bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Онлайн-трансляція


Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування 

Завантажити програму заходу

 

17:26: Під час урочистостей із нагоди закриття Всеукраїнського Ярмарку виступили:

  • Еллі Валентайн – директор програми
  • Микола Томенко – заступник Голови ВР України
  • Ірина Шевченко – президент Української бібліотечної асоціації
  • Ярина Ключковська – директор з корпоративних комунікацій «Майкрософт Україна»
  • Матей Новак – директор програми «Бібліоміст»

М. Томенко акцентував увагу присутніх на тому, що бібліотека залишається єдиною територією безплатного консультування і комунікації для людей.

У свою чергу, Ірина Шевченко зазначила: «Уперше в історій української бібліотечної справи ми маємо такий ярмарок. Він має лише один недолік – мало часу, лише один день. Ярмарок – як продаж. Ми віддавали свої ідеї, свої бачення, інновації для того, щоби їх запозичували інші. Я думаю, що це збагатило нас. Для кожного з нас цей захід став професійним святом. Хай живе наступний Ярмарок!».

Заключною частиною Ярмарку було нагородження переможців Першого національного конкурсу бібліотечних блогів України «Зірки бібліотечної біосфери», який відбувся за підтримки програми «Бібліоміст» та «Майкрософт Україна». Вручення призи за інноваційні проекти публічним бібліотекам у 6 напрямках.
У номінації «Вибір відвідувачів Ярмарку» присудили перше місце Центральній районній бібліотеці №141 Деснянської центральної бібліотечної системи м. Києва.

Ярмарок завершився!

 16:53: Яна Курченко, менеджер освітніх програм «Майкрософт Україна», розповіла про деякі інноваційні програми, які презентує корпорація у рамках Ярмарку:

Навчальний курс цифрових технологій – всі бажаючі мають можливість пройти безкоштовний курс у п’яти напрямках(Основи роботи з комп’ютером, Інтернет і Веб, Програми підвищення продуктивності, Безпека та конфіденційність комп’ютера, Цифровий стиль життя).
 

 

16:20: Рівненська державна обласна бібліотека створила сайт «Обласний інтерактивний форум», на якому обговорюються актуальні питання життєдіяльності місцевої громади та публікуються звернення соціально незахищених верств населення, молоді, інтелігенції до органів державної адміністрації та виконавчої влади.

Центральна міська бібліотека ім. Л. Толстого (м. Шостка, Сумська область) презентувала проект «навчання протягом життя. Мій інформаційний світ». У його рамках люди старшого покоління навчаються основам роботи на комп’ютері та орієнтуванню в Інтернеті.

Екологічної інформація доступна за допомогою Проекту «Центр екологічної інформації», який впровадила Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара. Проект має власний сайт, на якому можна знайти аудіо-екскурсію Природою Херсонщини, ознайомитися із пташиним королівством Херсонщини та знайти чимало корисної інформації. Бібліотека активно залучає екологічну спільноту регіону для проведення тематичних заходів.

 14:53: Паралельно для бібліотекарів та представників влади відбуваються презентації, круглі столи, міні-тренінги, присвячені використанню технологій у бібліотеках, перетворенню їх на громадські центри, а також застосуванню механізмів електронного врядування та інших онлайн-ресурсів. Під час секції «Грантові ресурси донорів для бібліотек» свої донорські програми, які підтримують бібліотеки, презентували:

  • Міжнародний фонд «Відродження»
  • Проект UNITER «Об’єднуймося заради реформ»
  • БФ «Розвиток України»Програма грантів Посольства США
  • БФ ім. Колеснікова
  • Гете-Інститут в Україні

«Бібліотеки не дуже чітко сприймали пріоритети, які викладені в конкурсі. До типової помилки належить «зробити ремонт». А ремонт, насправді, - не визначник інновацій. Якщо буде відремонтовано приміщення, то це не означає, що туди прийдуть люди та отримають корисні послуги. Є прекрасні ідеї для пенсіонерів, покликані навчити їх користуватися електронними носіями, скайпом та ін. Є цікаві ідеї, пов’язані з розвитком дозвілля, коли вся родина може приходити в бібліотеку та незабутньо проводити час. Є спеціальні модератори, які проводять ігри для дітей; є люди, які з батьками працюють. На жаль, у більшості бюджетів чомусь не присутні витрати, спрямовані на роботу з цими людьми. Будуть вечори для поодиноких пенсіонерів, але кави чи чаю навіть не передбачено, тільки комп’ютери, принтери, копіювальні апарати. Ми заохочуємо Вас подавати творчі, «живі» людські проекти, які без сумніву матимуть підтримку донорів», - відмітив Руслан Краплич, модератор Антикризової гуманітарної програми МВФ. 

13:40: Понад 30 публічних бібліотек з усієї України презентують свої інноваційні послуги на Ярмарку.

Обласна універсальна наукова бібліотека ім. міста Кіровоград презентує на виставці три проекти: «Бібліотека+WI-FI», «Підвищуймо якість життя літніх жінок в Кіровограді» та «Голоси з війни». Останній проект заслуговує особливої уваги. Бібліотека поставила за мету зібрати свідчення людей, яких не оминула Велика Вітчизняна війна.

Представниця бібліотеки Світлана Володимирівна зазначила, що за допомогою сучасних технологій вдалося розмістити звукові файли, які можна прослухати на їхньому сайті. Історії очевидців по-новому зображують воєнний період і дають змогу дізнатися про цікаві факти, які були заборонені для всезагального розголосу протягом довгих років. «Німці знову хороші!» - дивується громада від почутого.

