bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Деякі особливості фандрейзингу: поради ГУРТа
14.03.2016

На основі посібника з Бібліотеки ГУРТа «Все вирішують гроші» ми підготували кілька базових порад з побудови успішної співпраці з донорами. У матеріалі йдеться про те, як залучити кошти вперше і заручитися довготривалою донорською підтримкою.

Поради для організацій, які планують залучити фінансування вперше

1) Почніть з меншого, залучіть кількість грошей на невеликий проект і реалізуйте його успішно, далі – більше.

2) Шукайте гроші «під ногами», не ходіть далеко, не звертайтесь до іноземних донорів, проаналізуйте місцеві умови та спробуйте залучити гроші з найближчих потенційних джерел.

3) Заручіться партнерством якоїсь авторитетної громадської організації, вкажіть у програмі чи проекті, що їх реалізація відбуватиметься за участю досвідченого і кваліфікованого партнера.

Побудова добрих стосунків з донорами

Якщо у вас є фандрейзингова стратегія, ви маєте розуміти важливість побудови добрих стосунків з потенційними донорами. Світ тих, хто дає гроші громадським організаціям занадто вузький. Там існують свої правила, дотримання яких гарантує донорам успіх та спокій. Назвемо декілька з цих правил.

1) Ви ніколи не отримаєте великих грошей від великого фонду, якщо ви не отримували менших грошей від менших фондів.

2) Міжнародні донорські організації надають перевагу порядних отримувачів благодійної допомоги, оскільки вони уберігають свою репутацію.

3) Донори мають «чорний список». Якщо ви погано повелися з одним донором (скажімо, європейським), це не означає, що дурна слава про вас не перелетить через океан. Навпаки. Усі ваші подальші кроки будуть ігноруватися більшістю донорських організацій незалежно від їх географічного розташування.

Здається, навіть не варто говорити про необхідність дотримання усіх вимог угоди з донором: як зодо бюджетних, так і щодо змістовних частин проектів.

Рекомендуємо використання превентивних методів роботи з донорами: спочатку узгоджуєте всі необхідні зміни і бажано у письмовій формі, а потім їх здійснюєте. У іншому випадку, як добре б ви не зробили, невідповідність хоча б однієї зі статей угоди з донором може автоматично зіпсувати вашу репутацію.

Якщо ви досвідчений фандрейзер і ваша організація має чимало успішних проектів, ви можете зробити  добру справу для всіх громадських організацій вашої країни – взяти й притягнути нового донора для роботи у вашій країні. Маючи достатній авторитет та гарний проект, ви можете розраховувати на підтримку навіть тих донорів, які не розглядають вашу країну серед претендентів на отримання допомоги.

Участь у міжнародних програмах, мережах, асоціаціях

Ще одним надзвичайно ефективним способом залучення коштів є участь у міжнародних програмах, мережах, асоціаціях. Як правило, такі утворення мають свою певну інфраструктуру (інформаційний обмін, спільні друковані матеріали, спільні проекти тощо), і якщо учасники такого утворення мають багато спільних рис (скажімо, належать до однієї групи ГО: екологічні, молодіжні, правозахисні тощо), такі утворення є надзвичайно привабливими для реалізації мережевих та регіональних програм. Завжди важко починати з нуля, а використати спрацьовану систему простіше і надійніше. Крім того, працюючи на міжнародному рівні, ви маєте шанс здійснювати індивідувальний фандрейзинг ефективніше, оскільки за вами стоїть «низка» міжнародних партнерів. Ви навіть можете розраховувати на індивідуальні замовлення від донорських організацій на виконання специфічних проектів у вашому регіоні.

Матеріал підготовлено на основі посібника для НУО «Все вирішують гроші: але як їх знайти», виданого Ресурсним центром розвитку громадських організацій «ГУРТ» у рамках проекту «Підтримка розвитку громадських організацій малих міст Київської, Кіровоградської та Черкаської областей»

Контакти

Коментарі

Віктор Шаховський   3025 днів тому   #  

А для Харківської? У нас маленька ГО за 2015 рік заробили і витратили на благодійність більше 35 тис. грн. без грантів.

  •   Пiдписатися на новi
Омельченко Валерія   3022 дні тому   #  

Пане Вікторе, дякую за інтерес до порталу ГУРТ. Уточніть, будь ласка, Ваше запитання.

  •   Пiдписатися на новi
Віктор Шаховський   3022 дні тому   #  

Нашій організації 15 років, за цей час ми неодноразово писали грантові проекти і лише один раз у 2004 році пройшли у другий тур, але місцева рада не підтримала нас, бо ми не захотіли вести розмову за відкат, і "лягти" під них, і нам було відмовлено на сесії. Тепер ми самі заробляємо кошти, але поки що няких проектів не виграли.

  •   Пiдписатися на новi
  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.