bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз


+ Пiдписатися

Innovation Lab: перший млинець?   

В Ірпені 11-12 квітня пройшов перший в Україні захід під назвою Innovation Lab. Якщо коротко, це конкурс ідей онлайн-проектів соціального спрямування. Кожен міг подати свою ідею, зареєструвавшись на спеціальному сайті. Потім відбувалось голосування відвідувачів цього сайту і спеціального журі. Ідея, яка набрала більше за всіх голосів відвідувачів, та чотири ідеї відібрані журі потрапили в фінал, який, власне, і відбувся 11-12 квітня.

На захід було запрошено також авторів ідей які не потрапили в переможну п’ятірку (мене в тому числі). Вони мали приєднатися до одного з переможців, і протягом двох днів (та однієї ночі) ці команди розробляли «робочу модель» запропонованого на конкурс сервісу, готували її презентацію. Наприкінці такі презентації було показано журі та визначено переможця.


Враження від заходу залишились вкрай неоднозначні.

В перші години був, чесно кажучи, навіть неприємно шокований. Не організацією – тут все було на досить високому якісному рівні: команда працювала злагоджено, спокійно та впевнено, жодних більш-менш помітних «проколів» не виявив і від інших учасників нарікань не чув. Але з «контентом», тобто, тим, заради чого всіх, власне, й зібрали, були суттєві проблеми.

По-перше, жодну з презентованих п’яти ідей ну ніяк не можна назвати інноваційними! Деякі мають прямі аналоги навіть в Україні (автори просто не знали про них), одна за суттю не відповідала назві, одна взагалі могла б бути реалізована і без якихось нових онлайн-інструментів (вони стануть тільки зайвими «милицями» для клієнтів), тощо… Мені реально шкода було журі: їм не було з чого обирати переможця!

Звичайно, я б не став критикувати якби не мав конкретних пропозицій як виправити виявлені помилки в майбутньому:) Думаю, обов’язково потрібен «другий тур» відбору заявок. Інформації, яку подавали заявники реєструючи ідею, вкрай мало навіть для того, щоб з’ясувати чи правильно організатори зрозуміли задум ініціатора!Ну і, звичайно, що було з чого обирати треба ширше розповсюджувати інформацію про конкурс!

Думаю, з недоліками я на «по-перше» й зупинюсь, адже всі інше стали його наслідками…Дуже добре було створено умови для активної та якісної комунікації. Молодь, якої було приємно багато, отримала неперевершений досвід роботи в команді незнайомих людей над конкретною справою в умовах жорстких часових обмежень та змагання. Більш досвідчені люди, яких теж було немало, змогли обмінятися досвідом, навіть налагодити партнерства в різних сферах життя. (Я б сказав, паралельно проходив неформальний форум експертів:)) Атмосфера була доброзичлива, спокійна, в міру ділова, за що ще раз подяка організаторам.

Власне, свій особистий баланс поїздки підбив зі знаком «плюс». Вдалося розвіртуалитися з декількома хорошими знайомими (хоч і відчуваю що моїх френдів з ФБ там було набагато більше:)). Налагодив нові корисні знайомства, познайомився з цікавими людьми, яких раніше не знав, навіть вдалося вирішити важливе питання із зовсім іншої сфери:). Коротше кажучи, використав момент на повну:)

Не зважаючи на зазначені вище недоліки, дякую організаторам за цей захід! Думаю, вони обов’язково зроблять правильні висновки та проведуть наступний Innovation Lab набагато краще! І сподіваюсь на нього потрапити:)

Коментарі

Наталья Суминова   4367 днів тому   #  

А какие темы предлагали? Кто победил?

  •   Пiдписатися на новi
Леся Ярошeнко   4357 днів тому   #  

Михайле, дякую за допис. Участь в Innovation Lab у мене та співробітників Українського форуму благодійників також викликала багато емоцій і спонукала до висновків.

Із позитивів: це був гарний спосіб мобілізуватись і заявити про свій проект (ми пропонували "Як стати благодійником в Україні?"). Попри все, зрозуміли, що ідею потрібно таки втілювати, що на неї є попит. Корисними були коментарі, особливо критичні - це можливість побачити свою ідею з точки зору потенційного споживача. А головне - знайшли партнерів, які допоможуть нам із реалізацією.

Однак було багато емоцій зі знаками запитання й оклику.

  •   Пiдписатися на новi
Леся Ярошeнко   4357 днів тому   #  

Перше, що здивувало, це відсутність контактів організаторів на сайті Innovation Lab. Також бракувало критеріїв оцінки проектів (ми їх отримали тільки постфактум на запит і навіть ця відповідь залишила запитання). Прикрою несподіванкою стало те, що у фінал вийшли найпростіші і найдешевші в реалізації проекти. А обіцяли повне фінансування переможцям, при цьому не повідомляючи про можливу вартість проектів. Гнучкого підходу на зразок співфінансування за рахунок наших та партнерських ресурсів також не йшлося.

Чимало коментарів-зауважень стосувалося російськомовності інтерфейсу і тих мовних покручів, на які перетворювались ідеї після публікації (учасники часто заповнювали анкету українською мовою, відповідаючи на рос. запитання, а сайт сам перетворював це на "зв'язний" текст. У результаті складалося враження, що апліканти неграмотні).

В останній день голосування виникли підозри щодо чистоти "лайків": у ряду проектів просто закрутився лічильник. Бачила багато онлайн голосувань, де враховуються живі коментарі з аргументами, з яких зрозуміло, що лайкер принаймні прочитав проект.

  •   Пiдписатися на новi
Леся Ярошeнко   4357 днів тому   #  

Разом із тим погоджуюся з Михайлом: добре, що перший млинець таки випекли. Учасники Innovation Lab отримували оцінювальні анкети, де анонімно могли не просто відповісти на альтернативні запитання, а й висловити конкретні зауваження і пропозиції. Якщо другий Innovation Lab відбудеться, я братиму в ньому участь.

  •   Пiдписатися на новi
  •   Пiдписатися на новi


Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.