових етапів) відзначених ініціатив та базуватись на методах та підходах, описаних в Лейпцизькій Хартії сталого та екологічного розвитку міста. Переможці премії зобов’язуються надати підтвердження про цільове використання призового фонду.

МАТЕРІАЛИ ДЛЯ УЧАСТІ В КОНКУРСІ

Від учасників конкурсу очікується подання змістовних та інформативних матеріалів, що описують конкурсний проект.

Усі матеріали мають подаватись українською та англійською мовами. Усі тексти на плакатах чи в текстовій частині конкурсних матеріалів мають бути наявні українською та англійською мовами.

 • Формуляр: для участі в конкурсі необхідно заповнити та подати формуляр, що міститься в додатку до конкурсних умов.
 • Плакат проекту: проект, що подається на конкурс, необхідно наглядно зобразити з використанням фотографій, планів, ескізів чи інших графічних зображень. Формат: вертикальний плакат формату DIN A0 (висота 118.9 см, ширина 84.1 см).
 • Зразок: взірець формуляра та плаката проекту можна переглянути на сайті www.nationale-stadtentwicklungspolitik/Leipzig-Preis.
 • Опис проекту та перспективи реалізації наступних його фаз: реалізований проект та перспективи його розвитку (наступні фази проекту) мають бути описані в текстовій частині матеріалів українською та англійською мовами.
 • Формат: макс. 2 DIN A4-сторінки однією мовою (разом макс. 4 DIN A4 сторінки).
 • Зменшений плакат проекту: разом з матеріалами необхідно подати зменшений варіант плаката. Формат: DIN A3 (42 см x 29,7 см).
 • Паперовий та цифровий формати матеріалів: Тексти та плакати слід подати в паперовому та в цифровому форматах (.doc або .pdf) на диску або флешці. Використані зображення мають також бути подані в достатній для друку якості (300 dpi) і збережені окремо.

До пакету документів необхідно додати перелік усіх поданих матеріалів.

Додаткові матеріали, що будуть подані з заявою на конкурс, не будуть братися до уваги.

Ви можете надсилати свої запитання до 14.10.2016 на електронну пошту: [email protected].

Усі питання та відповіді будуть опубліковані для відома всіх учасників конкурсу на сторінці: www.nationale-stadtentwicklungspolitik.de/Leipzig-Preis.

Подання конкурсних матеріалів:

Найпізніший термін надходження повного пакету конкурсних матеріалів – 4 листопада 2016, 18:00. Матеріали мають мати позначення „ЛЕЙПЦИЗЬКА ПРЕМІЯ“ і бути надіслані на адресу:

 • Німецьке товариство міжнародної співпраці (GIZ) ҐмбГ / Офіс проекту інтегрованого розвитку міста (БМУБ)
 • „ЛЕЙПЦИЗЬКА ПРЕМІЯ“
 • Тетяні Коломієць
 • Київ, вул. Антоновича, 16 б
 • 01004

Участь в конкурсі не є анонімною.

Додаткова інформація за посиланням: http://bit.ly/2c7SoWN.

 

Контакти

 • Німецьке товариство міжнародної співпраці
 • [email protected]

Коментарі

Людмила Баєва   2770 днів тому   #  

Доброго дня Максим. Чи може подавати селищна громада (смт)?

 •   Пiдписатися на новi
Мазипчук Максим   2770 днів тому   #  

Доброго дня, пані Людмило! Щодо більш детальних умов зверністься, будь ласка, на електронну пошту: [email protected].

 •   Пiдписатися на новi
 •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.