bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз


+ Пiдписатися

Журнал “Кореспондент” ставить під сумнів результати діяльності ОГС”   

У номері за 9 грудня 2011 року оглядач Ірина Соломко в статті “Страна несбывшихся вложений” вдається до спроб аналізу ефективності програм допомоги ЄС в Україні за останні 20 років. Тема цікава, а от спроба аналізу, виглядає, м'яко кажучи, повним невіглаством і, я би сказав, абсолютно непрофесійно.

Дозволю собі прокоментувати лише ту частину, яка стосується програми EIDHR (Європейський інструмент розвитку демократії та прав людини), яка більш відома для більшості українських ОГС. Журналіст стверджує, що така програма за період 1991-2010 років була абсолютно неефективною, а витрачені 7,6 млн євро - марнотратством. При цьому мірилом ефективності для цієї журналістки є “Чого Україна в результати досягла” і посилання на те, що Amnesty Internationalу 2010 році зафіксувала погіршення дотримання прав людини в Україні.

При цьому трохи нижче наводяться результати проекту, фінансованого також ЄС, “Підтримка регіонального розвитку”. На думку оглядача цей проект ефективний, бо наводяться цифри скільки відремонтовано амбулаторій, систем водогону, закуплено шкільних автобусів і т.д. Як бачте, маніпуляція даними та цифрами робить дійсно контрастну картинку.

Не буду вдаватися в методологічні дискусії відносно того, чим відрізняється результат проекту від впливу проекту, наскільки можна пов'язувати певні показники між собою. Думаю, що для пані Соломко воно ні про що не говоритиме, бо просто є невідомим для неї. Я про інше. Ось такими непрофесійними публікаціями рідні журналісти фактично перекреслюють всі ті результати роботи українських ОГС, яких вдалося досягти, завдяки цій допомозі ЄС.

Лише останній проект Творчого центру ТЦК фінансований в межах EIDHR допоміг конкретно чотирьом сільським громадам розробити необхідну містобудівну документацію з повним врахуванням громадської думки, за повною участю громадян. В межах інших проектів вдалося в 3-х сільських громадах людям допомогти створити медіа-центри, що дало можливість їм посилити свій голос у вирішені місцевих справ громади.

А скільком людям було надано різного роду правових безкоштовних консультацій з різних питань, то просто тяжко перерахувати. Крім того, в інших наших проектах домагалися досягти певних змін навіть в законодавстві, які покращували реалізацію права на власність і т.д.

Таких довготривалих проектів ТЦК реалізував завдяки допомозі ЄС за останні 10 років 6, які в сумі підтримці ЄС Думаю, що й інші ОГС, що працювали в межах EIDHR можуть багато цікавого розповісти і поділитися здобутками. Можливо нам всім треба поділитися з журналом “Кореспондент” цією інформацією, бо оглядачі цього журналу просто лінуються шукати її?

Коментарі

Завійська Мар'яна   4595 днів тому   #  

Пане Володимире, дякую за допис. Думаю, що читачам ГУРТа буде також цікаво познайомитись з оригінальним текстом статті http://korrespondent.net/business/economics/1293810-korrespondent-strana-nesbyvshihsya-vlozhenij-ukraina-realizovala-menee-20-evroproektov-na-kotorye

  •   Пiдписатися на новi
Кушнір Тарас   4592 дні тому   #  

... а жиби знали...:

"Янукович сделает Германию и Францию виновниками провала евроинтеграции"

http://uainfo.censor.net.ua/news/8686-yanukovich-sdelaet-germaniyu-i-franciyu-vinovnikami-provala-evrointegracii.html

  •   Пiдписатися на новi
Оксана Москаленко   4591 день тому   #  

Як на мене в статті шла мова про чиновників, і жодного слова про ОГС:). А щодо чиновників хотіла продовжити тему, останні роки добре фінансується тема ювенальної юстиції. Фінансується Інститут законотворчої діяльності (чи як там його), фінансується мінюст, а результату 0, чи скоріше для дітей негативний.

  •   Пiдписатися на новi
Володимир Купрій   4583 дні тому   #  

Оксано, оцінюючі ефективність інструменту EIDHR кореспондент тим самим оцінила результати діяльності ОГС, оскільки лише ОГС є безпосередніми виконавцями проектів в межах цього Інструменту ЄС. Про чиновників менше за все там іде мова, бо лише три міністерства мають бюджетну секторну підтримку з бюджету ЄС.

  •   Пiдписатися на новi
Оксана Москаленко   4580 днів тому   #  

Володимире, скоріш за всього вам відомо, те що не відомо мені. Як я знаю Євросоюз підтримує проекти в яких ОГС і влада виступають партнерами. І от наприклад, в найпроблемніших сферах (В числе "пострадавших" оказались ключевые реформы - судебная и избирательная, а также борьба с коррупцией. - цитата з статті) на мою думку для вирішення ситуації не вистачило саме політичної волі, влада не змогла вирішити ці питання. Проте якщо запитають мене про роботу ОГС в цих напрямках, то я б оцінила на відмінно. Бо вважаю що суспільство готове і з нетерпінням чекає впровадження цих реформ.

  •   Пiдписатися на новi
Завійська Мар'яна   4383 дні тому   #  

Уряд ініціював внесення змін до Порядку залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги.
З Урядового порталу "Відповідну постанову, розроблену Мінекономрозвитку, прийнято 4 липня 2012 року на засіданні Кабінету Міністрів України. Зміни, що вносяться до Порядку залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги, дозволять унормувати ведення єдиного Державного реєстру проектів міжнародних фінансових організацій та проектів міжнародної технічної допомоги; підвищити відповідальність українських бенефіціарів за результативність проектів шляхом призначення ними координаторів проектів; вдосконалити моніторинг та оцінку результативності проектів за допомогою встановлення єдиної форми підсумкового звіту реципієнта, підготовку бенефіціаром висновків про результати проекту, ведення обліку використаних українськими реципієнтами грантових коштів, інформування органів ДПС про операції із закупівлі товарів та послуг у пільговому режимі".

  •   Пiдписатися на новi
  •   Пiдписатися на новi


Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.