bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

В США, Німеччині та Росії після 10-ї діти не виходять на вулицю. Чи потрібно це Україні?
03.09.2009

9 вересня 2009 року Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла Страда-Україна» проводить прес-клуб на тему «Комендантська година для дітей: за і проти».

Заява голови Всеукраїнської громадської організації "Комітет з боротьби з організованою злочинністю і корупцією" про намір до вересня розробити і направити на розгляд Верховної Ради законопроект, що передбачає введення в Україні "комендантської години" для неповнолітніх – обмеження перебування на вулиці після 22-00, зроблена 10 серпня цього року, викликала суперечки серед фахівців, журналістів та широкого загалу.

Представники правозахисних організацій, таких як Українська Гельсінська Спілка та Харківська правозахисна група, у своїх заявах виступають категорично проти введення комендантської години для дітей, посилаючись на міжнародні документи та положення національного законодавства, які проголошують право людини на вільне пересування.

З іншого боку, основний аргумент на користь введення комендантського часу полягає в тому, що цей крок допоможе вирішити проблему зростання дитячої злочинності.

Що думають з цього приводу експерти – представники міжнародних та громадських організацій, державні діячі? Які результати бліцопитування, проведеного серед громадян України? Які наслідки – позитивні чи негативні будуть домінуючими в разі введення таких обмежень? Відповіді на ці запитання можна отримати у ході прес-клубу.

До участі у прес-клубі запрошені представники Міністерства Україні у справах сім'ї, молоді та спорту, Міністерства освіти та науки України, Міністерства внутрішніх справ, міжнародних та громадських організацій.

Місце проведення: Українське національне інформаційне агентство Укрінформ, вул. Б. Хмельницького, 8/16. Початок о 14.00.

Щоб поділитися своїм ставленням до введення комендантської години для дітей, заповніть, будь-ласка, цю форму та надішліть її на адресу [email protected] до 7 вересня 2009 р.

 

Контакти

  • Світлана Колесникова
  • Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла Страда-Україна»
  • 8044-205-37-36
  • 205-37-95

Коментарі

Краєва Раїса   5562 дні тому   #  

СТавлюсь НЕГАТИВНО

Не до самої ідеї, а до її реалізації. Бо тоді мають бути вирішені також питання – що саме буде робитись у різних випадках з дитиною, яка порушила цю ком.годину.
Відправлятись у притулок? Перебувати у міліції до часу, коли її забере хтось із дорослих, тощо.

Вважаю, що питання має бути досконально и цівілізовано підготовлено. Лише коли буде алгоритм діяльності і розуміння, як саме новий механізм буде реалізовуватись, можна буде постувово вводити нові правила. Як і хто буде нести відповідальнісь за дітей у кафе, нічних клубах, інтернет-клубах.
Має бути паліатива – наприклад, дитячі центри (не притулки, а саме центри перебування дітей у вечірній час) – державно-безкоштовні та за рахунок тих же батьків, де дитина зможе перебувати в той час, коли обставини змушують її чи батьків порушувати ком.годину....

І так далі. Є про що мислити далі.

  •   Пiдписатися на новi
Богдан Маслич   5562 дні тому   #  

Дуже підтримую попередній коментар. Справді, дітям самим після 10ї немає що робити на наших вулицях, які і вдень не дуже пристосовані до безпечного перебування на них дитини. І це ніяка ні комендантська година - це нормальне правило, що діє в розвинених країнах (звичайно, я не маю на увазі РФ :) Однак реалізувати це правило у нас поки не можливо, як і не можливо уявити ментів на бобіку, які нєжно запитують у дитини на вулиці, де вона живе і привозять її батькам за вказаною адресою - між іншим, в розвиненій країні це абсолютно нормальна послуга, бо все у ментів: від гудзика на формі, до бобіка та зарплати є від нас - ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ.

