+ Пiдписатися
Наприкінці минулого року мені доводилось провадити тренінг в одному з райцентрів Львівської області. Учасники – звичайні мешканці сіл цього району. Якось саме на цьому занятті впало у вічі те, що людям дуже важко висловлювати свої думки: їм було важко представити себе, їм було важко окреслити свої власні проблеми і проблеми своєї громади, їм важко було, взагалі, будь-що говорити про своє життя. В їхніх очах була зневіра стосовно того, що від них щось залежить і вони можуть щось змінити в своєму житті. Якщо людина не здатна змінювати реальність, вона пристосовується. Така адаптація є характерною для поведінки тварин, а у людини це – ознака дегуманізації.
До і після виборів на шпальтах різних видань було написано багато про те, що громадяни не здатні критично мислити і аналізувати програми кандидатів, тому голосують, як правило, емоційно – своїм серцем, а не головою. Виходячи з попереднього твердження, постає питання, а чи може взагалі дегуманізована особистість спроможна робити свідомий вибір? Очевидно, що ні. Якщо проаналізувати рекомендації, які подають автори стосовно того, як виправити ситуацію, усіх їх можна згрупувати в дві категорії: перша – самоорганізація населення; друга - заклики до громадської активності. З першим погоджуюсь, але самоорганізації має дещо передувати, і про це далі буде.
З другим - категорично не погоджуюсь. Адже чи можна виховати нового громадянина, який буде відповідальний за свою долю, намагаючись залучити його при допомозі нових міфів та реклами? Очевидно, що ні, оскільки знову йде апеляція до світу емоцій, а нам потрібне критичне мислення. Не вірю в те, що при допомозі емоцій можна це зробити. Такий підхід Пауло Фрейре у своїй праці «Формування критичної свідомості» називає сектантством.
Тепер про самоорганізацію. Говорячи на цю тему, я часто використовую слова Павла Скоропадського, які були сказані в 1918 році: «Україна і надалі залишатиметься колонією через невміння населення самому собі допомогти». Приклад Помаранчевої революції, видається все таки, показав нашу здатність змінювати реальність і самому собі допомагати. Але закріпити усі свої досягнення ми так і не змогли. Чому? Підказку, знову ж таки, можна знайти в того ж Пауло Фрейре, який говорить про напівперехідний стан людської свідомості. З одного боку ми вже не «кріпаки», а з іншого ще не стали вільними людьми, які відповідальні за своє життя. За його словами, люди з напівперехідною свідомістю не можуть упоратися з проблемами, які лежать поза сферою їхніх біологічних потреб. Дозволю собі ствердити, що саме біологічна потреба – потреба в безпеці (у мене вкрали голос) вивела людей на Майдан. «Інтереси таких людей майже цілком зосереджені на виживанні і їм бракує життєвої зацікавленості в більш історичній площині», - говорить автор.
Далі, як у відомому анекдоті, є два варіанти розвитку подій. Перший – ми розвиваємось і стаємо критично мислимими, другий, при допомозі сектантської ірраціональності, впадаємо у фанатизовану свідомість, коли люди бояться свободи, хоча вірять, що вони вільні. Вони думають, що є господарями своєї долі, а насправді помиляються. Вони – об’єкти, а не Суб’єкти.
Для того, щоб відбувся перший варіант, кожен громадянин країни повинен мати можливість самостійно обдумувати умови свого існування і діяти для трансформування конкретної реальності. Відповідальності неможливо набути умоглядно, вона приходить лише з досвідом. Хоча мене дехто намагається переконати, що це можливо. Буду сподіватись, що вони це роблять через певний романтизм, а не свідомо. Сподіваюсь, що у вас, шановні гуртівці, визріло питання, а що потрібно зробити, щоб особа почала самостійно обдумувати умови свого існування. Відповідь дуже проста – вести з нею діалог! У Карла Ясперса, можемо знайти, що «Діалог – єдиний шлях не лише в життєво важливих питаннях політичного ладу, але й у всіх проявах нашого буття. Однак, лише за умови щирості діалог має силу й вагу: у довірі до людини та її можливостей, у вірі в те, що «я можу стати справжнім собою, як і інші люди». Як форму організації діалогу Пауло Фрейре у своїй праці пропонує культурний гурток. Після діалогу наступний крок - самоорганізація.
