Нові можливості для сільських громад, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи
Попри те, що минуло 25 років після Чорнобильської катастрофи, громади, постраждалі внаслідок лиха потребують додаткової підтримки для ефективного розвитку. Будь-який розвиток громади неможливий за наявності значної кількості членів громади, які є соціально виключеними, тобто стикаються з перешкодами щодо участі у соціальному, економічному та політичному житті. Традиційні погляди, низький рівень доходів, залежність від державної допомоги та обмежені можливості політичного залучення поза цариною виборчого процесу зазвичай є тимибар’єрами для сільського населення, які перешкоджають участі певних груп населення у житті громади. Наявність стійких суспільних стереотипів та обмежених механізмів сприяння участі у суспільному житті маргінальних та вразливих груп населення (залежних, бездомних, мігрантів, колишніх ув’язнених тощо) створюють перешкоди для їх активного залучення до процесів розвитку у громадах.
Протягом 2011 – 2013 рр. Ресурсний центр ГУРТ за фінансової підтримки Фонду розвитку демократії ООН (UNDEF) впроваджуватиме проект «Нові можливості для сільських громад постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи». Проект буде реалізовано в 6 сільських громадах Київської області, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Метою проекту є забезпечення інклюзивного врядування в сільських громадах постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи шляхом рівної участі всіх членів громад у процесі розвитку своїх громад використовуючи метод громадянської освіти.
Очікувані результати проекту:
Тривалість проекту: 24 місяці, з 1 грудня 2011р. по 30 листопада 2013р.
Теми тренінгів проекту:
Інші види діяльності у проекті:
Контакти:
Ресурсний центр ГУРТ
Мар`яна Завійська
e-mail: [email protected]
тел.:(044) 296 10 52