 

 

 

12:08: Від імені Українського Парламенту говорив Голова Комітету ВР України з питань культури та духовності Володимир Яворівський. Він пояснив відсутність Миколи Азарова та Михайла Кулиняка – вони дещо зайняті, адже перебувають у важливій поїздці.

В. Яворівський зробив невеличкий екскурс в історію України, нагадавши присутнім про явище інформаційного та духовного голоду, яке панувало в ХХ ст. та «люди хотіли читати книжки і створювали хати-читальні. Сьогодні відбувається щось подібне в Україні». «Я переконаний, що до кінця року ми побачимо дещо іншу,розумнішу, проінформованішу, культурнішу нашу з Вами Україну. Я Вам безмежно вдячний і підставляємо вам своє плече для цієї прекрасної благородної праці», - зазначив В. Яворівський.

 

 Джон Ф. Тефт, Посол США в Україні, наголосив, що модернізація бібліотек – це важливий крок вперед на шляху розвитку бібліотек в Україні. З 2001 року було інвестовано 1,5 млн. доларів у цю справу. Він впевнений, що на українські громади чекають хороші зміни і у будь-якому випадку ми рухаємося у вірному напрямку.
Наступне слово надали Роберту Пірсону, президенту Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів: «Наша організація представлена в 110 країнах світу, але Україною ми пишаємося найбільше»

 

 


  
Директор програми «Бібліоміст» Матей Новак зазначив, що впродовж виставки триватиме конкурс на найкращу презентацію бібліотечної інноваційної послуги. Переможці будуть відзначені та нагороджені під час урочистого закриття ярмарку.

 

 


 

 В урочистій церемонії перерізання стрічки взяла участь Вікторія Ліснича. З цього моменту експозиція відкрита для огляду. 

 

11:32: Відкриття Ярмарку розпочалося із демонстрації відео «Бібліотечні інновації в Україні», за допомогою якого було показано як може змінитися життя української громади за допомогою модернізації бібліотек.

Обмінятися досвідом з українськими колегами приїхали поважні гості з США, Румунії, Польщі та Литви.

«Українські бібліотеки активно включені у розвиток своїх регіонів. Вони впроваджують туристичні проекти, сприяють розбудові інститутів місцевого самоврядування, допомагають використовувати новітні технології у навчанні, долучаються до надання соціальної допомоги уразливим верствам населення, знайомлять громадян з можливостями продуктивних комунікацій з органами влади. Сучасні бібліотеки допомагають відкривати світ для українців і українців для світу», - зазначила заступник міністра культури України Вікторія Ліснича.

Дебора Джейкобс, директор ініціативи «Глобальні бібліотеки» Фундації Білла і Мелінди Гейтс, подякувала за підтримку та активну участь всім партнерам, а також працівникам книгозбірень за відкриту готовність ризикувати, навчатись та надавати новітні послуги громаді. Також вона підвердила, що уряд України активно підтримує розвиток публічних бібліотек. «Я сама багато чому навчилася, відвідуючи українські бібліотеки. Рух мав двосторонній напрямок», - сказала Дебора Джейкобс.

 

 

 

8:43: о 8:00 у Національному центрі ділового та культурного співробітництва «Український дім» розпочалася реєстрація учасників і відвідувачів Ярмарку інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування, кількість яких дозволяє впевнено стверджувати: подія викликала чималий інтерес.

 

По закінченню реєстрації, а саме о 9:30 у приміщенні головного виставкового залу очікується урочисте відкриття Ярмарку, в якому візьмуть участь:

  • Микола Азаров, Прем’єр-міністр України
  • Михайло Кулиняк, Міністр культури України
  • Дебора Джейкобс, Директор ініціативи «Глобальні бібліотеки» Фундації Білла і Мелінди Гейтс
  • Джон Ф. Теффт, Посол США в Україні
  • Роберт Пірсон, Президент Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX)

У рамках виставки відвідувачі зможуть ознайомитися із 58 експозиційними стендами, де провідні бібліотеки, підприємства та громадські організації демонструватимуть свої досягнення у сфері інноваційних та новітніх технологій.

Фотогалерея

 

 

 

 

 

Нагадаємо, організатором заходу є «Бібліоміст» - програма, яка розрахована на 4 роки і покликана перетворити бібліотеки на сучасні громадські центри та підвищити роль бібліотек в українському суспільстві.

Співорганізаторами виступають також Міністерство культури України, Українська бібліотечна асоціація, Програма сприяння парламенту, що фінансується Агенством США з міжнародного розвитку, та Відділ преси, освіти і культури Посольства США в Україні.

Відео

 

 

 

 

 

 


Сьогодні з 10:00 до 17:00 у Національному центрі «Український Дім» у м. Києві відбудеться Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування.

Організатор заходу:  Програма «Бібліоміст»

Співорганізаторами події виступають Міністерство культури України, Українська бібліотечна асоціація (УБА), Програма сприяння Парламенту ІІ (>PDP ІІ) Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), а також Відділ преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

У програмі Ярмарку – експозиції понад 40 передових бібліотек та організацій приватного і громадського сектору, які запропонують Вашій увазі свої послуги та ресурси.

Протягом дня бібліотекарів, друзів бібліотек та чиновників усіх рівнів запросять до участі у низці презентацій, круглих столів та міні-тренінгів, присвячених застосуванню сучасних інформаційних технологій у бібліотеках, роботі бібліотек як громадських центрів, поширенню електронного врядування та інших Інтернет-ресурсів.



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.