Результати виборів показали, що 4,36% виборців не підтримали жодного з кандидатів. Вважаю саме цих осіб - особами з критичним мисленням. Вірю, що їх є ще більше, хтось в силу різних обставин не прийшов на дільницю, чийсь бюлетень був свідомо зіпсований, хтось в останній момент піддався на пропаганду одного з кандидатів. Поділяю оптимізм тих, хто вважає, що це є початком системних змін в нашому суспільстві. (Із досягненням 4% - позначки, динаміка змін згідно з нормальним розподілом Гауса стає зовсім іншою). Отож, закликаю усіх провадити діалог.
Для тих хто зацікавився книгою: Фрейре, Пауло Формування критичної свідомості / З англ..пер. О.Дем’янчук. – К.: Юніверс, 2003. – 176 с.
Коментарі
Пане Василю, Ви як завжди на висоті!
Дуже дякую за чудову статтю.
З висновками щодо "противсіхів" трішки з Вами не згоден.
Тобто, я не вважаю ці 4 відсотки показником "критичного мислення" громадян. Можливо, якусь частину з них -так, але не всіх.
Для мене це ще й показник інфантилізму: в дорослому житті (як і в демократичному суспільстві) доводиться обирати не тільки між гарним та дуже гарним або між гарним та поганим, але й між поганим та поганим, або поганим та ще гіршим. І уникнення вибору не є показником дорослості: доросла людина відповідально ставиться до майбутнього, тому змушена робити не тільки те що приносить задоволення.
Це ні в якому разі не критика Вашої позиції чи позиції "противсіхів", просто альтернативна думка, так би мовити.
Михайле, щиро дякую Вам за коментар. Для мене уникнення вибору - це ігнорування виборів. Голосування "противсіх" - це все таки вибір, чи я помиляюсь?
Голосування "противсіх" з точки зору процесу - вибір, з точки зору результату - ні. (У те що політики, побачивши як багато громадян голосують проти всіх розплачуться й розкаються - не вірю).
Тому з точки зору результату (а вибори проводяться переважно для результату, а не для процесу) голосування "проти всіх" нічим не відрізняється від ігнорування виборів взагалі.
Якось американський генерал Ейзенхауер сказав: "Плани - ніщо, планування - безцінне". Можливо в нашому випадку, сам процес вибору і є безцінним, адже цей процес - показник самоусвідомлення особи, що є важливим результатом.
наступна фаза - 16%?
Саме так!
Я не заперечую що процес важливий теж сам по собі...
На мою думку, пункт "проти всіх" у другому турі взагалі зайвий (у першому він, безумовно, має сенс).
Якщо у другому турі проголосує "проти всіх" 99,9% виборців, за кандидата "А" - 0,6%, за кандидата "Б" - 0,4 відсотки, то за нормами діючого законодавства виграє кандидат "А".
"Проти всіх" - це ніби кнопка, натискання на яку нічого не змінює. Її треба або прибрати, або під'єднати до неї якийсь механізм. Тобто, наприклад, "якщо жоден з кандидатів не набирає 50% + 1 голос..." тут варіанти. Але які? Повторний перший тур з новим складом учасників? Але ж в разі його проведення шанси на те, що у новому другому турі ніхто не виграє стають ще більшими...
"Свідомий вибір", на мою думку, це такий підход до волевиявлення, така позиція, ніби від мого голосу і тільки від нього залежить результат виборів. Нажаль, більшість, абсолютна більшість громадян нашої держави мають протилежну позицію - "від мого голосу нічого не залежить". "Проти всіх" - це уникання складного та болісного рішення. Якби мій вибір "проти всіх" хоч теоретично міг би не допустити до влади жодного з учасників другого туру - я б голосував "проти всіх".
Минулі вибори - перші "дорослі" вибори в історії нашої країни. Коли вибір не очевидний, складний, болісний... Я, в свою чергу, радий з того що наш народ пройшов цю ініціацію - показав високу явку та доволі низький відсоток "противсіх".