  •   Пiдписатися на новi
Антон Крилець   5562 дні тому   #  

Цитата з баш.орг.ру:
"Евгений: Вильнюс божественен! В 4 утра сидел посреди дороги и орал дурным голосом, что я никуда отсюда не уеду. Приехала полиция, поставила вокруг меня 2 конуса и уехала..."

  •   Пiдписатися на новi
Краєва Раїса   5562 дні тому   #  

тут є далі просте рішення для держави але де вона та держава що чує дітей?... хоча у мене багато друзів в службах дітей і навіть в Міністрестві, але там так багато паперів, що працювати в тому числі головою ніколи.

А ось вам найпростіше і дуже реальне вирішення теми.
Щось на зразок Добровільної Служби Спасіння Дітей. Ось я наприклад, особливо влітку, завжди з малими дітьми гуляла пізно на Дерибасівсткій та бульварі (живемо в центрі). У мене своїх троє, 2 племінника, що живуть поруч, і безліч вихованців та дітей друзів, яких меня періодично "підкидають".
І ось уявимо просту картину - я маю статус і яку-ніяку платню або ресурси - і розвертаю свої прогулянки трохи ширше.
І таких нас припустимо, 5-6 щодня в центрі міста - воно не таке велике, по 10 на Котовськоо, Таїрова, 5-6 на Слободці, ПЕрсипі, 10-12 на Фонтані.
в мільйонному місті не знайдеться професіних 100 педагогів.
Я особисто можу з будь-якою дитиною домовитись, було б на що підгодувати та де посидіти допізна, поки ті батьки чи хто там є...

  •   Пiдписатися на новi
Краєва Раїса   5562 дні тому   #  

Ось і все. За кордоном є терміни - street teacher, street worker, в Лос Анжелосі (була особисто) 50 міліціонерів по півтижня а то і більш працюють "друзями дітей" - грають вечорами в баскетбол та "тусуються" у місцях скупчення підлітків. А там до речі і вогнепальна зброя у підлітків - не рідкість....

Коротше - рішення знайти можна - було б бажання.
А так розвалити систему дитячиз клубів у підвалах та 1 поверхах було легко. А саме там збирались ті что потім стали бавитись не
палінням та настільним тенісом а наркотиками і тд
В той же час ми розпочали за ткого ж клубу, створили там трохи інший стиль - і ось у нас уже уживаються і умовно "погані" і діти з елітних шкіл... Разом у похід і так далі.
Сьогодні тим хлопцям за 30, серед них і кадидати наук і прості роботяги, але практично всі зробили своє життя, мають сім'ї, навіть з тих, кому з батьками не дуже повезло....

Так що.... А думаєте, хтось звертається по допомогу - ми вже стільки паперів писали,заявок і тд.

  •   Пiдписатися на новi
Краєва Раїса   5562 дні тому   #  

Так і продовжуємо в невеличкому масштабі - 100-120 дітей за рік, 10-20 встигаєсо виховати та чомусь навчити. А могло б бути - тисячі, з новими технологіями, з закордонням (починаючи з Росії)

а з чого ми почали? командантська година? а депутатські діти щзо вечорами роблять? а днями? от я хотіла б побачити та проаналізувати...
що там про рибу та голову?

Отож!

  •   Пiдписатися на новi
Антон Крилець   5562 дні тому   #  

От начебто все правильно, не треба дітям так пізно перебувати на вулиці. Та от чомусь підсвідомо вимальовується "бобік вночі" в який кидають підлітків та вимагають у них гроші аби тільки не саджати на пару діб.

@Краєва Раїса:
street teacher, street worker - можливо в Амеріці це працює. Але вся ця "соціалка" повинна оплачуватись з чогось карману. Якщо в нас бюджет кільце від бубліка, який з'їли "самізнаєтехто", то де гроші брати на все інше?

