Завершився перший повний місяць змагання веб-волонтерів КліматІнфо. У цьому повідомленні - відгуки учасників та нові вакансії. Початок 2011 року для КліматІнфо прийшов під знаком веб-волонтерства. На сьогодні, серед близько 10 кандидатів ми обрали двох, котрі допомагають наповнювати сайт актуальними матеріалами про зміни клімату та шляхи їх подолання.
Цікавих заявок було багато, але саме ці дві кандидатки – Анастасія Костриця та Вікторія Скічко, змогли довести, що мають і досвід і мотивацію до участі в проекті. Зараз веб-волонтери займаються пошуком та перекладом інформації з іншомовних джерел, готують огляди з різних питань, іноді пишуть і власні статті. Їм вдається відшукувати дійсно цікаві теми, такі як екологічні поради до Дня закоханих або аналіз, наскільки достовірними є кліматичні прогнози.
Також волонтери відвідують ексклюзивні події, наприклад, як презентація програми ЄС з охорони Полісся і Степу від змін клімату. За результатами відвідуваності статей ми обираємо найпопулярнішого автора місяця, котрий отримує екологічний приз. Поки веб-волонтерів тільки двоє, конкуренція, звичайно, невисока. Але ми запрошуємо нових учасників подавати свої заявки.
Перші веб-волонтери КліматІнфо – про себе та свою участь у проекті Вікторія Скічко – в минулому працювала в піар-службі Державного комітету лісового господарства, а нині обіймає посаду в банку. Вікторія присвячує вільний час ґрунтовній роботі над науковими матеріалами про зміни клімату для нашого сайту. Так на КліматІнфо з’являються повідомлення про потепління Арктики або технології обводнення торфовищ для акумулювання СО2.
Віка коментує свою участь в проекті: „Чому я вирішила займатися веб-волонтерством? По-перше, я впевнена в актуальності питань екології, і зміни клімату зокрема. Багато хто нехтує цим зараз, що в майбутньому може позначитися на стані планети. Хочу почуватися причетною до покращення життя всіх людей вже зараз. Навіть у такій, як здається на перший погляд, незначній мірі. По-друге,якщо ви вважаєте, що добре знаєте англійську, то ви дуже помиляєтесь Переклад статей дає не тільки хороше розуміння і використання аутентичної англійської мови, але й допомагає побачити західну точку зору на питання, що розглядаються в них. По-третє, маємо дуже хороший досвід не тільки перекладу статей, але й написання своїх власних матеріалів. Таким чином, вчимося правильно и красиво формулювати свою думку. Вміння переконувати інших – безцінний дар в сучасному світі. Last but not least (Останнє, але не менш важливе), як кажуть англійці, веб-волонтерство – це можливість познайомитися з новими цікавими людьми. Як показує практика, люди цікаві не тільки для того, щоб поговорити про екологію, але й просто поспілкуватися за чашкою кави”.
Анастасія Костриця – студентка 3 курсу кафедри екології НаУКМА. Настя активно знаходить і пропонує нові теми для публікацій, завдяки веб-волонтерству вперше спробувала себе в якості журналістки на екологічному заході, а ще взяла участь у тренінгу 350.орг для кліматичних активістів. За результатами лютого Настя стала переможницею змагання авторів КліматІнфо. „Пропоную тобі позмагатися з новачками-волонтерами (тобто зі мною і Вікторією) у знаходженні цікавої інформації у сфері зміни клімату і енергетики на англомовних і російськомовних сайтах, їх перекладу. Я, наприклад, ось отримала свій перший приз!)) В нас дуже дружній колектив - разом (як команда Кліматінфо) ходимо на Green Drinks, тренінги, презентації. Тепер у мене стільки нових екологічно свідомих друзів!”, каже Настя. Ми вдячні Анастасії та Вікторії за їх внесок у розвиток українського кліматичного руху і з нетерпінням очікуємо на нових учасників проекту.
Український кліматичний рух – динамічна спільнота екологічних активістів, - шукає веб-волонтера.
Ви:
Ми:
Всі бажаючі можуть надсилати резюме та мотиваційні листи на адресу [email protected].
На даний момент ми шукаємо веб-волонтерів у двох сферах: автор-перекладач (шукати, перекладати і писати власні матеріали) та редактор-коректор (вичитка українських текстів).
Коментарі