Так, від мого голосу залежить результат виборів, але як показує досвід, поки що не залежить наше життя. Як на мене, програна битва не є програна війна. Є ще один військовий термін - розвідка боєм. Це я дотого, що варто втягнутися в бій, щоб просто зрозуміти, а на чому ми стоїмо, чим оперуємо. Можливо також варто зробити цей крок, щоб усі зрозуміли абсурдність законодавства стосовно голосування прот всіх і як наслідок зміни в закон? А найважливіше в цьому, що ми з Вами провадимо діалог :-)
безумовно!
сподіваюсь, у тему:
https://www.youtube.com/watch?v=tSoxAF7U-6A
між поганим і ще гіршим, то є не вибір,то є іллюзія вибору...
придуманий для розпилення голосів...
насправді вибору не було, велика вірогідність танків на вулицях(якщо буде спротив)-дороги вже приготували...
проблема в тому,що йде постійний відтік людей які мають громадянську позицію, тому 4% мають тенденцію до зниження...
"між поганим і ще гіршим, то є не вибір,то є іллюзія вибору"
пацієнту в лікарні пропонують вибір: щоб він міг далі жити йому або відріжуть ногу, або руку. Це вибір між паганим та гіршим, що є що пацієнт має сам для себе і для свого життя визначити.
Але наш пацієнт не звик приймати складні рішення самостійно, тому він ковтнув снодійного і надав право свою долю вирішувати лікарям або сусідам по палаті.
"проблема в тому,що йде постійний відтік людей які мають громадянську позицію, тому 4% мають тенденцію до зниження… "
звичайно, кожен називає "громадянською" ту позицію якої дотримується:)
Доброго дня, пане Василю! Дозвольте долучитися до розмови. Дійсно, часто проводячи тренінги для мешканців сільських громад, бачу у поведінці учасників повну байдужість. І що дуже болить мене, це байдужість стосовно своєї участі у розвитку громади.Зауважу, що тренінги відвідують, як правило, представники сільської еліти. І ця еліта демонструє не тільки необізнаність, неспроможність, але й повну байдужість. Треба дуже довго попрацювати у тій громаді, аби розпалити іскорку цікавості та переконати у тому, що "Ви зможете, бо вже знаєте, як. Ви зможете, бо дуже прагнете цього. Ви зможете, бо маєте на це право".
Так, погоджуюся з Вами у людей є зневіра. Вона опанувла, навіть, колись активними людьми. Щодо дегуманізації?.. Цікава дефініція. .. Тут важко висловитися за, чи проти цього твердження. Та все ж воно, на мою думку, має паво на життя.
на мою думку відрізують голову і пропонують вибір:або без голови або другу пришиємо...
навіть якщо так: або ви берету участь в цьому виборі, або перекладаєте цей обов'язок/право на інших.
Пані та панове! Вітаю всіх з новим міністром науки і освіти!!! Без екоментарів.
http://vgolos.lviv.ua/politic/6380.html
Тільки що почула фразу: "...І він має довіру виборців, адже він переміг на виборах...". (виступ представника ПР). А фактично нового президента підтримало лише 25-30%. Такою довірою я би не хизувалася. Бо є виборці які не підтримали жодного з кандидатів. А були такі, що просто не прийшли на вибори. Тому він президент лише третьої частини виборців. Я за те, щоб була графа - не підтримую жодного кандидата.
З інтерв`ю Оксани Забужко.Письменниця Оксана Забужко ще перед виборами зайняла тверду позицію голосувати у другому турі проти обох кандидатів. Пояснила її шістьома причинами:
По-перше, країна стоїть на порозі гуманітарної катастрофи. Як усякий інтелектуал, я називаю стратегічні проблеми. Далі має бути менеджерська ланка, що має перекладати їх на рівень конкретних практичних справ. Але оця ланка у нас абсолютно відсутня. Бо ще за Сталіна знищили культурний шар, який із кінця ХІХ століття. будив націю просвітництвом. Після цього українці залишилися з дуже поганою освітою. І так триває досі. Менеджерська ланка ніяк не може нарости. Звідси — криза еліт. Моє покоління стоїть біля стерна і не справляється з країною — ні в політичному сенсі, ні в громадянському.
