bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз


+ Пiдписатися

Газетам важче вижити на ринку, аніж журналам   

Вчора випадково потрапив на лекцію журналіста британської The Times Майкла Бініона. Була цікаво, тому що й самі проводимо подібні лекції. Лекція змусила задуматися і над питанням, що газетам складніше вижити як журналам. У цьому специфіка рекламного ринку. Глянець завжди в ціні в очах рекламодавця. І розмаїття нішевих журналів набагато більше як нішевих газет.

Кілька ціквих тез з лекції:
# На думку Майкла Бініона, в Британії нині 10 національних газет, з них 5 – якісні;
# Читачі, молодші 30 років, не читають пресу, що є загрозою для виживання газет;
# Головний конкурент для преси – не телебачення, а Інтернет;
# The Times належить Руперту Мердоку, який «був австралійцем, але став американцем, адже американцем бути вигідно»;
# Російський олігарх Лебєдев купив 2 газети, серед них The Independent. Британці були схвильовані, чи не буде російської цензури

детальніше на сайті MediaNext

Коментарі

Тимчук Тарас    4879 днів тому   #  

про щось подібне нам розповідали у Чікаго Трібюн. Там дуже сильно переймаються як вижити. Але мені здається, основна проблема друкованих ЗМІ - газетярі просто не вміють працювати в інтернеті. Газетна стаття - не публікація для онлайн-аудиторії. І реклама на першій сторінці у газеті - це не контексна реклама в інтернеті.
Між іншим, якраз перехід американських газет в онлайн зараз здійснюється в тому числі за донорські гроші (Knight Foundation).

про глянець. Виявляється у Росії майже всі глянцеві журнали надувають своїх рекламодавців, завищуючи власні свої тиражі (в 2-3 рази). Але обвалу на рекламному ринку наразі не сталось - глянець ще довго буде затребуваний. А газети - під питанням (інформація в газетах старіє уже на момент виходу самої газети)

  •   Пiдписатися на новi
Сергій Чумак   4875 днів тому   #  

Газета повинна знайти свою нішу в теперішньому світі. Все-таки газети й індустрія їх випуску, це ОБ'ЄКТИВНА РЕАЛЬНІСТЬ, яка доступна всьому населенню і яка сприяє культурному росту суспільства. Віртуальна реальність, невизначеність, безвідповідальність в інтернеті
не сприяють цьому.

  •   Пiдписатися на новi
Михайло Ізюмський   4875 днів тому   #  

В сучасному світі газета або журнал повинні бути Річчю самоцінною, адже як носій інформації вони безумовно програють цифровим технологіям. Зробити Річ з журналу набагато складніше, ніж з газети.

  •   Пiдписатися на новi
  •   Пiдписатися на новi


Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.