  •   Пiдписатися на новi
Краєва Раїса   5562 дні тому   #  

про бобік згодна але це вже і так відбувається і навіть най-розумніші серед мох знайомих - працівники дитячих служб та міліціянти не розуміють що сам підхід до дитини з точки зору - "не можна, а йди но сюди рідний, викладай все з кищень і так далі..." - глибоко не те що негуманний - нетехнологічний бо неперспективний - хто з дітей любить міліцію після цього?

А до речі про гроші - їх - ви не повірите - і сьогодні в притулках та інтернатах не так вже мало - розумно перерозподілити - і ось вам програма....

І як раз я не про "соціалку" - про весь підхід до молоді - знаєте який процент серед наркоманів і втікачів дітей з умовно хороших сімей?
Величезний ...

було б кому нас слухати - бо просто поговорити зайіий раз - це знову гріти атмосферу....
ви до речі ким працюєте що так жваво зацікавились темою?

якщо що - ось моє "мило" [email protected]

  •   Пiдписатися на новi
Анна Чайковська   5562 дні тому   #  

Я теж вважаю,що дітям самим після 10ї години немає що робити на наших вулицях, тут дорослому не дуже хочеться в такий час перебувати на вулиці. І це нормально. І давно пора підняти це питання. Як давно пора заборонити пити пиво з пляшок на вулиці. За кордоном такого немає, бо в них це заборонено. Друга справа, що в нас як завжди відсутній механізм впровадження закона (любого) в життя. У нас відсутня служба яка б відповідала за виконання цього правила. Бо ментів взагалі не можна підпускати до дітей на гарматний постріл. Навіть уявити важко як би вони поводились з не дуже слухняними підлітками. Хоча питання перебування дітей на вулиці після 22 години є дуже актуальним.

  •   Пiдписатися на новi
Іван Кононенко   5559 днів тому   #  

народ, заборони не діють! діють спокуси :)

  •   Пiдписатися на новi
Лілія Дмитренко   5559 днів тому   #  

В обговоренні - лише про дітей, "командантську" годину і про міліцію з "бобіком". А ДЕ батьки??? Чого це мають "вуличні вчителі" чи "центри перебування дітей у вечірній час" та ін. перейматися тим, де мають бути діти після 22.00 і хто за них повинен нести відповідальність? Батьки (!), саме батьки мають попіклуватися про те, щоби дитина була не на вулиці в пізній час, щоб їй було чим зайнятися (а краще б спати), вони ж мають і відповідати за життя і здоров'я своїх дітей.

  •   Пiдписатися на новi
Краєва Раїса   5558 днів тому   #  

про тих хто і так вдома мови немає. Але повірте досвіду практичного педагога - в самому факті перебування дітей у дворах (на жаль їх все менше) та вулиці криміналу ще немає. Навіть у Канаді де все інакше - нормальні підлітки в університетськомі містечку дуже просилися у батьків - "ну хоч трошки" побути саме на вулиці "в тусовке" - це потреба підлітка така нормальна, як дихати та їсти.
Я своїх сама часом пізно "вигулює" тим більше влітку - південь, спева, свята, море.... І завжди дозволяла ходити на ту ж Дерибасівську, коли там сидячи на бруківці, діти слухали гітарну музику - була така класна традиція кілька років. Звичайно, да. інструкції, мобільний і так далі.
До речі, старший спокійно приводив завжди друзів пізно, навіть з пивом....
А вище мова про "батькозамінників" лише заоади того, щоб не виникало зайвого криміналу там,де його може не бути - якраз враховуючи нормальність потреби молоді стирчати не не де, розмовляти, кричати, навіть битись інколи - інакше звідки б взялись відновлювані нині традиції бойового гопака тощо....

  •   Пiдписатися на новi
Краєва Раїса   5558 днів тому   #  

Але я бачу тема народ хвилює - це вже показник....
Почули б "низи" там наверху....
Бо у нас багато чого підлітки розкажуть вам про міліцейські "тарифи на спокій" і таке інше...