По-друге, я не знаю, хто захистить мій вибір — за Україну, але проти обох кандидатів? Іван Франко застерігав: голосуючи на менше зло, ти вибираєш зло. Хто забезпечить моє право не вестися на теорію «меншого зла» й мільйонів українців.
Мій вибір – за Україну, але проти обох.
http://gazeta.ua/index.php?id=325861
после драки кулаками не машут, до выборов нуна было роптать. если народ сделал свой выбор - хоть чуток подождите и посмотрим что из этого выйдет.... хотя мне нравится позиция хохлов: на кухнях мы ропщем а на улицу выйти - зясь, или сколько это будет стоить или мне тут жить и я не пойду.....
В семье не без урода. А говорити за всіх я думаю не варто.
От я і кажу, що 25% народу зробило свій вибір.
:)) я работал в штабе во время выборов, и видел как люди друг другу глотки перегрызали за лавэ, как в ДВК получали деньги от одних а голосовали за других, как срались сын с отцом за копейки...... позор.... этот народ всё-таки заслуживает того, чего он заслуживает.... в этой стране нет народа по сути, есть стадо, которое бежит туда, куда ему укажут.... обижайтесь как хотите...
Егор! Я рада, що Ви заробили якусь копійку на виборах. Вибори - це для багатьох людей можливість заробити гроші... але не для всіх...Я не ображаюсь, бо особисто мене це не стосується. Ви пишете: " в этой стране нет народа по сути..." ...Вибачте, а Ви що з космоса? Себе Ви до якого стада відносите?! Особисто я громадянка України. І я така не одна.
амбразуру закрывать шото нема бажання...
першого стоматолога вбили-не поняли, що він добра хотів...
ходорковский -щоб щось змінити, даже гроші не допоможуть...
"Труднощі й негаразди руйнують одних людей, але створюють інших."
Нельсон Мандела
я себя отношу к типу baranus hohol standartus, шучу конечно, но изредка зло берет пассивность общественности))) так молча в тряпочку молчать перед выборами. Даже самые мелкие проблемы города или села решаются с таким трудом и скрипом, что изредка кажется, что это не цивилизованное думающее общество, а стадо, которому по сути вообще все равно куда их гонят - на пастбище или на бойню.
Якщо ми хочемо щось змінити, треба повірити в цих людей, спілкуватись з ними, формувати їхнє критичне мислення
я в них верю, они в нас, но позиция: "мы не хотим светится, вы делайте а мы морально поддержим" совсем не устраивает..... изредка ощущаеш себя "козлом отпущения"
в 1900 буржуазия теж вирила-видибралы все
как пример, пришли представители родительских комитетов :"мы устали обращаться, что-бы убрали бабушек с продажей сигарет поштучно.." по идее нарушение 100% тем более они только молодёжи продают... говорю, напишите коллективную заявку, что-бы было с чем в мэрию идти, иначе получается что ГО больше всех нужно. А тут.. "нет, мы не будем писать, а вдруг там у кого-то "блат" и у нас начнутся проблемы на работе".... вот тебе и работа НГО.... вроде они и понимают, что ихние дети курят и нужно с этим бороться, а со второй стороны "очкуют" неподЭтски))))
Дуже хороший приклад. Як правило, "очкує" хтось один (можливо кілька), а страх поширюється на всіх. Завдання - нейтралізувати панікера.
вот как-раз я над этим и думаю))) и походу нужна будет помощь "Гуртовцев", склепаем общий проект?
довго не наважувався прокоментувати... хочу повернутись до "діалогу". для того, щоб діалог був дієвим інструментом, він має бути професійним, тобто мають бути люди, які професійно провадять діалоги. для того, щоб утворилась критична маса критично мислячих українців, діалоги мають застосовуватись масово!!! тобто мають бути гроші, за рахунок яких існуватимуть ті, хто вестимуть професійні діалоги. здається, чимало лідерів українських НГО (особливо працюючих за межами столиці), спроможні професійно вести діалоги і цей процес може стати масовим. от тільки одна проблема, хто це оплачуватиме? влада у нас це не фінансуватиме, збільшення долі критично мислячих українців вибиватиме з під сучасних зірок українського політикуму електоральну базу. можливо, це ніша для міжнародних донорів, працюючих в Україні?.. Василю, мені дуже подобається інструмент "діалогу" як засіб розвитку критичного мислення у народонасєлєнія. це такий собі шлях "знизу догори", який так люблять (щоправда тільки на словах) міжнародні донори.