  •   Пiдписатися на новi
Тимчук Тарас    5558 днів тому   #  

потреба й якомусь системному рішенні зявляється на основі прискіпливого аналізу стану справ. особливо аналізу зацікавлених сторін і розробці альтернативних сценаріїв і головне - ресурсів, необхідних для реалізації певного рішення. Ключовим у прийнятті будь якого рішення має бути усвідомлена відповідь на питання ЩО ЦЕ ДАСТЬ? і говне КОМУ? і найцікавіше - хто контролюватиме? Звичайно, найкращим варіантом має стати суспільний контроль і традиція, яка вже складалась роками. тут ровера вигадувати не треба :)

  •   Пiдписатися на новi
Краєва Раїса   5558 днів тому   #  

Згодна попрацювати в такій групі. Свої стратегічні завдання ми так і вирішуємо. На жаль, нікому подібні спеціалісти в сфері педагогіки не потрібні. А ті хто береться не мають необхідного досвіду.
До речі про традиції. Мені і моїм друзям пощастило (чи ми самі таке собі "подарували") - спілкувалися и зараз намагаємось - з тими, хто робив те ж саме 20-30-40-50 років тому. Один з моїх вчителів в Москві свого часу - в 60-ті - слухав самого Терського, якій працював з Макаренко, такий собі Хілтунен має картотеку всього що було цікавого в молодіжному русі і педагогіці з тих же 60-х (до речі ми в неї потрапили ще 20-річними - як "знак" успішного професійного майбутнього). Колись ми просто "злітали" в Ленінград і по телефонній книзі знайшли Фаїну Шапіро, що працювала з професором Івановим...

Так що.... запрошуйте

  •   Пiдписатися на новi
Тимчук Тарас    5558 днів тому   #  

Якщо держава займає субєктно-орієнтовану позицію у 'завоюванні' зовнішніх ринків, то такі люди завжди потрібні.як казав Бісмарк, франко-німецьку війну виграв вчитель:-)

  •   Пiдписатися на новi
Краєва Раїса   5558 днів тому   #  

саме цю фразу ми регулярно цитуємо і учням і колегам

  •   Пiдписатися на новi
Кравчук Егор   5557 днів тому   #  

Мы эту проблемку подымали у нас в городе. Результаты впечатлили. для начала месный совет принял решение ограничить время увеселительных заведений за что конечно сразу получили по ушам. Успокоились. НГО зарегестрировала 2 проекта то алкоголю и табаку - депутаты отклонили, хотя был поражен коментариями типа "Вы что, больно умные, почему лезете в управление городом, мы тут самые "шышковатые"". Пообщались с милицией, они ЗА 2 руками, но.... финансирования нету вообше, ППС как таковое отсутствует. Хорошо. Пообщались с ДНД, выплыл факт, что весь состав фиктивный, понабирали себе травматов и никто ничего не делает. Коснулись финансирования - месная власть даже на повязки не выделила денег, хотя "левые" деньги на премии проходили, притом сумы не маленькие.

  •   Пiдписатися на новi
Кравчук Егор   5557 днів тому   #  

по поводу неполнолетних.... по сути до 18 лет получается... такую категорию ограничить 22-00 практически невозможно. до 10-12 лет, вполне реально. Старые чиновники мыслят старыми образами, молодежь быстро развивается, притом действительно механизм контроля давно "заржавел" и реанимации не подлежит.

  •   Пiдписатися на новi
Кравчук Егор   5557 днів тому   #  

----Заява голови Всеукраїнської громадської організації "Комітет з боротьби з організованою злочинністю і корупцією" про намір до вересня розробити і направити на розгляд Верховної Ради законопроект, що передбачає введення в Україні "комендантської години" для неповнолітніх –-----
интересен сам факт, всех без суда и следствия неполнолетних записали в организованую преступность? за такие вещи можно и заявление в суд схлопотать. Лучше бы занимались организацией мест провождения досуга молодежи.

  •   Пiдписатися на новi
  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.