на практиці, вони (донори) значно більше полюбляють "швидкі зміни", які, як правило, є лише "зміною вивісок" і не зачіпають суті проблеми. скільки профінансовано і продовжує фінансуватись нових та інноваційних бюлетенів, сайтів, тренінгів, законів та законопроектів, тільки "нова людина" масово так і не народилась (можливо я помиляюсь, бо "новий" громадянин вже також профінансований). оскільки у діалозі нічого "нового" немає, це просто повсякденна буденна робота лідерів НГО, то і шансів отримати підтримку донорів на цю «поточну» діяльність також немає. вже чую голоси – діалог можна вести і без грошей, вам тільки гранти давай… звісно – можна, тільки нагадаю, ми – не Естонія з 1,5 млн населення, щоб «віддіалозити» 46 млн українців до отримання критичної маси таким темпом, яким ми зараз йдемо, потрібні ще десятки, а може і сотні років…
не такие уже и большие деньги нужны)))) было бы желание)))
а если ставить принцип: деньги-работа, воз и ныне там будет.
гроші потрібні великі. якщо фінансувати поточну діяльність хоча б однієї НГО в кожному районі кожної області нашої країни хоча б у розмірі 10 тисяч доларів на рік, то на рік потрібно мінімум 10 млн доларів. бажання - це важливо, але це далеко не все, що потрібно для того, аби отримати якісний результат. Егоре, Ви трошки вище навели чудові приклади, які ілюструють це просте твердження. особливо важливо говорити про гроші з огляду на те, що вони то Є!!! просто їх перерозподіляють НЕЕФЕКТИВНО!!!
Почну з грошей і роботи. В своїх тренінгах в громадах я стверджую, що є замінник грошам - це ваш час. Та й російська приказка про це говорить "Время-деньги". Це - по-перше. А по-друге, як відноситись до грошей - як до цілі, чи як до засобу. Отже висновок, звичайно це можна робити і без грошей і кожен з нас, впевнений, що це робить, але скільки цей процес триватиме?
Наш офіс знаходиться за адресою м.Львів вул.Лисенка, 21. А за адресою Лисенка, 23 8 грудня 1868р. було засноване Товариство "Просвіта". Пам'ятник "Просвіті" знаходиться навпроти вікон нашого офісу. У 1936 році Просвіта мала 83 філії, 3210 читалень, 1207 домівок, 3209 бібліотек із фондом 688 186 книжок, 2185 театральних гуртків, 1115 хорів, 138 оркестрів, 550 гуртків самоосвіти, 86 курсів для неписьменних і 262 гуртки просвітянської молоді. Щоб цього досягнути знадобилось 68 років, були зконцентровані значні людські, інтелектуальні, фінансові ресурси. Разом з цим - це все лишень на території 3 сьогоднішніх областей України. Я поділяю романтизм Єгора, але закликаю з реальністю дивитись на життя.
Щодо нового громадянина, дозволю собі ще одну цитату з Пауло Фрейре "Середній клас, що боїться пролетаризації й завжди прагне отримати привілеї та просуватися вгору по соціальній драбині, сприймає цей розвиток населення щонайменше як загрозу своєму "мирові" й реагує з передбачуваною недовірою". Щодо впливу на донорів - давайте самоорганізовуватись. В іншому випадку, пригадав, що на нещодавній конференції з розвитку Фондів громад в Україні, представник російського Фонду громад сказав, в нас проблема - кошти є, а немає кого фінансувати. Думаю, ми до цього йдемо.
Пане Василь, а не маєте статистики стосовно того, що має Просвіта станом на 2009-2010 рік
На превеликий жаль, не знаю. На сайті Просвіти інформація про наявність обласних осередків та ще 2 регіональних.
розповім про один єксперимент на мавпах-6 мавп в клітці,напроти положили банани.коли мавпи наближались, їх поливали холодною водою мавпи перестали наближатись до бананів. одну з мавп замінили другою мавпи,що знаходилися в клітці раніше не пускали новоприбулу до бананів.
таким чином замінили всіх мавп. вони нічого не знали про холодну воду, але банани не чіпали...
щоб повернути їм віру,потрібна одна мавпа,яка зможе відбитися від інших і спробує банани...
але єксперементатори не мають мавп собі за рівню, тому вони обільють знову...
запрошую звернути увагу на редакторську колонку http://inlit.com.ua/
Формировать национальное сознание необходимо ещё в школе, а ещё лучше в детском садике. Учить детей быть личностями ,. Не задавливать в них этого самого права на собственное мнение. Когда ребёнку в 2-3 года постоянно говорят «этого не делай», «туда не ходи», «так говорить нельзя» и т. Д. мы тем самым Формируем в маленькой головке определенную программу человека, который не имеет собственного мнения, который обучен подчинятся и быть ведомым. В Японии маленьким детям до 5 лет позволено делать абсолютно всё. Так формируется понимание, что человек может всё, что пожелает. Потом на него вешаются ярлыки, которые ребёнок должен научится преодолевать, тем самым познавая себя. Их система образования основана на развитии мышления, а не бесполезном зазубривании информации, развитии творческого потенциала.
На тему выборов: меня терзает вопрос: почему во второй тур вышли именно Янукович и Тимошенко, если вся страна кричит об их политической несостоятельности? Это что - стереотипность мышления?
это видимость выбора...
Приклад Володимира Кравченка якраз яскраво описує поведінкову адаптацію у тварин. У людини ж це - ознака дегуманізації. Погоджуюсь з тезою щодо дітей Юлії Григорук, разом з цим вважаю, що не пізно це робити і в дорослому віці. А от "почему во второй тур вышли именно Янукович и Тимошенко, если вся страна кричит об их политической несостоятельности?", - хочу запитати, а в якій країні Ви живете :-) Читачі сайту Гурт і ще деяких інших - це, на превеликий жаль, не є всією країною.
http://tabachnik.net.ua/ швидко саморганізувались
ви пам'ятаєте такий шквал "добровільних" відставок, який ми спостерігаємо останні кілька днів? навіть сонячний крим колихнуло... для нашого політикуму більш природньо судитись з останніх сил тримаючись за посаду... напевно почали надходити пропозиції, від яких важко відмовитись :)
ну как версия: подсунули вам человечка, на которого можно полаять, мол такой сякой.... и время идёт с пользой и народ на другое внимание не обращает. И даже если коалиция незаконна, сформировано каб.мин и быстро "свои" люди занимают ключевые посады в так называемом админресурсе. и даже если леди Ю. докажет что коалиция нелигитивна, президент Я. спокойно оправит всех на перевыборы, ток ресурс уже не в тех руках будет. А без бабла на выборах ох как тяжко ))) Да и видел я прекрасно, как этот самый "админресурс" работает, очень даже эффектно))
Поки одні звільняють інших, у Херсоні мер закликає мешканців скинутись і разом поремонтувати дороги, бо грошей нема: http://www.city.kherson.ua/
... одній пані на лікарню вже скидалися...
Інтернетом ходить креативна назва для нового благодійного фонду "Дружина президента - дітям президента".
Тарас, такие инициативы мерии запрещены законодательством)))) хотя идейка хорошая.
"Я запрошую до співробітництва всі громадські об'єднання й організації незалежно від політичних уподобань, заможних херсонців, які представляють ці громадські формування, - давайте об'єднаємося для розв'язання однієї з найважливіших проблем цього року -відновлення дорожнього покриття"
що тут нелегального?
+ "Пропоную вам вибрати ділянки, де силами громадського формування провести комплекс відповідних робіт. Це стане своєрідним конкурсом конкретного внеску в спільну справу розвитку міста. А проконтролювати якість проведеного ремонту зможуть самі городяни, представники громадськості, депутатського корпусу міської ради."
Тарас, я против таких идей, ничего против не имею и даже одобряю, но должно быть в рамках закона, а он у нас горбатый. Единственное что я находил, это привлечение ПП к проблемам города, политики и ГО в тот список не входят. Улыбает фраза: "ЗАМОЖНИХ херсонців, які представляють ці громадські формування". По сути - это клич без конкретики, потом можно оправдаться))) То что не прописано в законах, может быть потом рассмотрено прокуратурой и ВДСБЭЗ, что не сильно приятно. Само создание фонда под началом мэрии - это и есть проблема, ибо она не прописана законодательно :((
мдя.. промазал чуток в начале :)) я НЕ против таких идей)))
відчуження об"єктів комунальної власності...
так називається одна з колонок на сайті...
ГГггг... приходит ПП к такому мэру, даёт 10 кусков с фразой "вот, вы просили" тот рукой ток цап и всё))) сидит мер)))) и не оправдает его призыв к народу))))
в европі кілометр асфальтної дороги коштує 5.5мільона гривен,а у нас 11-ть
Можливо багато хто з вас і читав цю статтю, але думаю це співзвучне із думками автора http://www.pravda.com.ua/articles/2010/03/15/4845700/
і в тему
моїй кумі,голові колгоспу,зробили пропозицію:бери 50тищ зелених і підпиши боргові зобов"язання бо в тебе є діти у яких будуть проблеми.
вона вибрала 3-й -звільнилася. зараз в італії, носить пенсіонерок на руках і дітей забрала до себе. каже що все подобається.
теж маю в чехії хатинку. будую відношення з місцевим населенням.
вони дуже сильно себе поважають, щоб дозволити комусь себе мучити.
Владимир, в Европе асфальтная дорога, а у нас асфальтное покрытие))) разницу улавливаете? ;))
натрапив на заніматєльную статейку про мізки :)) http://www.skeptik.net/sci/savelev1.htm. Може ми переоцінюємо один одного :)?
про 4,36%...
http://www.pravda.com.ua/columns/2010/03/17/4869079/
недільне відео:)
<object width="640" height="385"><param name="movie" value="https://www.youtube.com/v/X5YpX6ZybLM&hl=ru_RU&fs=1&rel=0"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="https://www.youtube.com/v/X5YpX6ZybLM&hl=ru_RU&fs=1&rel=0" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>
думаю, что всё гораздо проще... Сам президент ничего не сможет, как и не сможет его команда..... ведь сам народ пассивный, вполне может выкинуть пачку из-под сигарет на тротуар, "пописять" под дерево, обматерить спокойно, безразлично пройти возле подростка, который курит и тихонько прихлёбывает пиФФко.. И те, кто шёл голосовать, прекрасно знали что будут меняться команды и руководящая ветка... В этой стране пассивностью убивается любая инициатива, и вообще: народ имеет такое правительство - которое его же и имеет :)) (и правильно делает)
І про пасивність народу постійно плачуться люди які називають себе "лідерами".
Враження, ніби одна частина живе на місяці і спостерігає за пасивністю інших на планет Земля :)
Я про свою громаду не можу сказати - пасивний народ.
Активні лідери - громада включається в ритм який задають лідери. А потім вже по інерції...
Та щоб отримати такий результат не раз і не два доводилось в свої руки "брати лопату і показувати як садити дерева" :))
http://news.dt.ua/news/47519 - зросла частка тих, хто висловив готовність голосувати проти всіх партій і блоків (зросла з 4,6% до 12,2%).
оновлені дані, думки... :) http://www.pravda.com.ua/columns/2011/03/18/6021881/
знайшов в інтернеті пісні свого товариша з академії, який завжди тяжів до лівих, анархістських ідей. ця була в студентському середовищі дуже популярна
http://fs7.www.ex.ua/get/6c362ef30f099f81c168a1e76013a283/8463599/04.%20%D1%87%D1%83%D0%B6%D0%B8%D0%BD%D0%B0.mp3
Я це бачив. В продовження 4,36% я написав "Добро проти правди". Розмістив його там як посилання, але бачу, що треба розмістити весь текст, бо враження, що читач лінивий і не заходить по посиланню. А може? Тарас скажи, скільки заходів було з УП на Гурт?
http://www.pravda.com.ua/columns/2010/02/1/4695652/ - Поділяю думки автора.